Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 plusz 2 fél szobás lakásba...

1 plusz 2 fél szobás lakásba két gyerek? Nagyon szűkös?

Figyelt kérdés

68 négyzetméteres a lakás, ami jelenleg egy nagyobb nappaliból, és két hálóból áll, egyik a miénk, másik a gyerkőcé. Ez így most tökéletes, kényelmesen elférünk, költözni nem szeretnénk a közeljövőben, keret sem lenne rá, és a lakást is nagyon szeretjük. Eredetileg egy gyereket terveztünk, de ahogy nő a nagyobb, egyre többet gondolkozunk egy második babán. :) Egyedüli dolog ami visszatart minket, az a lakás. A hálók nagyon kicsik, egyik se alkalmas 2 gyerek számára. Ráadásul nagyobb korban úgyis külön hálóra lenne szükség, főleg ha más neműek lesznek. Esetleg úgy tudnánk megoldani, ha a 2 fél szoba lenne a gyerekszoba, és mi kiköltöznénk a nappaliba, de nem örülnék neki, ha vendégeink jönnének, akkor rögtön belelátnának a privát szféránkba.

Volt már valaki ilyen helyzetben? Ti hogy oldottátok meg? Szűkös egy ekkorra lakás 2 gyerekkel?


2019. júl. 23. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Esetleg mire összejön és nagyobb lesz (pl nagyobb iskolás, külön zúg kell neki) addigra lehet tudtok venni nagyobbat.
2019. júl. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Jelenleg 2 félszobánk van, plusz nappali konyha fürdő. 2 gyereket nevelünk, egyikben a gyerekek, másikban mi. Emeletes ágyat szeretne a nagy, alá befér a babaágy, de amúgy soha, semmilyen körülmények közt nem költöznék ki a nappaliba. A hálókat csak alvásra használjuk, semmi többre.

Jövőre megemeljük a tetőteret, így oda két háló majd befér a gyerekeknek, a lenti 2 félszobát összenyitjuk majd az lesz a mienk.

Kényelmesen elfér mindenki, kb nekünk is olyan 70m² az alapterület. Egyelőre alváson kívül másra nem használja a nagyobb sem a szobát,szóval ráérünk az átalakítással.

2019. júl. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Lehet, hogy én azèrt látom másként, mert sose éltem olyan lakásban, ahol volt külön nappali, de sose zavart, hogy belelátnak a "privát szférámba". Ágytakaró és/vagy ágyazás, máris nem ülik össze az ágyat, ennyi. Meg térelválasztással remekül lehet játszani, ha ennyire zavaró.


Én simán bevállalnám, de nem vagyunk egyformák, én is ismerek olyat, aki még szingliként se tudja elképzelni, hogy ne legyen külön nappalija. :)

2019. júl. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Mi másfél szobában vagyunk egy gyerkőccel és jól elvagyunk..

Pont most volt lakásfelújítás, marha jól néz ki a lakás, el van választva térelválasztóval a háló/nappali, de akár gipszkartonnal is el lehet választani egy kisebb hálófülkét,gyerkőcé meg a kisebb szoba.

[link]


Pl ötletek, én is innét inspirálódtam.

Simán megoldható egy kis rugalmassággal és fantáziával.

2019. júl. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Lakótelepen nőttem fel, ott ez annyira mindennapi volt, hogy a szülők a nappaliban aludtak, az volt az ő szobájuk. Valahogy a nappali igénye sem volt akkora, mint manapság (vagy nem tudom). Szóval nappaliban vagy “nagyszobában” volt a tévé, szekrénysor, amiben a szülők ruhàja, dísztárgyak, könyvek. Iratok fiókban. Két fotel, kinyitható ágy, nappal mindig beágyazva. Dohányzóasztal. Semmi privát dolog nem volt elővéve. Esetleg pár családi fotó. Meg az elmaradhatatlan növénydzsungel. Minden nappali ilyen volt. :D

Meg lehet oldani, de persze nem mindenkinek felel ez meg.

2019. júl. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Szűkösnek szűkös, de meg lehet oldani. Még kicsik egy darabig tudnak egy szobában aludni, a nappaliban játszani. Később pedig ebben a felállásban marad az, hogy ti a nappaliba költöztök. Barátnőmnél is így van most, azt mondja nem zavaró, kicsit a szex macerássabb, de meg lehet oldani. Egyébként rend van, mindig be van ágyazva, egyáltalán nincs hálószoba hatása.
2019. júl. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Nekünk most nagy lakásunk van, de leírom, hogy volt gyerekkoromban.

2 szobánk volt, az egyik a gyerekszoba, a másik a szülői háló + nappali. Emellett volt egy kis előszobaszerűség a lakásban, ami a folyosóról nyílt, és ajtaja nem volt, csak egy könyvespolc és egy függöny választotta el a folyosótól, itt volt az ilyen " dolgozószoba" szerűség, anya varrógépe (anyukám varrónő), személyes tárgyak meg ilyesmi, és ide nem nagyon mentek be vendégek. A gyerekszoba volt a miénk a bátyámmal. A másik szobában pedig kihúzható kanapén aludtak a szüleink, azt mindennap összecsukták, úgyhogy oda lehetett vendégeket hívni, ha kellett. A gyerekszobában is volt egy kihúzható kanapé, ami általában össze volt csukva, de ha ottalvós vendégek jöttek, akkor arra a pár napra anyáék átköltöztek hozzánk a gyerekszobába, és a vendégek aludtak a másik szobában.

Én 11, a bátyám 13 éves volt, amikor elköltöztünk onnan egy nagyobb lakásba.

2019. júl. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is megoldható, ha szeretitek a mostani lakást. Egyelőre lehetnek egy szobában a gyerekek, amíg nem igénylik a külön teret, úgyis az nagy buli nekik kicsiként. Tiniként meg vagy költöztök, vagy ti kimentek a nappaliba. Ennél kisebb lakásban laktak a barátnőmék és tök rendezett volt a lakás, meg a nappali is, pedig volt benne egy franciaágy.
2019. júl. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%

Ekkora lakásba, pláne ha nincs költözési opció pár éven belül akkor nem kellene második gyerek. Ez van.

Nekünk 110 nm a házunk, nappalis konyha, meg 2 hatalmas szoba, egyik a gyerkőcé, a másik a miénk. Saját hálóhoz én is foggal körömmel ragaszkodok, szóval 1 gyerekszoba marad nekünk is. Így nem valsznű hogy lesz még egy gyerek, bár mi tudnánk belőle 2-t csinálni.

2019. júl. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%
Jó ötlet, hogy ti költöztök a nappaliba és a két gyereké a két félszoba. Annyi áldozatot kéne hozni, hogy a francia ágy helyett beszereztek magatoknak egy állandó fekvőhelynek alkalmas, minőségi kanapéágyat ágyneműtartoval. Én egyedul vagyok a gyerekemmel két szobában, én alszom a kanapéágyon a nappaliban, neki külön szobája van.
2019. júl. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!