Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tényleg vannak olyanok, akik...

Tényleg vannak olyanok, akik lenyalják a cumit vagy megrágják az ételt és úgy adják oda a babájuknak?

Figyelt kérdés

Sokszor olvastam/hallottam már erről a cumilenyalásról, de elképzelni sem tudom, hogy van olyan ember, aki körbenyálazza a felnőtt baktériumokkal teli szájában a cumit és odaadja azt egy pici babának. Mert nyilván ő sem szívesen venne ilyet a szájába, szóval nekem valahogy tök abszurd, hogy a gyerekével meg megcsinálja.


A kajaösszerágásról egy kolleganőmtől hallottam, állítólag a tesója úgy eteti a pár hónapos babáját, hogy megrágja az ételt és úgy adja a szájába, de ez nekem már tényleg a hihetetlen kategória így a 21. század közepén.



#etetés #cumilenyalás
2020. máj. 21. 08:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem ez undorító. Nekem már az is undorító hogy még mindig emlékszem rá amikor kicsi voltam és maszatos lettem az utcán, anya megnyálazta a zsepit és azzal törölt meg. Fújj.

Sosem nyaltam le a gyerekem cumiját. Volt cumilánc és 1,5 év alatt sosem esett le. Ha leesett volna mindig van nálam víz.

Az étel megrágása... Arról inkább nem is mondok semmit.

2020. máj. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
47%
Fújj 11-es azt en is gyűlöltem. Már akkor is undorítónak tartottam. Nem is hagytam anyukámank, hogy a nyálával takaritson, mindig kitéptem magam a kezéből inkább. Ne már. 🤢🤮
2020. máj. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
49%

Cumival nincs gondom, nagyritkán végszükségben előfordult nálunk is. De volt, hogy csak megtöröltem egy zsepivel.

Igen, leszedte a cumiláncot.

Nem, nem fogadott el pótcumit.

Két kezemen meg tudom számolni, hogy a 3 gyerek összesen hányszor volt beteg (28-20-16 jelenleg). Szuvas foga egyiknek sincs, soha nem is volt, a 28 éves is full tökéletes fogsorral rendelkezik a mai napig. Pedig nekem nagyon rossz fogaim vannak, rossz genetikai hajlamot örököltem ezen a téren, a gyerekeim szerencsésebbek voltak.


A kaja előrágása viszont nekem is fura manapság, amikor vannak megfelelő eszközök. Amikor még nem voltak, akkor nyilván érthető volt, a természetben máshol is előfordul hasonló, pl. bizonyos madaraknál.

2020. máj. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
41%

Volt "szerencsém" sógornőmnek hála mindkét esetet végignézni, és azt hittem, ott hányom el magam. Nekem ez nagyon gáz, ráadásul a lakásukban voltunk, szóval simán lehetett volna más módszert alkalmazni.


Hozzáteszem, nekem is van gyerekem, és mindig meg tudtam oldani, hogy ilyesmire sose legyen szükség.

2020. máj. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem fogad el pótcumit ha eleve van egy fő. En minden nap másikat adtam neki direkt ugyanabból a markabol így egyformán amortizálódott. De így van ez a kedvenc dolgaival is. A PIC-es koripjanak pontos másával most készült el a barátnőm. És a kedvenc plussebol is kettő van. Szigorúan egyformán amortizálva.
2020. máj. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!