Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol laknàtok inkàbb kisgyerekk...

Hol laknàtok inkàbb kisgyerekkel? Kisvàrosban, zsebkendőnyi kerttel, de, , mindenhez" közel, vagy faluban, nagy kerttel, de mindenhova utazni kell.

Figyelt kérdés
Konkrèt esetről van szó. A gyerek magantanuló, òriasi mozgásigènnyel, sajnàlnàm feladni az òriàsi kertet. De ìgy az apja minden nap màsfèl òràt utazik, a varosi haztól 10 perc sèta a munkahelye. 10 percre lennènk egy òriàsi jatszòtèrtől (homokozòval, pancsolòval), nagy tavaktòl, de mègsem a sajat kertben jatszhatna. Baràtai is a varosban laknak, vasarolni is szinte csak oda jarunk.
2019. júl. 10. 08:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%

Egyértelműen a városi ház kis kerttel.

Szerintem fontos, hogy minden közel legyen és ne kelljen minden szarért kocsiba ülni, meg külön programot csinálni egy vásárlásból.

Gyereknek mivel jobb a nagy kert? Nem fog föl alá rohangászni benne, azért mert nagy mozgásigényű. Ugyanúgy unatkozik nagy kertben is ha nincs akivel játszon.

Később meg aztán még fontosabbak lesznek a barátai, szóval az sem hátrány, ha tiniként tud majd egyedül közlekedni...

2019. júl. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
77%
Várost választanám kisebb kerttel. Mi ezt is választottuk, nemsokára költözünk. A serpenyő egyik oldalán a nagy mozgásigény könnyű kielégítése áll, mellette csupa hátrány. A serpenyő másik oldalán csupa előny, a mozgásigény pedig kielégíthető hatalmas kert nélkül is.
2019. júl. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%

Első.


(Már 32 ève kis településen nagy kertes házban lakok, 2 kicsi gyerekem van, minél előbb szeretnék egy NAGY városba költözni, ha nincs kert/erkèly az sem baj, kevesebb gond, de még mindig nem akkora, mint minden váráslást előre megtervezni mert itt semmi nincs... és nem csak ilyen szempontból)

2019. júl. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
41%

Mit jelent a nagy kert? Mi kis városban lakunk, az egész telek kB 480-490 m2. Nem tudom nagynak számít-e, szerintem jó indulattal is közepes. Jobb lenne a nagyobb városban lakni, de egyrészt aranyáron vannak a házak, és a szép helyek ott is messzebb vannak a belvárostól. Ez nekünk így jó.

Nyilván a ti körülményeiteket nem ismerem, mekkora a városi kert ? Pl nyársalni tudtok?

2019. júl. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
64%
Mi a város szívéből (panel) költöztünk ki a kertvárosi részbe. Nagyon szuper az udvar, meg a kutya, meg minden, de hiányzik, hogy minden közel van, csak egy boltért negyed órát autózok. Most is szülségem lett volna egy alapanyagra az ebédhez, azt hittem van, de mégsem. Régen ilyenkor csak leugrottunk a boltba, itthoni ruhában, papucsba, most öltözzek, szedjem rendbe a gyerekeket, álljak ki a kocsival, keressek parkolót... Városközpont! Ez csak egy példa, sok előnye van még a központnak, nekem hiányzik.
2019. júl. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok-sok vàlaszt, mindenkit felpontoztam :) Parom költözne, utalja, hogy annyi ideje elmegy az utazàsra. Mindkettő bèrelt haz, ùgyhogy nem vagyunk sehova sem odabetonozva. A vàrosi haz sokkal olcsòbb, plusz rajon az utazas költsege ès az elfecsèrelt idő. A mostani kert òriasi, nem zavar, hogy nem mindig latom hol van a kisfiam, tud vigyàzni magara. A vàrosi kertben elfèrne homokozò, valami maszós jatek , komposzt, ruhaszarìtò, mini konyhakert, de konyhakertet az önkormanyzattòl is tudnank bèrelni. Rengeteget jatszik a fiam a kertben, de lehet hogy elèg lesz a pici, ès naponta kimennenk a mellettunk levo tavakhoz.
2019. júl. 11. 10:06
 17/17 A kérdező kommentje:
Az összes valaszt, nèzőpontot figyelembe vève èn most a varosi hazhoz hùzok. Meg egyszer köszönöm mindenkinek, aki valaszot, azt is nagyon hasznos volt olvasni, aki nem ezt a verziòt tanàcsolta!
2019. júl. 11. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!