Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan vonassak így gyerektart...

Hogyan vonassak így gyerektartást? És nem veheti el tőlem a gyereket?

Figyelt kérdés

Párommal elérkezett az idő, hogy külön utakon folytassuk. Most nem szeretném részletezni hogy miért. Viszont én nagyon kevés gyed-et kapok + csaladi pótlék, úgyhogy mindenképp szeretném, hogy fizessen legalább valamennyi gyerektartast ha szétmegyünk. Ő egyéni vállalkozó, fizet minden hónapban vállalkozoit, meg bejelenti az embereit, van saját pecsétje stb.(építőipar) tehat biztosra tudom, hogy hivatalosan csinálja a dolgot, adózik utána, viszont bankszámlája nincs, minden meló után kézbe kapja a pénzt, és az embereit is úgy fizeti ki. Bocsi ha tudatlan vagyok, de így mégis hogyan kérvényezhetem hogy adjon gyerektartast? Hiszen nem tudják levonni tőle, ő pedig magátol nem fog adni, legalabbis annyit tuti nem amennyi járna. Ilyenkor mivan? Ja es a gyerekelhelyezés hogyan zajlik? Mert ő magának akarná, de hát reggeltöl estig dolgozik, masreszt a gyerekünk 7 hónapos és anyatejes. Szóval tuti nem veheti el tőlem ugye? Az igazság az, hogy ő sokat bánt lelkileg, volt, hogy fizikailag is. Ezt bizonyítani nem tudom, de mondjuk az exei is tudják, mert figyelmeztettek anno de nem hittem nekik. Most sokalltam be. Nem szeretném hogy ilyen családba nőjön fel, ahol lelki terrorban vagyok. Én nem iszom, nem dohányzom, mondjuk ő sem. Viszont neki sok pénze van, igaz házunk nincs, apukaja házában élünk. Én csak alberletbe tudok menni innen sajnos. Amit kitudok fizetni, viszont a gyerektartás kellene mellé, hogy megtudjunk élni. Addig sajnos nem tudok elmenni, amíg ezt nem tudom biztosra elintézni így. Tudtok tanacsot adni? Kerlek benneteket ne bántsatok, így is nagyon nehéz ez így. Buta voltam és szerelmes. De mostmár tudom hogy nem.maradhatok, nem tehetem ki ennek a gyerekem. Ja és ha közös felügyeletben egyezünk meg, akkor is jár nekem gyerektartas vagy nem? Bocsi ha hosszu lett, remélem nem túl kacifántos.

29/N


2019. júl. 7. 16:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
29%

Hetes, ritka sok marhaságot sikerült összehoznod.

Hogy jön ide az eva? És ha nem evás, akkor mi van? És akkor kötelező a számla, ha áfás.

Hogy jön ide a 195e?


A kivét év közben nem kötelező ev számára...

2019. júl. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
35%
Az a 20% úgy működik, hogy a jövedelem 20%-a, max ....ft. Hogy mennyi, azt a bíróság állapítja meg. Kis naív, azt hitted minden millió után kapsz 200.00-et?
2019. júl. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező arra készülj fel hogy havi 10-20 ezernél több gyerektartást nem fogsz kapni.
2019. júl. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Pöszli ***** válasza:

Kedves 11-es! Tájékozódj elősször, utána írkálj! Egyentalán a kérdéshez szóltál hasznosat vagy csak ide totyogtál ócsárolgatni ???

Egy vállalkozó minimális munkabére br.195.000 ft aminek az x százaléka vonható le gyerektartásra! Kapizs?

Ez nem kivét hanem havi munkabére a vállakozónak!

2019. júl. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Nincs havi munkabére az egyéni vállalkozónak, nem értelmezhető nála... Hitelhez, gyerektartáshoz előző évi jövedelmet kell igazoltatni a navval...
2019. júl. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nem keres milliokat, meg amugy se kell sok, csak hogy rendesen eltudjam tartani a kislanyom. De mint mar mondtam, nekem ugy is jo ha megveszi amit meg kell ☺

Nem vagyok egy elveszett nő, nyugi.

Viszont azt azert hozzatenném, hogy ha mondjuk havi 300-ezret veszünk alapul, akkor abbol igenis járna legalabb 50ezer a gyerekére!

2019. júl. 7. 17:57
 17/25 anonim ***** válasza:

Pöszli, te nagyon félre vagy informálva. Orbitális marhaságot beszélsz, nincs munkabére egy ev-nek!

Üdv, valaki, aki látott már ev-t 30 év könyvelés alatt.

2019. júl. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
4%
Kérdező, 50ről ne is álmodj. 1 gyerekre 20 ezernél többet nem nagyon szoktak megítélni, akkor se ha apuka fél milliót keres.
2019. júl. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Utolso, ezt azért mondtam csak, mert én is elvált szülők gyereke vagyok, es en apukamtol havi 60at vontak, amíg diak voltam
2019. júl. 7. 18:01
 20/25 anonim ***** válasza:
jó család:-)))))))))
2019. júl. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!