Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit mondanàtok el 6 éves...

Mennyit mondanàtok el 6 éves lànyotoknak ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Meghalt az unokatestvérem,sajnos öngyilkos lett.Készülök a temetésre.A kislànyom szerencsére eddig nem talàlkozott közelrôl a halàl témàjàval.Mesébõl innen-onnan tudja,hogy xy meghalt,de azt ìgy konkrétan nem,hogy mindenki meg fog egyszer.Nem akarok titkolózni de nem érzem ôt sem,magamat sem késznek rà,hogy ezt ràzúdìtsam.Viszont làtni fogja,hogy feketében leszek,a csalàd is.Ti mennyit mondanàtok el belôle?
2019. júl. 16. 08:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Annyit mondanék hogy meghalt. Az okokat nem firtatnám.

Én azt mondtam mindenki meghal egyszer és a mennyországba kerülünk. Ezt elfogadta. Persze aggódott hogy mikor halunk meg az apjával de elvicceltem azzal hogy akkor már ő is ősöreg vénasszony lesz. Szóval beszélnék róla de módjával.

2019. júl. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Annyit mondanék, hogy meghalt, és egy jobb helyre került. 6 évest nem terhelnék az öngyilkosság dologgal még.
2019. júl. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Annyit, hogy meghalt.


Hogy egyszer mindenki meghal, mert az élet olyan. Hogy megszületünk a végén meghalunk.



Itt és most nyilván nem fortatnám, hogy az unokatesó miképpen halt meg.


Ha rákérdez azt mondanám,hogy beteg volt

/ nem hazudnék, a lelke volt beteg én úgy tartom csaknolyan esetben lesz öngyilkos valaki/



Részvétem

2019. júl. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Csak arra válaszolnék amit kérdez. De arra őszintén. Őt is viszitek a temetésre? Ha igen, akkor annyit mondanék hogy XY sajnos meghalt, ezért szomorúak vagyunk és most elbúcsúzunk tőle, lehet hogy sírni is fogunk, mint ő mikor szomorú. Gondolom nem voltak napi kapcsolatban, ha igen akkor nehezebb a téma.

Ha kérdezi hogy mi lesz vele, hova került, én csak akkor mennék bele mélyebben. A gyerek mindig annyit kérdez, amire el bírja viselni a választ. Nem kell nagyon belemenni. Abba főleg nem, hogy mindenki meghal egyszer.

2019. júl. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,őt nem visszük.
2019. júl. 16. 09:07
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Halál az élet része. Már 2 évesen szétnyom egy hangyát és ezzel már a halál el is jött. Ezt tabu témának nem szabad lennie, erröl ugyan olyan természetesen kell beszélni mint egy szülinapról vagy más dolgokról... Amit kérdez arra a ti hitetek szerint válaszolni(ha vallásos vagy akkor a menybe megy, ha nem akkor azt elmondani amiben ti hisztek).


6 évesen már iskolás ott napi szinten jön fel a téma, söt már olyanokat is mondanak, hogy megöllek. Pont ezért kell tisztában lenni a halál fogalmával. A mesékben ezer szereplö hal meg, zsarolják és terrorizálják egymást.

2019. júl. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen,igazad van,de olyan nehéz,nekem is,én is nagyon nehezen fogadom el.Lehet,hogy enfem is túlságosan féltettek a témától gyerekkoromban.Nem volt közeli kapcsolatban vele,én sem amúgy,ők kb.kétszer találkoztak.
2019. júl. 16. 09:12
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden előttem hozzászólóval egyet értek!

Szerintem minél kisebb egy gyerek, annál könnyebben befogadja ezeket a dolgokat.

(olyasmi,mint mikor örökbe fogadnak egy gyereket, ha születésétől tisztában van vele, nem fájdalommal nő fel, de a később közlik vele, sokkal nagyobb lelki terhet tesznek rá).

Tapasztalatból írom...

Én tavaly veszítettem el édesapámat!

És nagyon nehéz volt, de látom, hogy a gyerekeket, (a testvéreim, a különböző nevelési szokásaink miatt ) mennyivel másképp dolgozzák/-uk fel.

Ne értsd félre, senkinek nem könnyű!!!

De a te mintádat biztos, hogy követi, hisz sokszor másolva tanulunk reakciókat.

Sajnálom a veszteségedet!

Vigasztalást a családnak!

2019. júl. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom (tanulmányaim által - szociálpedagógus hallgató vagyok-) a gyermeket nem szabad kihagyni a gyász folyamataiból. Azaz ellehet neki mondani, hogy miért vagy szomorú, hisz a feszültséget ő is megérzi, mint egy radar. Persze számára nem kell ilyenkor még kifejteni, hogy miért halt meg, csak, hogy elment. Ilyen korban még nem tudatosítják a halált. Az eltűnéssel, alvással párosítják. Persze az is természetes, amit az előző válaszoló írt, hogy kérdéseket tesz fel (Ti is elfogtok menni, és én is? típúsú kérdések.)
2019. júl. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire segítség, de a nagymamám, akihez nagyon közel álltam januárban hunyt el. Mikor jött a telefon, a 4 éves lányom is itthon tartózkodott, mert beteg volt. Látta rajtam, hogy valami nem okés, nem is bírtam ki, hogy hirtelen ne sírjak előtte. Természetesen kérdezte ,mi a baj. Az ő szintjén elmondtam neki, hogy elment a dédi, angyal lett, felment az égbe. Kérdezte, mi az angyal. Mondtam, hogy olyan ember, akinek a hátán szárnyak vannak. Még nem látott angyalt előtte, így neki erről a tündérek jutottak eszébe. Azóta is , ha valakinek meséli, nem azt mondja, hogy angyal lett, hanem, hogy tündér lett. Én nem javítom ki, ha ő így értelmezi, akkor így van és kész. A mamám képe ki van rakva nálunk, néha kéri, hogy adjam oda nézegetni, megpuszilja, majd visszarakatja.

Egy 6 éves már elég értelmes. Nem kell neki természetesen elmondani miért halt meg (előbb-utóbb úgy is megtudja majd), ha firtatja, mondhatod, beteg volt, hiszen pszichikailag nem egészen volt jól, ha erre a szánta el magát.

Bocsánat a kérdésért, de csak nem ő volt az a pécsi fiatal?

2019. júl. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!