Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szoptatott babánál reggeli/vac...

Szoptatott babánál reggeli/vacsora kiváltása? Kicsit tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Kisifiam pár nap múlva 11 hónapos lesz. 6 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt, még mindig szoptatom. Igazából elég régóta 3 étkezés van teljesen kiváltva, a tízórai, ebéd, uzsonna. Ezeknél az étkezéseknél csak akkor kap anyatejet, ha nem ette meg az adagját (tehát egyfajta pótlásként), vagy ha valami szárazabb kaja volt és nem hajlandó vizet inni utána.

De általában csak reggel és este szopik, és olvasom több helyen is, hogy ezt a két étkezést szokták a legkésőbb kiváltani. Illetve éjszaka többször felkel, olyankor mindig megszoptatom, úgy alszik vissza, de ezek inkább csak komfortszopik, nem eszik rendes mennyiséget ilyenkor.

Viszont most már szeretném elkezdeni, hogy reggelire is adok neki valami mást, a védőnő is azt tanácsolta, hogy reggel is egyen szilárdat, "de kapjon még mellé tejet is".

És ugye eleve napi 500 ml tejalapú ital még ajánlott... Viszont ha ezt az 500 ml-t lebontom a reggeli-vacsora szopira, az alkalmanként 250-250 ml, az egy teljes étkezés! Akkor hogy adjak emellé reggelire még szilárdat is?

Egyáltalán hogy érdemes reggel csinálni? Először kapjon szilárdat és utána szoptassam meg?

Vagy ébredés után rögtön szopi (most így csináljuk) és utána kínáljam szilárddal? De ha jóllakott a szopival?


Ti hogy csináltátok, csináljátok? Hogy jön össze az 500 ml tej naponta? Hogyan váltottátok ki a reggelit?


Köszönöm szépen!


2020. febr. 28. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Off-bocsi, hogy ide pofátlankodok de ez engem is érdekelne. Hasonló cipőben vagyunk mi is.
2020. febr. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy jön össze az 500 ml tejALAPÚ, hogy nem konkrét tejet kapnak, hanem rengeteg tejterméket. Előbb szopizzon reggel, fog utána enni simán - az enyémekből kiindulva. Este pedig rendes vacsi után szopizzon elalváshoz, ha igényli. Tízóraira, uzsira mehet joghurt, túró, ilyesmik, főzelékekben is van tej vagy tejföl, krémlevesekben tejszín, stb. Nagyon gyorsan összejön az az 500. 😊
2020. febr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, 2-es válaszoló, nagyon hasznos volt. :) Ha minden tejtermék számít, akkor tényleg nem nehéz összehozni az 500-at. :) És akkor elkezdem ezentúl a reggeli szopizás után is kínálni szilárddal. Köszönöm! :)
2020. febr. 28. 10:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, a 500ml nem anyatejre koncentrálódik csak, hanem joghurt stb.
2020. febr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi az szoptatás után szoktunk váni 20-30 percet abban a 20-30 percben készítem el a reggelit így biztos, hogy enni fog.
2020. febr. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vacsoránál. 6-fél 7 körül vacsoráztunk, utána játék, fürdés, utána szoptasd meg. Én az éjszaki komfortszopizást próbálnám elhagyni.
2020. febr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
43%
A komgortszopit hagyd el! Mert fél év múlva itt fogsz görcsölni még mindig a témával.. Reggeli után se szoptatnám már. Adj neki való tejet ami 1 éves kortól való.. Nem szoptattam 1 évtöl már a gyerekeim hanem lassan teljesen leálltam vele. Ebben a korban már nem kell ml-en görcsölni tejböl stb és már minden mehet.. bár gondolom ez az elsö gyereked... a 4-iknél már a “földröl” fognak enni! Hahaha
2020. febr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!