Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt "karrierista" anya?

Van itt "karrierista" anya?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszának örülnék, akiknek a munkájuk a hivatásuk, sokat tanultak érte, dolgoztak érte. Ti miért döntöttetek végül a gyerekvállalásnál? Nem bántátok meg? Hányat vállaltatok és mikor? Meddig maradtatok otthon? Nagyon érdekelnek a tapasztalaitok!
2019. júl. 22. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Attól, hogy az embernek van gyereke, még építhet karriert. Nem kötelező évekig otthon maradni a kicsivel. Én egy gyereket vállaltam.
2019. júl. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
A gyerek meg a karrier nem vagy-vagy kérdés! Símán össze lehet egyeztetni, ha valaki figyel az egyemsúlyra! Én mérnök vagyok, négy gyerekkel, és nem bántam meg sem a gyerekeket, sem a karriert. Az elsövel egy évet voltam otthon, a másodikkal 3-at (meg közben továbbképeztem amgam levelezön), a harmadikkal-negyedikkel meg két-két évet, de otthonról tudtam valamennyit dolgozni, így nem estem ki.
2019. júl. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Ja és még egy dolog, nem tartom magam "karrieristának", mert ez MO-on igen negatív jelzönek számít, hanem olyannak, akinek a karrier IS fontos. (A 2-es vagyok)
2019. júl. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Szintén 4 gyerekes :)


Dolgoztam, majd elmentem szülni a 2.gyerkőcöt,közben elkezdtem a másoddiplomát, ha már otthon vagyok alapon. Aztán ikreim születtek, így maradtam otthon még(a szülések közt másfél év telt el.)Meglett a 2. diplomám, az ikrek mentek bölcsibe 2 és fél évesen, én meg jöttem vissza 8 órában dolgozni.


Meg lehet oldani. Bár fárasztó.

2019. júl. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk vannak a karrierista szülők a családban. Anyuka az országot járja, apuka külföldön, havi egyszer jön haza.

A gyereket a bébiszitter és a nagymama neveli fel. Nem értem miért kellett nekik gyerek, látszik, hogy el van hanyagolva szülői törődés szempontjából, de ők tudják, nekem semmi közöm hozzá. Én úgy veszem észre, mintha sokszor megbánták volna, hogy gyereket vállaltak, csak púp a hátukon :/

2019. júl. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem karrierista vagyok, viszont dolgozom.

3 gyerekem van, nekem is van egy ikerpár.


Olyan a szakmám, hogy nehezen tűr meg 3-6 év kihagyást, így a gyerekekkel csak 1,5 éves korukig voltam otthon, aztán mentek bölcsibe.


A karrierista szó számomra azt jelenti, hogy valaki felsővezetői pozícióban dolgozik, napi 12-14 órát, és sokszor hétvégén is, így a gyerek(ek)et inkább babysitter "neveli". Na. ez nem én vagyok.


De tudok ilyenről. Gyakorlatilag váltott műszakban vannak a szitterek a gyerekkel (akik nyaralni is mennek velük), és szegény őket szólítja anyának...

2019. júl. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én a karrieristát úgy értem, hogy a női kiteljedést nem csupán a gyerekkel tudja elképzelni, küzdött a hivatásáért és szereti azt. Én pl. 2 diplomával rendelkezem, folyamatban a 3. és nagyon szeretem, sokat tettem érte. (olyan családból jövök, ahol eddig érettségi volt a maximum.) Egyébként segítő szakma, nem vagyok egy keménykezű vezető típus és a munkaidőm is inkább kevesebb a 8 óránál, mint több. Egyelőre jól érzem így magam a férjemmel, azért érdekelt, hogy másoknál mikor, hogy jött el a hiányérzet, ha alapvetően a munkában is megtalálták számításaikat.
2019. júl. 22. 11:23
 8/10 anonim ***** válasza:
95%
Nekem januárban fog megszületni az első gyerekem. Mivel sokat váratott magára volt időm tapasztalatot gyűjteném. Három évet tervezek vele otthon lenni vele. Utána szeretnék vállalkozást építeni (talán már a 2. évben, de ez gyerekfüggő), mert nekem is fontos, hogy még valamiben ki tudjak teljesedni. Aztán, ahogy alakul még jó lenne egy gyerek.
2019. júl. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Átstrukturáltam az üzleti modellemet úgy, hogy otthon (vagy bárhol) tudjak dolgozni, olyan szolgáltatásokat találtam ki ami kevesebb időt igényel, de a fizetésem azonos színvonalon maradhat. 6 hónapos korától dolgozom hajnalban és éjszaka, 1 éves korától pedig heti 2-3 napon bölcsis lesz, míg és végzem a dolgom + a maradék 2 napon is fel tudok kelni előbb és tudok dolgozni éjszaka.


1 gyerekem van és nem is lesz több, mert úgy érzem, ennyi fér bele nekem. Nem csak a karrierbe, hanem abba is, hogy magammal és a férjemmel is úgy akarok foglalkozni, ahogyan azt elképzelem. Nem akarok engedni az elvárásaimból, úgyhogy nem vállalom túl magamat.

2019. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
30%
Hát ezekwt a helyzeteket egyiket sem nevezném karrieristának. 2 barátnőm is van,akik tényleg azok! Ranglétrán felküzdötték magukat vezető pozícióba, ami napi napi 8 óra munkaviszony mellett, 10-12 óra, havi több külföldi úttal. Mind a 2 helyen van 2 gyerek, a nagyik hozzák viszik oviba, suliba, Anyuka csak Ovis, Sulis gyerek előadásokra megy el. Játszó téren évente 2x futok vele össze, mióta vissza ment dolgozni. Hétvégente igyekszik családi programot, kirándulásokat beiktatni, de a nagyik nevelik a gyerekeket. Az hogy valaki elvégez meg egy diplomát gyerek mellett, az nem igazán számot karrieristának szerintem, hannemm inkább az, aki mindent háttérbe szorít azért cserébe, hogY a munkahelyén jól tudjon teljesíteni.
2019. júl. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!