Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tehéntejet ti mikortól, és...

Elluska kérdése:

Tehéntejet ti mikortól, és mennyi adagot kezdtétek adagolni a kisbabának?

Figyelt kérdés
3hetes babám van, lassan elapadt a tejem.Tápszert kap sűrűn,de méreg drága,3 nap alatt megeszi,így gondoltam bevezetni a tehéntejet.

2019. aug. 31. 10:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
3 hetes???? Ha van tejed, minél többet tedd cicire, akkor be fog indulni. A tehéntejet majd 2 évesen adhatod neki....
2019. aug. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Te jó ég, ilyennek gyerek... Nem adhatsz neki tehéntejet mit képzelsz, ha nem futja tápszerre akkor zabálj kevesebbet de ilyenen nem lehet spórolni! Mielőtt megcsináltad a gyereket ezeken nem gondolkodtál???
2019. aug. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

3 hetes babának biztos nem! 6 hónapos korig anyatej, annak hiányában tápszer!!! A legújabb ajánlások szerint 6 hós kortól lehet fokozatosan bevezetni már az allergéneket-ilyen a tehéntej is. Előszőr kis mennyiségben ételbe főzbe csak-mondjuk fele tej/fele víz és ebből tejbegríz. Sok doki még az 1 éves kor feletti bevezetést ajánlja, de bebizonyították, hogy semmivel sem lett kevesebb az allergiás attól, hogy később került bevezetésre, sőt!

Nos, ez akart a normális, kimerítő válasz lenni...

Másrészt igazuk van, akik azt írják, ha van tejed szoptass NON-STOP, főleg ha nem tudod megfizetni a tápszert. Egyébként fel lehet íratni, úgy valamivel olcsóbb, vagy vannak a drogériáknak sajátmárkás tápszerei, talan azok is olcsóbbak kicsivel. Arról már inkább nem fejtem ki a véleményemet, hogy milyen ember vállal úgy gyereket, hogy még táoszerre sem telik... Gondolom tiszta pelenkát is naponta 2X kap, mert drága...

2019. aug. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp nem adnék neki tisztán tehéntejet. Még én is lazán kezeltem ahhoz képest, mert inni már 13 hónapos kora óta kap kb napi 250 milit. De 3 hetesen eszembe sem jutott volna. Inkább kölcsön kértem volna de hogy sima tejjel nem veszelyeztettem volna a babám az is tuti
2019. aug. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Humana Baby Fit 639 ft/doboz. Méreg drága tényleg!
2019. aug. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
1! éves volt a fiam mikor ha kért már ivott pár korty tejet. Mostanában szokott rá, hogy a reggeli mellé megiszik egy decit max, 2 éves. A legolcsóbb tápszerek receptre párszáz forintok. Inkább beszéld meg a gyerekorvossal melyikkel jöttök ki a leggazdaságosabban. Ja és a nagyobb babának se a 0,1%-os 150 forintos tejet kéne inni a hogy olcsó legyen.
2019. aug. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Humana Baby Fit nincs 700 Ft, majdnem 4 liter tej lesz belőle. Egy liter tej (3.8%) kb. 300 Ft, azaz 4 liter 1200 Ft. Azon túl, hogy 3 hetes gyereknek nem adunk tejet, szerintem kamuzol..... Ilyen hülye nem lehet valaki.
2019. aug. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

1 éves kor után házi, forralt, 1:1 arányban higítva kapta eleinte pár kortyot.

3 hetes babának anyatejet kell adni. Ha kell tedd mellre nonstop. Ha így is elapad, akkor tápszer. Mindig azt mondtam, hogy csak úgy vállaljon valaki gyereket, ha kell, szükség esetén a tápszert is meg tudja venni akár teli áron, amelyikre a gyereknek szüksege van. Nem minden orvos ir ki tápszert. A nagynál kaptam, kb 800ft volt receptre, a kicsinél a dragabb vált be 2200ft volt receptre.

A tejjel tönkrevágod a gyereked kezdetleges bélrendszerét, gondolkozz.

2019. aug. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nálunk Vajdaságban nagyon sokan adnak tápszer helyett higgított tehéntejet. DE még itt is 2 hónapos kortól!

Egyébként nálunk nem írják ki receptre szóval így elég drága. De én úgy vagyok vele, hogy mindig legalább annyi pénzt teszek félre hogy tápszerre biztos legyen. Nem megoldhatatlan.

2019. aug. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
65%
16 hos a lanyom, 10 honapos kora ota fele tej fele vizzel foztem neki a tejbegrizt. Akkor meg magaban nem itattam vele. Most mar adtam neki de nem keri kakao formajaban sem, nem fogom eroltetni, a tejtermekeket szereti. De azert egy par hetes babanak nem kene a tehentej ennyi eszed neked is lehetne. Es h draga a tapszer, marpedig ez van tapszert kell adnod orulj neki h egyaltalan eszik. 🤦‍♀️
2019. aug. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!