Testvér kérdés?

Figyelt kérdés

10 hónapos a kislányom és szeretném ha olyan 1 éves kora körül elkezdenénk próbálkozni a kistesóval. Férjem szerint még nem kell. Mivel az első terhességemre is nagyon kicsi esély volt, félek hogy a tesóra sokat kellene várni. Tudom milyen rossz egyedül. Igaz hogy vele nagyon nehéz volt eddig de most kezd kicsit könnyebb lenni, és szerintem egyszerűbb mert még bennem van a rutin.

Nálatok hogy alakult?


2019. júl. 15. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Ez a férjedre és rád tartozik, ha ő jelenleg nem érzi készen magát a másodikra akkor nincs kérdés. Nyaggathatod, zaklathatod csak jó kis vitákat generálsz.

A gyerek meg nem hal bele ha egyke, viszed szépen közösségbe és lesznek barátai.

2019. júl. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Gyerekeim között 16 hónap van. Sosem bántam meg. Ha mégegyszer lehetne akkor is így csinálnám, pedig császáros volt mind a kettő.
2019. júl. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Én nem vagyok a kis korkülönbség híve. A lányom és a fiam között majdnem 4 év van. Nekem így volt tökéletes. Nem szerettem volna egyszerre két totyogót. Amúgy a lányuk 18 hónap alatt jött össze, a fiúnk a negyedik próbálkozós hónapban fogant.
2019. júl. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
A rutinba nagyon könnyen vissza lehet rázódni, viszont minél kevesebb a korkülönbség, annál nehezebb 2 gyerekkel. Egyik is pici, a másik is, egyik is még "értetlen", a másik is, egyik is teljesen önállótlan, a másik is. A gyerekvállalásnak mindig közös döntésnek kell lennie, tehát ha a férjed nem akarja, én nem erőltetném. Szerintem neki van igaza. Simán ideális 3-4 év korkülönbség is a gyerekek között, sőt, sokkal ideálisabb, mint mondjuk 1-2 év. Sőt, a férjem és az öccse között 6 év a korkülönbség, anyósomnak is sokkal könnyebb dolga volt és a férjemék is nagyon-nagyon jó testvérek. Ismerek olyan testvéreket, ahol 3 év a korkülönbség, semmi közös témájuk nincs, nem is beszélnek egymással, és gyerekként sem játszottak együtt. Nekünk pedig egy gyerekünk van és ennyi is marad. Nagyon sok játszótársa van az utcában, tehát bőven megvan a gyerektársaság. Szóval szerintem ne erőltesd.
2019. júl. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

En nagyon szerettem volna, ha kb 20-26honap lenne a gyerekeim kozott, de nem igy jott ossze, majdnem 3 ev lesz a kulonbseg...


Tesomnal az elso baba lombik, ugy gondoltak, ah ugyse jon ossze a teso (egyhamar), elso probalkozos honapban siekrult! Igy a ygerekek kozt kb 17honap lett, nagyon nehez volt neki, nem volt segitsege sem, o megbanta.

2019. júl. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretném erőltetni természetesen! Csak érdekelt másoknál hogy alakult. :)
2019. júl. 15. 19:00
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

Mi is azt hittük nehezen jön össze szoptatás mellett, mensi nélkül.


Kb a 2-3. Hónapban sikerült.


18 hónap lesz közük.

Ennél azért többet akartunk.


Mostanság kezd vele nehéz lenni, eddig nem "panaszkodhattam"

Úgyh izgulok is..

2019. júl. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyerekeim között 20 hónap van, már 9 és 11 évesek. Nálunk bejött a kis korkülönbség, nagyon jó testvérek, bár ők is szoktak veszekedni.
2019. júl. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!