Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálást hogy kezdjem...

Hozzátáplálást hogy kezdjem ebben az esetben?

Figyelt kérdés

5 hónapos a picim,anyatejes, de nem gyarapszik eléggé, így már meg kell kezdenem a hozzátáplálást. Almalevet kóstolt, tetszik neki. Tejpépet javasolt a védőnő (sinlac). Ezt önmagában nem szokás adni, hanem ezzel keverve vezessem be az új ízeket? Vagy mindent először lé formájában és csak utána péppel keverve? Bár akkor hosszú idő, mire feltornásszuk a kalóriákat. Elfelejtettem rákérdezni.

A másik, hogy ugyebár még nem tud ülni a babám, mennyire ültessem etetéskor? Először kb. ebédidőben érdemes kínálni, szopi előtt?



2020. máj. 8. 19:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező,millió tápszer van, amivel tud öt-hat is picit a dolgokat. Most az, hogy a “Beba” nem mond semmit. En pl 3 felet próbáltam Bebabol mire a mostani bevált. 5 hónapos nem olyan pici, nyugodtan hozzátáplálhatsz. Főleg, hogy egyelőre úgyis csak kóstolgat. Érdekesek itt a válaszolók, ha elfogadjuk alapvetésnek, hogy minden gyerek más ütemben fejlődik, miért ne lehetne érett a tied a hozzataplalasra? Nincs rajtuk egy kapcsoló, hogy pont 6 honaposan érnek meg rá. Van amelyik amúgy akkor se. Ha a tied elfogadja, akkor már érett rá, mert ha nem lenne, kikopné. De ne itt tájékozódj, hanem beszéld meg az orvossal. Mert ha bármi gigszer beüt hülyén fog hangtani, hogy azért így csináltad, mert a gyakorin azt mondtak.
2020. máj. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
42%
Aptamil sensiviat, az a jo a gyomranak, meg hi az íze.Ennyi idősen mèg kell neki anyatej vagy tàpszer!
2020. máj. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
85%
Én úgy szoktam etetni,hogy a pihenőszékbe teszem.Ott ilyen félig fekvő félig ülő helyzetben van.Az enyém egyáltalán nem eszi a tejpepet.Almát eszik leginkább,mert a krumpli répa nem ízlik neki.Almát lereszeled sajtreszelővel és pépes lesz.Nyugodtan adhatod neki.Őszi barackot és körtét is.Ha a tiéd megeszi,krumplit répával is ehet.Nem kell annyira félni ettől!A fiam 5 honapos volt,csak ilyesmit evett mert nem volt tejem,a tápszer meg nem kellett neki.Most itt lehet okoskodni de akkor mit adtam volna neki?!Fél éves elmult banánt joghurttal,tebegrízt evett.Köszoni jol van,elmult 20 éves.A lányom most 5 hós.Ő tápszeres,vele már lassabban megy a hozzátáplálás.
2020. máj. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Az lemardt hogy minden új ételt délelőtt kell adni neki,mert ugy látod a reakcióját!
2020. máj. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 9. 09:13
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

13

Azért az más, ha van teje csak a hülye védőnő a gyarapodás miatt sürgeti, meg más ha nincs más lehetőség. Tehát se tej se tápszer. Nyilván akkor nem tudsz mit csinálni.

Kérdező leírnád a babád gyarapodását és hossz növekedését születése óta havi bontásban?

2020. máj. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én a hordozóban etetem őket. Délelőtt tízóraira, két éves között .
2020. máj. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!