Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tehéntejet ti mikortól, és...

Elluska kérdése:

Tehéntejet ti mikortól, és mennyi adagot kezdtétek adagolni a kisbabának?

Figyelt kérdés
3hetes babám van, lassan elapadt a tejem.Tápszert kap sűrűn,de méreg drága,3 nap alatt megeszi,így gondoltam bevezetni a tehéntejet.

2019. aug. 31. 10:58
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Édes Istenem, nem azért írtam hogy drága mert nem akarom megvenni ti nem normális kommentelők, hanem azért mert hallottam hogy 3honapos kortól valaki már adta és nem lett a gyereknek semmi baja...de mindjárt lekell hurrogni a másikat,meg hogy ilyennek nem kell gyerek.jol anyagiakkal rendelkezünk hála istennek... csak informálódni akartam de van itt jópár bunkó ember aki jobb ha nem is kommentelt volna....
2019. aug. 31. 15:35
 12/22 A kérdező kommentje:
A másik hogy érdekelt hogy valaki adott e 3hetesen tehéntejet higitva...én nem a legolcsóbb tápszert veszem a gyereknek....csak meglepődtem hogy 3nap alatt megissza az egész dobozzal...ezért ha kiszámolni kell 10eurot 3-om napra akkor tényleg drága....de attól megveszem...
2019. aug. 31. 15:42
 13/22 anonim ***** válasza:
69%

1 éves koráig csak tapszert adj neki, utána mehet a tej!

Drága, de fel éves korától, ha mar eszik mást is, olcsóbb lesz! :)

2019. aug. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de te írtad, hogy méreg drága, ezért adnál neki tehéntejet. Most már felesleges mentegetőznöd és sértegetned a válaszolókat.
2019. aug. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
3 nap alatt eszi meg a doboz tápszert? Az gáz, és rengeteget eszik. A fiaimnak 3 hetesen 7-9 napig elég volt. Mennyit adsz neki 1 étkezeskor ugy, hogy szoptatsz is? Mert 1 3 hetesnek kb 60ml víz+2mérőkanál tápszer az adagja anyatej nélkül kb 6-8 alkalom/nap nagy átlagban. De még ha neadjisten 90ml+3mk akkor se 3 nap. Ennél többet nagyon nem kell adni egy babának tápszerből.
2019. aug. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Szerintem csak az magaban kamu hogy 3 nap alatt annyi tapszert meg esz.

Raadasul te sem torekszel arra hogy legyen tejed! Vannak teak,bogyok ami talan bejon hogy tobb tejed legyen. Szoptasd amikor csak lehet ugy termelodik vagy fejjed. Ennyi!! Ha meg lusta vagy ciciztetni akkor meg vallald azt hogy tapszeres es meg kell venni, ennie kell es nem tehentejet!

Bele gondoltal mar mennyi xar minosegu tehen tej van a boltokban? Tudod te hogyan es min megy az a "tej" keresztul? Jo eg. Ezerszer inkabb a tapszer minimum 1 eves koraig. Kicsit lehetnel okosabb ha mar gyereked van

2019. aug. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Netán a gyereked kisboci? Mert ha nem, akkor jobb lenne ha sosem adnál neki.
2019. aug. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
100ml tejet megiszik egy evésre a kis kaja párti, sajnos alig van tejem pár napja nincs 10ml se😣azt írja a dobozon hogy 3hetes baba simán megeszi a 100mlt.Sajnos nálunk receptre nem lehet venni tápot,de sebaj, ilyen a rendszer... nem kamuzok gondoljon ki mit akar...étkes a kisfiam,ha csak 60mlt adnák neki tátog mint a fecske és kéri.
2019. szept. 1. 00:19
 19/22 A kérdező kommentje:
És igen iszom szoptatós teát,meg kismama vitamint is... nem minden anya bír sokáig szoptatni,ahogy én sem...tettem sokszor cicire,kiszivta amit csak bírt utánna kiköpte és kért még, azért kapott hozzá tápot,mert különben sírt volna,égetni meg nem hagyom a gyereket.
2019. szept. 1. 00:23
 20/22 A kérdező kommentje:
Egyébként honnan tudhattam volna hogy nem szabad adni ilyen korán tehéntejet...azért is kérdeztem,és kértem véleményt.Első gyermekem, nem tudhatok mindent,még nekem is új a helyzet.De annyi biztos ártani nem akarok neki.Köszönöm az infókat.
2019. szept. 1. 00:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!