Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Vízzel is pürésíthetem a...

Vízzel is pürésíthetem a zöldségeket? Vagy mivel csináljam, ha nem táppal és nem is anyatejjel?

Figyelt kérdés

Igény szerint szoptatom a babámat, sose fejtem. Hamarosan jön a kóstoltatás, és nézegettem, hogyan kell elkészíteni ezeket a zöldség meg gyümölcs püréket, és mindenhol azt írják, hogy tápszerrel vagy anyatejjel pürésítsem.

Tápszert nyilván nem akarok neki adni, viszont az igény szerinti szopi miatt nincs extra lefejhető tejem, csak annyi amennyit szopizik. Felszaporítani pedig nem szeretném emiatt. Ilyenkor hogyan lehet elkészíteni ezeket az ételeket?


2019. dec. 6. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sosem raktam tejszerű dolgot a gyerekek püréibe. A zöldségeket a saját főzővizükkel turmixoltam, a gyümölcsöket meg magukban, elég víz van bennük.
2019. dec. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Párolni tervezem őket, kaptam Avent bébiétel készítőt, ami párol meg turmixol is
2019. dec. 6. 15:19
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Vízzel, főzőlével, vagy ha nyers étel, akkor forralt vízzel

Tápszert nem adtam a gyerekemnek

Fejni nem fejtem egy idô után, el sem fogadta a lefejt tejet /sehogy, ételben sem/

Viszonylag hosszan szoptatom,17 hónapos.

2019. dec. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

A fentieken túl tehetsz bele bio gyümölcs/zöldséglevet is. Ezt az első bontáskor jégkockatartóba kell önteni és lefagyasztani, így nem romlik meg két-három nap alatt. Amikor kell, kiveszel egy-két kockát belőle és a frissen készült, forró babaételhez hozzáadod.


Plusz egy tipp: a bioboltban lehet nálunk kapni bio kurmpli- és rizspelyhet, amiből egyszerűen, főzés nélkül lehet pépet csinálni, csak némi folyadék kell hozzá.

2019. dec. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A párolás is vízzel történik 😂, tehát lesz "főzővized" hozzá. Igen, az aventtel is. Amikor megfordítod a párolót, akkor lesz rajta bőven v8z a turmixoláshoz. Bizonyos alapanyagoknál túl sok is.
2019. dec. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A saját leve elég szokott lenni. Ha mégse, kis plusz víz.

Mikor már q glutént bevezeted, zabpelyhet is tudsz főzni vízzel és gyümölccsel. Illetve jön majd a joghurt is.

2019. dec. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm szépen! :) Hétvégén csinálok is magamnak egy kis pürét próbaképpen!
2019. dec. 6. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!