Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A nagy gyerek ellátása császár...

A nagy gyerek ellátása császár után?

Figyelt kérdés
2,5 éves lesz a kislányom mikor születik a testvére. Császárral fog születni. Mikor haza megyünk a kórházból az egyébként nagyon anyás kislányomat nem emelhetem fel egyáltalán? Meddig? Ha egyedül leszek vele ,férjem dolgozik majd,akkor a fürdetés stb emelés nélkül nem fog menni. Komolyan kell venni hogy nem emelhetem majd fel? Most 12kilo.
2019. júl. 11. 17:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Én nem bírtam volna császár után 5 nappal felemelni egy 12 kilós gyereket.
2019. júl. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
igen, vedd komolyan. ne emeld fel, inkább guggolj le hozzá, öleld meg - bár ez is veszélyes tud lenni, ha hirtelen mozdul, meg tud ütni. úgy tudom, a hegeknek általánosságban 6 hét a teljes gyógyulása. a fürdetéssel várjátok meg apát, vagy valaki segítsen neked amíg nem emelhetsz, pl. a mamák, ha megoldható. de ezekről kérdezd meg a dokidat is, hogy meddig nem emelheted a lányodat, mire számíts.
2019. júl. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%

Hát nekem 4,5kg-os volt az újszúlött, őt emelgettem, de 6 hétig 2kg-nál többet nem lehetne...

Én 3 nappal a műtét után mentem haza, aznap pihentem, utána csináltam a házimunkát, egy hétig nehezen, utána simán.

De a 12kg emelése a hasfal gyógyulása miatt még akkor is problémás ha a fájdalom engedné is.

2019. júl. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

Nekem terhesség alatt nem lehetett emelnem vérzés miatt, de egy 2,5 évessel már simán végig csinálható a nap emelés nélkül. Nagyobb gond ha kisebb.

Pelenkázás földön, kádból kiléphet maga is, ha oda teszel egy fellépőt, elég fogni a kezét... stb.

2019. júl. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
Nem lehet vmit kieszelni, hogy ne kelljen emelni a fürdetéshez? Miben fürdeted? Zuhanyzó nincs?
2019. júl. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

Nem emelheted, egyik rokonom nem vette komolyan, 3 hétig volt kórházban, jól kiszúrt azbegész családdal.


Én is egyedül voltam, tesó úgy ment be a kádba, hogy sámlira állt fel.

2019. júl. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Csak annyira anyás és szeretgèlèst annyira kéri. És nekem is jó érzés. Nem akarom hogy azt érezze háttérbe lesz szorítva. Kicsit aggódok emiatt hogy nehogy megviselje ,és akkor még ölbe se tud jönni szegény.
2019. júl. 11. 18:22
 8/18 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem az jobban megviselné, ha megint kórházba kötnél ki szétnyílt sebbel.
2019. júl. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
30%

Guggolva, ülve szeretgettem.

A fellépőről lépett be a kádba, meg mindenhova, ahova emelni kellett volna, csak a kezét fogtam.

Nekem szerencsém volt, mert szinte egyből tudtam mindent csinálni csak lassabban. Ha még úgy éreztem feszül vagy nem jó, akkor azt nem csináltam egy ideig.

2019. júl. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%
Akkor emelgesd ha nem értesz a szép szóból amiket leírtak.
2019. júl. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!