Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lett harmadik babátok végül?

Lett harmadik babátok végül?

Figyelt kérdés
A férjemmel sose beszéltünk arról, hogy hány gyerekünk lesz, de amint megszületett az első éreztem, hogy szeretnék még kettőt biztosan (inkább hármat). Ezt tudja is a férjem, anyagi és egyéb akadálya (autó, lakás) nincsen, de a férjem nem szeretne többet. Nem beszélünk erről, Ő tudja, hogy én szeretnék egy harmadikat (mert a második babánk is már megszületett), én pedig tudom, hogy Ő nem szeretne többet. Az lenne a kérdésem, hogy akik hasonló helyzetben voltak végül lett harmadik gyereketek? Nem szeretném győzködni, szeretném, ha Ő is szeretne harmadikat, hogy “Magától” jusson eszébe. Időnk van, hogy esetleg meggondolja Magá, mert 32 évesek vagyunk. Tudom, örüljek, hogy van kettő egészséges, de ezt az érzést nem tudom semmissé tenni.

2019. júl. 8. 23:33
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
94%
Amikor a másodikat vártuk, az volt a terv, hogy harmadik is lesz. Eredetileg én akartam, de végül a férjem is azt mondta, hogy jó lesz úgy. Aztán amikor a kicsi 1 éves volt, közölte, hogy ő igazából sosem akart harmadikat. Nekem ez akkor nagyon nehéz időszak volt, mert tényleg azzal terveztem, hogy hamarosan jön a következő. Azóta eltelt két év, nem lett harmadik, de nem bánom, közben visszamentem dolgozni, lett egy új szakmám, csomó tervem van, és a két meglévő is nagyon igényli a figyelmet,szóval végül jó döntés volt, hogy ennyinel megálltunk, csak a mód nem tetszett, ahogy a férjem ezt felhozta.
2019. júl. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Ilyen alapon mondhatnánk a férjemre is, hogy önző, mert csak a saját oldalát nézi. A lányom is szeretne testvért (sosem beszéltünk erről Vele). Én amúgy nem azt mondom, hogy az én akaratomnak kellene érvényesülnie, csak azt, hogy miért pont az Övé? Az Ő vágya mivel fontosabb az enyémnél?! És az enyém az Övénél?! Semmi dolga a gyerekekkel amúgy, mindent én csinálok, Ő rengeteget dolgozik, én vagyok itthon, dolgozni is magammal viszem Őket. Nem akartam ilyen indulatokat kiváltani egyébként, érdekeltek a vélemények tapasztalatok.
2019. júl. 9. 20:32
 23/32 anonim ***** válasza:
Én is 3-at szerettem volna. Az első gyerekünk úgy született, hogy csak én akartam, besikerült. Párom abortuszt akart én nem. Ekkor már 8 éve éltünk együtt. Végül megértette, hogy nekem ez fontos és hogy engem megrázna lelkileg az abortusz. Mikor megszületett a lányom úgy éreztem én nem bírnék el még egy gyerekkel. Nagyon temperamentumos, babaként is sok figyelmet igényelt. A párom akarta jobban a második gyereket én meg beadtam a derekam. A fiammal annyira könnyű, hogy szerettem volna harmadikat a párom viszont nem. Én elfogadtam ezt kérdező. Valahol nekem is fáj, de be kell látnom, így vagyunk boldogok. Ha a férjed csak a te vágyad helyezi előtérbe, ő nem lesz boldog és így te sem. 33 éves vagyok, 3 hónapos a kisfiam és szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy nem lesz harmadik.
2019. júl. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Sajnálom Utolsó, tudom mit érzel! Még nagyon pici a fiatok, lehet még meggondolja Magát a Párod! Engem azért bosszant ez a dolog, mert kettősséget érzek Rajta. Egyetlen alkalommal amikor erről beszéltünk egyértelműen azt mondta, hogy nem szeretne több gyereket. Ha bárki megkérdezi, hogy tervezünk-e még babát azt mondja, hogy nem. Ugyanakkor időről időre “reményt” ad nekem. Én nem hozom ezt a témát szóba, mert nincs értelme beszélnünk erről, Ő viszont felhozza. Hogy például ez vagy az a gyereknév tetszik Neki, hogyha lesz még gyerekünk szeretné, hogy lány legyen. Majd meglátjuk, hogy be tudunk-e vállalni még egy gyereket, ne ajándékozzam el a terhes ruháimat, mert még kellhet. Majd meglátjuk, hogy visszamegyek-e dolgozni, mert lehet bevállalunk még egyet. Szerintem amúgy anyagilag fél, hogy belefér-e. Mert most belefér, de ki tudja mit hoz a jövő...
2019. júl. 9. 22:59
 25/32 anonim ***** válasza:
Bocs, tudom ez nem tartozik a kérdéshez, de szerinted az rendben van, hogy neki úgy sincs dolga a gyerekekkel? Ez mint érv? Tehát legyen plusz egy gyerek, akivel ne legyen dolga, és te szaladgálhass utána is? Ez miért egy családi modell? Bocs de mintha egy hörcsögöt sírnál ki, hogy úgyis te eteted ugyan már, hagy legyen. Amúgy belőlem nem váltottál ki indulatokat, csak a véleményem írtam, hisz ezt kérted.
2019. júl. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Kinek nem inge...:)


