Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan vonassak így gyerektart...

Hogyan vonassak így gyerektartást? És nem veheti el tőlem a gyereket?

Figyelt kérdés

Párommal elérkezett az idő, hogy külön utakon folytassuk. Most nem szeretném részletezni hogy miért. Viszont én nagyon kevés gyed-et kapok + csaladi pótlék, úgyhogy mindenképp szeretném, hogy fizessen legalább valamennyi gyerektartast ha szétmegyünk. Ő egyéni vállalkozó, fizet minden hónapban vállalkozoit, meg bejelenti az embereit, van saját pecsétje stb.(építőipar) tehat biztosra tudom, hogy hivatalosan csinálja a dolgot, adózik utána, viszont bankszámlája nincs, minden meló után kézbe kapja a pénzt, és az embereit is úgy fizeti ki. Bocsi ha tudatlan vagyok, de így mégis hogyan kérvényezhetem hogy adjon gyerektartast? Hiszen nem tudják levonni tőle, ő pedig magátol nem fog adni, legalabbis annyit tuti nem amennyi járna. Ilyenkor mivan? Ja es a gyerekelhelyezés hogyan zajlik? Mert ő magának akarná, de hát reggeltöl estig dolgozik, masreszt a gyerekünk 7 hónapos és anyatejes. Szóval tuti nem veheti el tőlem ugye? Az igazság az, hogy ő sokat bánt lelkileg, volt, hogy fizikailag is. Ezt bizonyítani nem tudom, de mondjuk az exei is tudják, mert figyelmeztettek anno de nem hittem nekik. Most sokalltam be. Nem szeretném hogy ilyen családba nőjön fel, ahol lelki terrorban vagyok. Én nem iszom, nem dohányzom, mondjuk ő sem. Viszont neki sok pénze van, igaz házunk nincs, apukaja házában élünk. Én csak alberletbe tudok menni innen sajnos. Amit kitudok fizetni, viszont a gyerektartás kellene mellé, hogy megtudjunk élni. Addig sajnos nem tudok elmenni, amíg ezt nem tudom biztosra elintézni így. Tudtok tanacsot adni? Kerlek benneteket ne bántsatok, így is nagyon nehéz ez így. Buta voltam és szerelmes. De mostmár tudom hogy nem.maradhatok, nem tehetem ki ennek a gyerekem. Ja és ha közös felügyeletben egyezünk meg, akkor is jár nekem gyerektartas vagy nem? Bocsi ha hosszu lett, remélem nem túl kacifántos.

29/N


2019. júl. 7. 16:06
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
34%
3-as, és ti is após házában éltetek, és apád verte anyádat? Mert más helyzet a közös ingatlanban maradni, normálisan kommunikáló szülőkkel. A kérdező párja már most is bántalmazza, pedig még nem is tud a terveiről.
2019. júl. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak azon akadt meg a szemem, hogy a gyerek oda van bejelentve hozzá. Én úgy tudom, ilyenkor nem viheted csak úgy el, mert hazavitetheti. Előbb ezt kell rendezni. Elvenni nem fogja a bíróság, pici még nagyon, anyatejes, de nem dolgozol, viszont ő igen.
2019. júl. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Nézd meg a NaNe egyesület oldalát, hasznos információkat találsz rajta.

Sok kitartást!

2019. júl. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Köszi a SEGÍTő válaszokat.

Természetes, hogy ide van bejelentve apóshoz a gyerek, mivel mi is itt lakunk és mi is ide vagyunk. Ide született.

2019. júl. 7. 23:11
 25/25 anonim válasza:
100%
Szia! Mintha én írtam volna fel évvel ezelőtt csak mi az a exem anyukájánál laktunk, annyi különbséggel hogy nekem van lakásom ahova tudtunk jönni. Nekem 9 hos volt a lanyom mikor eljöttünk, én úgy csináltam hogy, fogtam magamat meg a gyereket és közöltem a párommal hogy meg látogatom anyukamat, előtte osszepakoltam a gyerek holmijanak nagy részét le vittem a kocsiba utána már csak a saját cuccaimat kellett pakolnom. Egy hét után mertem neki mondani hogy ne számítson arra hogy mi vissza megyünk oda hozzájuk, teszem hozzá megvolt rá a lehetősége hogy jöjjön velünk, nem élt vele. Én is féltem hogy később intéztem a papírokat de hál isten nem lett belőle gáz. Másnap miután lecuccoltunk a lakásba elinteztem a lakcim átjelentést nekem is és a babanak is. Rá egy hétre ügyvéd, beadtam a gyerek elhelyezéséről a kérelmet plusz a gyerektartasra, az zsebbe nyúlós volt 60 ezer a papirokra plusz 20 egy tanácsadás az ügyvédnél. Ez január végén volt és még nem kaptunk papírt, szoval azóta sincs gyerektartas se semmi de legalább be van adva a papír, van nyoma mindennek. Szóval az idővel számolj, ha akarsz valamit akkor az ügyvéddel kezd sztem. 60 ezr forint gyerektartasra adtuk be az igényt én se számítok 20nal többre, ügyvéd tanácsára minden baba cuccot szamlaztatok, majd a tárgyaláson bemutatjuk. Sok sikert.
2019. júl. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!