Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek után ez megváltozott...

Gyerek után ez megváltozott az életedben?

Figyelt kérdés
mindenki válasza érdekelne,hány éves vagy hány gyereked van,hány éves korodtól kezdtél dolgozni és mit,iletve 1.,majd 2.,3.(ha van) gyerekkel stb,medig voltál otthon mikor mentél vissza dolgozni és mit?tehát igy gyerekekkel sorrendben a munkaköri leirásod érdekelne..csak tapasztalatokat szeretnék hallani.köszönöm :)
2017. nov. 10. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
30 éves vagyok,1 lányom van,aki januárban tölti be a 3- at.21 éves korom óta dolgozom folyamatosan felnőtt szakápolóként.7 évet dolgoztam,mielőtt megszületett a lányom.2 éves koráig maradtam otthon,majd a régi munkahelyemre mentem vissza,csak csökkentett óraszámba.Munka szempontjából nem változott meg az életem,ugyan azt csinálom,csak fárasztóbbnak érzem,mert míg régen munka után lepihentem,vagy azt csináltam amit akartam,most vár a második műszak a lányommal.
2017. nov. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%

Szakács vagyok, pultosként dolgoztam mindig is. Imádtam a vendéglátást, férjem is szakács.

29 évesen szültem, gyed alatt elvégeztem egy TB és bérügyintéző tanfolyamot, és most pénzügyi ügyintéző vagyok egy kis cégnél. A gyerek 2,5 éves koránban kezdtem dolgozni.

1 gyerekünk van, 4,5 éves fiú, nem vállalunk többet.

2017. nov. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Tubarózsa ***** válasza:
42%

Szia!

Szept 13-án lettem 27éves, szept 14-én született kisfiam. Jelenlegi munkahelyem 2015.oktoberetol dolgozok. Egyenlőre itthon vagyok cseden, vissza amint tudok megyek, de legkésőbb 2018.oktoberben(legalább részmunkaidőbe, havi pár napot jelent) . Nem akarok sokat kiesni melóból. Július végéig dolgoztam, mikor eljöttem szabira. Ha lesz kisteso akkor is max 1eves korába vissza megyek majd és terhesség alatt is addig dolgozok amíg tudok. Előtte hol volt munkám, hol nem... Ez fix, imádom, határozatlan idejű szerződésem van. Azt se bánnám, ha egyszer inen megyek nyugdíjba.

A munka pedig észak-pest megye. Állami buszos cégnél vagyok menetrendszerinti járaton buszsofőr.

Üdv 27N

2017. nov. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

29 éves vagyok, online marketinggel foglalkozom, 1 lányom van, aki most 2,5 éves. Home office rendszerben, kötetlen munkaidőben dolgoztam már a lányom születése előtt is. 4 éve volt munkaviszonyom összesen (23 éves koromtól, addig egyetemre jártam, de alkalmi munkáim voltak), 2 éve voltam ezen a munkahelyen akkor. Nem nagyon hagytam abba a munkát, csak jelentősen csökkentettem a mennyiséget, 2 hetet pihentem szülés után, aztán már dolgoztam, mikor aludt a babám. Később is főleg alvásisőben dolgoztam, picit emelve a mennyiséget. Nem akartam tőle elvenni az időt, meg igény szerint szoptatott baba volt, úgyhogy lepasszolni se nagyon lehetett.

Kb. másfél éves lett a lányom, mikor úgy éreztem, menne több. Azóta az van, hogy heti 1x bejárok a munkahelyemre, ilyenkor ő az apjával van, illetve még heti kb 2-3x fél napot dolgozom ezen kívül, ilyenkor is apa tartja a frontot (ő 24/48-azik, a szabadnapjaihoz igazítom, hogy én mikor dolgozom). Így nálunk vannak apás napok, anyás napok, meg közös is :)

Második még nincs tervben, mindenképpen leghamarabb akkor lesz, ha a lányunk már beszokott az oviba, jövő szeptembertől megy. Ennek többek közötr pont a munka az oka, két picivel itthon már nehezen tudnám beosztani, mindenképpen úgy kell megoldani, hogy egyszerre egy legyen csak itthon, hogy tudjak dolgozni. Ebből a munkából nem lehet hosszútávon kiesni, mert építhetem fel utána elölről az egészet. Illetve a kicsivel is szeretnék úgy foglalkozni, mint az elsővel, válaszkészen nevelni, szoptatni őt is 2 évig stb., azt meg szintén vsak akkor tudom munka mellett megvalósítani, ha a nagy már nagyobb, ovis.

2017. nov. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
21 éves koromtól rész munkaidőben kezdtem egy multinál, mint kontroller, 22 évesen amikor végeztem átvettek teljes munkaidőre. 25 évesen szültem, a szülés előtt 4 héttel hagytam abba a munkát. 2 éves korában vissza akartam menni dolgozni, de sikerült a tesó, így itthon maradtam, a lányom is maradt velem, 3 éves kora után ment az oviba. Jelenleg babázom :) Illetve fordítok maszekban. Harmadik babát nem tervezünk a kicsi 2 éves korában szeretnék visszamenni dolgozni (várnak is vissza). 29 éves vagyok
2017. nov. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

34 vagyok, egy 2,5 éves fiam van. 25 évesen kezdtem dolgozni, 7 éve vagyok ugyanannál a multinál, tanácsadó/projekt menedzser pozícióból mentem el babázni. A szülés előtt 2 héttel fejeztem be a munkát és másfél évet voltam otthon. Azóta a fiam bölcsis, én pedig először 6 majd 7 órában jöttem vissza dolgozni, ugyanebbe a munkakörbe.


Régebben is szerettem a munkámat, és ez nem változott, viszont sokkal hatékonyabb lettem, mert mivel én megyek a fiamért a bölcsődébe, a munka fixen végetér fél4-kor. Régebben lazábban maradtam bent az irodában - most nagyobb a motiváció, hogy mindent időben be tudjak fejezni. Ha kell, inkább este otthonról dolgozom számítógépről, amikor a fiam már alszik, de ezt próbálom elkerülni. Nekem ugyanannyira érdekes a munka, nem érzem fárasztóbbnak. A "második műszakot" pedig én nagyon élvezem, akármilyen nehéz napom volt, a bölcsibe menet mindig el tudom engedni a munkahelyi dolgokat, sokkal könnyebben, mint korábban. Persze alapból talán kevesebbet alszunk, mert 3 dolgot kell egyeztetni legalább (munka, közös délután, aztán idő kettesben a férjemmel), de valahol mégis működik a dolog.

2017. nov. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%
21 eves koromtol dolgozom, 26 voltam az elsonel, 6 honapot voltam otthon, 30 voltam a masodiknal, 4 honapot tudtam otthon lenni, es 32 leszek a harmadiknal, remelem meglesz az egy ev. Logisztikai vezeto vagyok kulfoldi multinal...
2017. nov. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Tanár vagyok (nem közoktatásban), 23 évesen kezdtem dolgozni. 4 gyerekem van, összesen 7 évet voltam velük otthon. A legkisebbem 3 éves korától visszamentem, eleinte félállásba, aztán azóta is teljes munkaidőbe.
2017. nov. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tubarózsa ***** válasza:
59%

Mi rosszat írtam? :( lepontozok elmehetnek a francba!

Az a baj, hogy nem fogok 3 évig otthon lenni? Vagy az hogy buszsofor vagyok?

2017. nov. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó! Ne foglalkozz vele! Buszsofőr vagy és? Nem maradsz otthon 3 évig és? Legalább nem a családi pótlékot várod!
2017. nov. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!