Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lett harmadik babátok végül?

Lett harmadik babátok végül?

Figyelt kérdés
A férjemmel sose beszéltünk arról, hogy hány gyerekünk lesz, de amint megszületett az első éreztem, hogy szeretnék még kettőt biztosan (inkább hármat). Ezt tudja is a férjem, anyagi és egyéb akadálya (autó, lakás) nincsen, de a férjem nem szeretne többet. Nem beszélünk erről, Ő tudja, hogy én szeretnék egy harmadikat (mert a második babánk is már megszületett), én pedig tudom, hogy Ő nem szeretne többet. Az lenne a kérdésem, hogy akik hasonló helyzetben voltak végül lett harmadik gyereketek? Nem szeretném győzködni, szeretném, ha Ő is szeretne harmadikat, hogy “Magától” jusson eszébe. Időnk van, hogy esetleg meggondolja Magá, mert 32 évesek vagyunk. Tudom, örüljek, hogy van kettő egészséges, de ezt az érzést nem tudom semmissé tenni.

2019. júl. 8. 23:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
44%
Mit tudna 4 gyerek, amit 2 nem? Miert olyan fontos manapság 3-4-5 gyereket erre a világra pottyantani? Miért nem lehet elfogadni, ha a másik félnek eleg 2 gyerek? Örülj a meglévőknek és gondolj a földünkre, ami túlnépesedett, és lassan kitikkad...
2019. júl. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A kérdésem utolsó mondatában finom leírtam, hogy nem ilyen válaszokra várok. De reagálva: Miért nem fogadja el a férjem, hogy szeretnék még 1-2 gyereket?! Miért az Ő akarata érvényesül?
2019. júl. 9. 07:14
 3/32 anonim ***** válasza:
86%
Erre vadidegen nem fog tudni válaszolni! A férjed viszont igen. Az rajtad nem segít hogy kiadod a bánatot és az sem ha más leírja hogy náluk lett 3. mert a férj meggondolta magát. A te férjed attól még nem biztos hogy meg fogja.
2019. júl. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
85%

Erről a férjedet kellene megkérdezni, mi az oka annak, hogy nem szeretne több gyermeket. Szerintem annyira kiszámíthatatlan világban élünk, sokszor egyik pillanatról a másikra változnak a dolgok, sokan ezért inkább megbecsülik azt, amijük van, amiről biztonsággal tudnak gondoskodni (család 1-2 gyerekkel) és nem vállalnak be plusz "terhet".

Azért a férfiaknak/csaladfenntartóknak nem jut annyi szépség a gyermeknevelésből, mint nekünk nőknek, hiszen ők napi 8-10-12 órákat melóznak, és ott van a felelősség rajtuk, hogy el kell tartani a családot. Lássuk be a GYES, GYED/(extra) nem olyan jó lóvé és nem tart örökké. Ezeket számításba véve én megértem azt a férfit, aki úgy gondolja, neki elég 2 gyermek, akiket tisztességesen fel tudtok nevelni, szeretni tudtok.


28N

2019. júl. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
76%

Nem bántani akartalak kérdező, de komolyan érdekelne, hogy mit adhat meg +1-2 gyerek, amit a meglévő 2 nem tud megadni?

A férjed nyilván előre gondolkodva inkább a meglévőket akarja tisztességgel felnevelni, mint mondjuk 10 év mulva azzal szembesülni, hogy nem tud tankönyvet venni a legkisebbnek. Tény, hogy ez 2 gyereknél is előfordulhat, de mikor plusz bevételre van szükség, soha nem a nő megy el maszekolni, hanem a férfi, ameddig a nő otthon van egyedül a x számú gyerekkel. Van nekem is gyerekem, 2 igazából, és mindenki piszkál, hogy kell az a 3.gyerek, hátha lány lesz, de mi pl nem akarunk többet, minket a környezetünk akarna belenyomni a régi megrögződésbe, 1 anya helyett, 1 apa helyett 1 pedig a népesseg gyarapitására. De hova, mikor igy is túlnépesedés van?