1. Nem “sírok” ki semmit, ugyanis nem beszélünk róla.


2. Valóban rosszul fogalmaztam. Nincs dolga a gyerekekkel, mármint “kötelező”. Rengeteget dolgozik, utána nem várom el, hogy mondjuk fürdessen. Sokat foglalkozik a gyerekekkel, játszóra mennek, ha nem éjszakás, fekteti Őket, ha elmegyek barátnőzni, de én nem adom a kezébe a gyereket este, mikor 14 óra munka után hazajön, csak azért hogy tudjak főzni. Valószínüleg azért is beszélek könnyen, mert minden gördülékenyen megy a gyerekekkel, mindent meg tudok mellettük csinálni, úgymond “könnyű eset” mindkettő.

2019. júl. 10. 09:19
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
22# egyre unszimpatikusabb vagy... Egy utolsó önző lotyo.. Már most is annyit dolgozik, hogy nincs ideje a gyerekre... Szánalmas vagy komolyan... Megérdemelnéd, hogy elhagyjon a bánatba...
2019. júl. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Milyen jó, hogy nem ismerjük egymást. Én is dolgozom, a 2 gyerekkel járok heti 6*3 órát, plussz besegítek a férjemnek a saját vállalkozásainkban. Mindent magunknak teremtünk meg és mindkét gyereknél már újszülött korban ellezdtem dolgozni. Mi választottuk ezt az utat, élhetnénk kényelmesebben is, de akkor nem haladnánk a céljaink felé.
2019. júl. 10. 14:35
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés: ha mar most 14 órát húz le, mi lenne 3-4 gyerek mellett? 16-18 óra? Akkor maradna kb 6-8 órája, amiben eszik, fürdik, alszik. Na és itt a baj. Ketten csináltátok a gyerekeket, kettőtöknek kellene ellátni, ami nem azt jelenti, hogy apa kihajtja a belét 14-16 órában, hanem minőségi időt tölt együtt velük. Ez számomra nem a fürdetés vagy fektetés. Azt mondod, nem várod el, hogy foglalkozzon a gyerekkel, de azt elvárnád, hogy akarjon még 1-2 gyereket? Hiszen ezzek a két gyerekkel sem tud sok minőségi időt tölteni. Az elmondott tények alapján úgy néz ki a helyzet, hogy kedves párod a tenyészbika, megcsinálta neked a gyereked és szarrá melózza magát, hogy meglegyen az életszínvonalatok. Mert oké, dolgozol heti x napot x órában, de ezzel nem tudod eltartani sem magad, sem a gyerekeket.

Ez nem élet. Te azért akarsz esetleg gyereket, mert a párodtól meg nem kapott törődést akarod pótolni?

Tudod én majdnem szétmentem a párommal mert ennél több órát dolgozott napi szinten, így mondtam neki, ha ezt tovább kell folytatnom, inkább váljunk szét. 4 évig neveltem úgy egyetlen gyereket, hogy az apa alig volt jelen az életében és borzasztó volt látni, mennyire hiányolja a sok estén, vagy hétvégén. A párom végül melót váltott, de nem ez a lényeg.

Hanem az, hogy gondold ezt át mégegyszer. Ha olyan jól megy a biznisz, akkor apuka dolgozzon csak 8-10 max 12 órákat és vegye ki a részet a gyerekekkel, mert ketten csináltátok őket, kettőtöknek kell felnevelnetek. Ennyi elvárása igenis lehet egy anyának az apa felé.

2019. júl. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sem családmodell az, hogy apukának nincs kötelező dolga a gyerekeivel, ideje sincs rá, de azért elvárnád hogy kegyen még ezen felül gyereketek.

Igen ahogy az előző írta, tenyészállatnak tartod, aki dolgozik nonstop, gyereket csinál neked, bónuszként meg 2 szót vált a gyerekkel. Ne haragudj, sokat elmond rólad, ha neked ez az állapot kielégítő, sőt még egy lapáttal is tennél rá. Hülyét is kapnék az ilyen fajta egyedülálló anyaságtól.

2019. júl. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!