Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A nagy gyerek ellátása császár...

A nagy gyerek ellátása császár után?

Figyelt kérdés
2,5 éves lesz a kislányom mikor születik a testvére. Császárral fog születni. Mikor haza megyünk a kórházból az egyébként nagyon anyás kislányomat nem emelhetem fel egyáltalán? Meddig? Ha egyedül leszek vele ,férjem dolgozik majd,akkor a fürdetés stb emelés nélkül nem fog menni. Komolyan kell venni hogy nem emelhetem majd fel? Most 12kilo.
2019. júl. 11. 17:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%
Felemelés nélkül is lehet szeretgetni.
2019. júl. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
79%
Nekem egy évvel idősebb volt a lányom, szintén nagyon anyás, de simán megértette, hogy emelni most nem, viszont leülök, és odabújhat. Óvatosan még az ölembe is ülhetett, mellémfeküdt, összebújtunk. Van azért alternatíva az emelésen kívül. Egyébként én is úgy éreztem, hogy megpusztulnék, ha fel kéne emelnem.
2019. júl. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%
6. vagyok, az enyém is kifejezetten bújós, szeretgetést igénylő. Ez a korosztály többnyire ilyen. Aki kis korkülönbséggel vállal tesót annak számolnimkell ezzel.
2019. júl. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
47%
Mindentmeg lehet oldani! Fellépő a kád él, akkor simán egyedül bele tud menni a kádba! Ha szeretgetni akarod, lülsz, s úgy az öledbe ül.
2019. júl. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
41%

1 hétig voltam kórházba császár után és további 1 hétig az ágyból alig bírtam otthon felkelni. Nem tudtam volna emelgetni 12 kg-ot. Egy 2,5 éves gyerek pedig nagyon okos és értelmes már, meg fogja érteni, hogy neked fáj, nem tudod megemelni, de máshogyan meg tudod szeretni őt és ha rendbe jössz, akkor ismét minden a régi lesz.

És ezt nagyon komolyan vedd, hogy tilos az erőltetés. Mert azt vajon hogy viselné a kislányod, ha napokig nélkülözni kéne otthonról és még a picit sem tudnád ellátni, azt is másra kéne hagynod, mert visszakerülsz a sebed szétnyílása a kórházba?

2019. júl. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
18%
Utolsónak nagyon igaza van. Említett rokonom is csak jót akart, aztán jól kicseszett csak így mindenkivel : nagytesó semmilyen szeretgetést nem kapott amíg hetekig a kórházban volt, a kicsi nem tudott szopizni, apa pedig otthon kellett ,hogy maradjon egy újszülöttel és egy 2 évessel.
2019. júl. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
20%
Semmi külső segitség nincs? Nagymama, testvér, barátnő? Az első hat hét tényleg nehéz egy gyerekkel, segitséggel is, de föleg az elsö kettő. Csak azt tudom tanácsolni, hogy MINDEN segitséget fogadj el, amit csak felajánlanak.
2019. júl. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
23%
Én annó már terhesen rászoktattam 2. terhességnél a 2 évesem, 3. terhességnél meg az 1 évesem, hogy a kádba lépjen be egyedül úgy, hogy csak a két kezét fogom. Nem gömbölyű, hanem lapos a kádunk széle, totál biztonságos volt így. Ugyanez a lépcsőnjárással, megtanultak bemászni egyedül a babakocsiba, és sámliról az etetőszékbe. A kiságyból meg kivettünk 2 rácsot. :) Szeretgetni meg lehet a földön ülve is.
2019. júl. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!