Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért nem eszi meg, amit főzök?

Miért nem eszi meg, amit főzök?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos lányom,aki semmit sem hajlandó enni az üveges bébiételen kívül. Rengeteg mindent kipróbáltunk már,de semmi eredménye. Egy időben még a gyümölcsöket megette,ha össze turmixoltam,de most már se gyümölcs se zöldség nem kell neki amit én csinálok. Mielőtt jönne az,hogy rosszul főzök elmondanám, hogy szakács vagyok egy jó étteremben és eddig senki sem mondta, hogy rossz lenne,amit elé raktam, ezért nagyon megviselt ez az egész. Próbáltam már rengeteg variációban az ételeket,de nem. Volt olyan, hogy 3 napig nem kapott üvegeset csak,amit én csináltam és azért sem ette inkább éhezett,mert utána 2 üveggel megevett. Teljesen kikészültem már ettől. A szakácsok rémálma a gyerekem... Mégis mit csináljak, hogy végre egyen valamit,amit főzök?
2019. nov. 11. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Mivel kezdtétek? Üvegessel vagy te készítetted az elején neki? Amúgy az üveges bébi ételek állagra teljesen mások. Én sosem tudtam annyira pépesíteni, mint a gyári, és ízre sem olyan. Lehet neki az jobban bejön. Nem lesz baja tőle, ne stresszelj rá. Majd kicsit nagyobb lesz, akkor jobban fog neki menni a házi koszt.
2019. nov. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Házival kezdtük, akkor még jó volt. ☹️
2019. nov. 11. 19:08
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Az enyém is ezt csinálta. Csak az üvegeset ette meg kb 13 hónapos koráig pedig folyton főztem neki és azzal is kezdtünk de nem kellett neki. Aztán egyik napról a másikra gondolt egyet és soha többé nem fogadta el egyiket sem, ez azután volt, hogy a férjem Kecskeméti “Vadas marhahús rizzsel” fajtát hozott neki, azt kiköpte és onnantól elutasította az összeset. Azóta viszont imádja a főztömet! A kedvence a csirkepaprikás nokedlivel, betermeli a fél kondért másfél évesen. 😅

Előbb-utóbb szerintem a te babád is megunja ezeket és utána jöhet a te főztöd. Addig is amit javaslok az ez a Kecskeméti bébiétel amit írtam, ez az íz förtelmes, hátha elmegy tőle a kedve vagy pedig kezdd el ugyanazzal az ízzel etetni hátha megunja és nyitott lesz az újdonságra.

2019. nov. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
Keresztlanyom sem ette meg, csak az üvegest. Az anyja főztjét csak miután már normális -formájában ette a kaját. Pépesen nem.
2019. nov. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
1éves koráig csak üvegeset evett(házival kezdtük mi is) majd fokozatosan tértem át,nem erőltettem semmit.Mindig volt itthon üveges ha elutasítja a házit tudjon mit enni.Olyan 13hónapos korában történt valami(fogalmam sincs mi) nem volt hajlandó az üvegeset megenni.Úgyhogy kitartás.Ahogy megszokja a fűszeresebb,ízletesebb ételek ízeit nem fog bejönni neki az üvegesek íze mert ázok ugye natúr ízűek.Most erre van igénye ez nem a te hibád.Pedig néha mikor chilis babot vagy mexikóit csinálok jó lenne ha megenne egy üveg babakajcsit nem kellene külön főznöm neki,úgyhogy most meg ez a bajom hogy egyátalán nem eszik üvegeset😂
2019. nov. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!