Hogy a kérdésedre is választ adjak, nem lehet semmit rábeszélni a másikra. Ha ő nem akarja, neked el kell fogadnod és a meglévőkre koncentrálnod. Persze be is sunnyoghatod, hogy nem szeded a gyógyszert, vagy kilyukasztod a gumit, de tartalak annyira egyenesnek igy ismeretlenül, hogy nem teszed. Így marad a beszéd. Ha elzárkózik előle, se keseredj el, hiszen adott neked 2 csodálatos gyermeket, akiknek minden tudásotokat és tapasztalarotokat átadhatjátok.

2019. júl. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
50%

Ezt szerintem is tőle kell megkérdezned. Az még nem nyaggatás, ha egyszer meghallgatjátok egymás véleményét.

Tapasztalatom szerint a férfiak azért nem szeretnének 1-2-3... gyereket, mert 1) több felelősség és kockázat anyagilag (főleg ha ők a fő keresők), 2) ha most olyan jó, félnek elrontani vagy pont 3) a meglévő kapcsolat gyenge vagy a meglévő gyerekek is az idegeikre mennek és alig várják, hogy végre nyugibb legyen (azaz több idő kettesben meg pihenésre és önmegvalósításra). Szintén csak az én környezetemben a férfiak inkább szeretik jól érezni magukat most, viszont érdekes módon míg a nők inkább babát és gyereket szeretnének és azt veszik figyelembe, hogy iskolás kor végéig lesz-e elég négyzetméter otthon meg a kinőtt ruhák és elég ülés a kocsiban, aztán majd lesz valahogy, sok férfi (bár ambivalensen szerintük sosem ér véget a "macerás" korszak), már ilyenkor azon gondolkodik, miből fog még több csemetének diplomát/lakást... stb. rakni a popsija alá szeretete és hős apai szerepe szerint és az pl. neki mennyi túlóra lesz még hatvan évesen is. Persze ez csak sarkított általánosítás, de hátha valami ismerős :)

2019. júl. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Szívemből szóltál 6-os, nő vagyok, de én is így gondolom, gondolkodom. 💕
2019. júl. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
82%

"Miért nem fogadja el a férjem, hogy szeretnék még 1-2 gyereket?! Miért az Ő akarata érvényesül?"


Bár nem tőlem kérdezted, de ha megengeded válaszolok: talán, mert egy nem létező SOKADIK gyerek kevesebb konfliktust tud okozni egy családban, mint egy már megszületett sokadik. Van gyereketek, család vagytok, itt szerintem is neked kellene engedned, és örülni annak amid van.

2019. júl. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
82%
Odáig is gondolkodaz anyagi téren, hogy mi lesz ha tovább akarnak tanulni? Nem feltétlenül elég az, hogy van hol lakni és van autó. Pl egy jogosítvány egy felsőoktatás lakhatással rengeteg pénzbe van. A férjemnek van 5 testvére. A jogsit ő állta a tanulása miatt hitellel indította el az életét nulla támogatást kapott otthonról. Mi ketten vagyunk. Nem volt kérdéses, hogy mehetünk e tovább tanulni mindenben támogattak a szüleink. Nem kell nyögnöm semmilyen hitelt. Nekem is nagyon tetszik ez a szülősdi, de olyan anyuka akarok lenni, aki meg tud adni mindent a gyerekének, akire tud számítani. Esküvőnkre apósoméktól kaptunk egy tescos étkészletet és még tőlünk vár sok esetben anyagi támogatást még az én szüleim azon voltak, hogy miért nem engedjük a segítséget. Szerintem nem mindegy ez a hozzáállás sem. Te biztos, hogy 4gyerekre tudnál anyagi biztonságot nyújtani addig még elkezdik a saját életüket, vagy te is elvárnádb14-15éves koruktól, hogy gondoskodjanak magukról? Nah nekem ezért lesz 2 és se tovább.
2019. júl. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
2# talán szeretne a meglevő kettővel minőségi időt tölteni, nekik a lehető legjobb anyagi hátteret nyújtani. Talán nem akar egész életében túlórázni.. Vagy nem akae újra kisbabával “bajlódni"... Örül hogy végre lehet másfajta programokat csinálni. Van gyereketek, testvére is van. De talán kérdezd meg őt...
2019. júl. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!