Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7 hónapos hozzá táplálás...

7 hónapos hozzá táplálás anyatejjel vagy tápszer nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Fiam 7 hónapos és mióta hozzátáplálok , nem hajlandó anyatejet enni csak reggel meg este. Napközben 3 üveg bébi ételt meg eszik de se tápszert se anyatejet nem eszik ilyenkor :/ ha éhes még akkor sem.. a tejpéptöl is öklendezik :D mit csináljak ? Segitsetek

2020. júl. 6. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem akarja, akkor miért erőlteted?

Ha nem kell neki a tej/tápszet, miből gondolod hogy éhes még? Lehet az étel jobban ízlik neki, abból még enne, de más nem kell neki.

Ha megvan a napi ajánlott adag, egy darabig hagyd rá. Max kicsit később, ha elmúlt az újdonság varázsa, újra megkínálod.

2020. júl. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért erőltetem mert félek így nincs meg a napi 'tej' adagja. :/ Rendes ennivalót azt nagyon eszi. De se tej se tápszer se tejpép. Ez nem baj?
2020. júl. 6. 21:39
 3/7 A kérdező kommentje:
Eddig napi 6x szoptattam őt . De így csak 2 marad meg belőle. Nem megy el így a tej? Szeretném őt még szoptatni.
2020. júl. 6. 21:41
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Ajánlott valóban két éves korig fél liter valamilyen tej alapú ital a gyereknek.

Na de ha nem kéri szegény, akkor kár erőltetni.

Amúgy meg az én fiam nemsokára két éves és neki még állandóan a tápszer kell. Mert azt imádja. Hidd el, ennél sokkal jobby hogy a babakaját szereti.

2020. júl. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem a lányom meg már 4 éves és a mai napig egy nagy bögre tejjel indul a napja. Ha nem kap akkor vége a világnak!!! :D ezért furcsa nekem hogy a kis édes királyomnak nem kell a tej :D
2020. júl. 6. 21:51
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy nem fog így lefogyni ha nem eszi a tejet? Bocsi hogy ilyen sokat közbe írok de aggódok . Amúgy húsos bébi ételeket eszik meg tésztákat stb.
2020. júl. 6. 21:52
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha napi 2x még tej van, akkor azért esélyes, hogy megvan az adag nagyon nagy része.

Ha aggódsz, esetleg próbáld meg az ételébe csempészni a tejet vagy a tápszert, amíg nem fogadja el újra. Lefogyni nem fog, ha sztrájkol pár hétig, akkor sem lesz semmi baja.

Lányom ugyanezt csinálta, már 3 múlt, él és virul :)

2020. júl. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!