Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8 hónapos vega babádnak miket...

8 hónapos vega babádnak miket eszik egy nap?

Figyelt kérdés

Nagyon kérlek, hogy az írjon, aki a kérdésre válaszol, mellőzzük a "hús hús" hozzászólásokat.


Miket eszik egy nap 8 hónapos körüli babád? Egészséges ötletekre lennék kíváncsi. Tuodom, hogy változó, hogy ilyenkor mennyit esznek, de kíváncsi vagyok. 🙂


2020. okt. 20. 08:34
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem lehet jól etetni, akár vegánként is, de nem könnyű és kizártnak tartom, hogy egy hozzáértő vega, vegán a gyk-n kérdezősködjön erről.
2020. okt. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
79%
Nekem is ez a problémám. Ez komoly körültekintést igényel, és lehet kardoskodni a veganizmus mellett, de rohadtul kényes téma ez gyerekek esetén és nem a meglevő 8 hónapos mellett kellene felszedni a tudást, előre kellett volna tanulmányoznod ORVOSSAL és DIETETIKUSSal, hogy mit-mivel tudsz neki pótolni. Én támogatom a kevesebb húsfogyasztást, de kisbabák esetén nem, okkal. Van egy természetes folyamatunk, az idegrendszer kialakulásához pedig igenis hasznos a húsból származó fehérje és zsír. Utána lehet átállni, ha a fejlődése rendben végigment. De az ember, mint állat, mindenevő, és szükségünk van a húsra IS. A morális kérdéseket félreteszem, ha a gyermekemről van szó, itt helyben leölnék egy állatot, hogy ha arra lenne szükség, mondom ezt állatvédőként. Valahol érdemes meghúzni a határt és az egyensúlyra törekedni. Abba pedig beletartozik egy minimális húsfogyasztás is. Nem ipari méretekben, és olyan pazarlással és környezetszennyezéssel, ahogy ma toljuk, de legalább ilyenkor minimális mennyiségben igen. Fontold meg, és ne védekezz azonnal! És főként TANULJ sokat!
2020. okt. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
35%

Első, feltételezem, a te babad sem maga dönti el, mit eszik, han azt kapja, amit "rákényszerítesz".


Ha egészsegtelen, vacak fehér lisztből készült dolgokat, bolti cukros krémtúrót meg Kinder szeletet, legolcsóbb olajat, akkor azt.


De feltételezem, azt sem kerdezed meg, szeretné-e mondjuk, hogy vegyszeres krémekkel kend a bőrét es vegyszerrel mosd a ruháit, mem kérdezed meg, aka-e megkeresztelkedni, netán fülbevalót.


Persze, a felsoroltakból válogasd ki a rád igazat. A lényszeg szerintem átjön. Egy gyerek mindig úgy él, ahogy a szülei rákényszerítik. Egy 8 hónapos baba amúgy hogy is tudna dönteni arról, akar-e húst enni a körülmények figyelembevételével?

2020. okt. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
71%

Majd ha az oviban csak ki szedik a húst az ételből akkor sokkal rosszabb lesz neki Mintha már ette volna előtte, én nem vagyok vega ellenes de nem értem.. tudatlan is vagyok a témában de ha én az lennék akkor is adnék a gyereknek és majd később eldönti h kéri e.

Pl én utálom a gombát és a paradicsomot, a májat megfogni se tudom csak kesztyűben de a gyereknek és a férjemnek is elkészítem. Fontold meg mert ne adj isten kórházba kerülhet mert nem táplálkozik megfelelően akkor ott fogsz mellette sírni hogy bárcsak adtam volna neki mindent amit ehet. De NE legyen ilyen !!

2020. okt. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
19%

Én meg az elhízott, kövér, szuvas fogú gyerekek ügyét állítanám a hyhatóság figyelmébe, tekintve, hogy a gyerekek 50%-a túlsúlyos.


Ez is az egészségük veszélyeztetése, a kövér gyerekek anyukái először a maguk háza táján sepregessenek, aztán pampogjanak a vega gyerekek anyukáinak.

2020. okt. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
16%
Hozzátennem a gyereknek jár a gabonapehely meg a sok csokoládé, pudding, cukorka. Mi a fszt képzeltek vega anyukák, azt hisztitek, hogy a gabonák, teljes kiőrlésű lisztek, hüvelyesek, zöldségek, gombák, gyümölcsök, víz, teák majd jót tesznek a gyereknek??? Kinderpingu, meg 10% hustartalmu hulladék állati maradványból készült parizert a prüntyökéknek, finom púpú virsli attól nő olyan szép nagyra ❤🙏🙏🙏
2020. okt. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
81%

De azért óriási a különbség el elhízott egy vega és egy JóL táplált gyerek között.

A túlsúly is nagy gond, ezért kell a középút. Minden ami korának megfelel és egy kis nasi néha néha ami lehet egészséges is, pl köles golyó, zabkeksz stb.

Nem kell csokival tömni de kell egy KIS mennyiségű Cukor is. Amivel amúgy a gyümölcsök tele vannak.

A Vedőnő mondta egyszer h nem is érti miért a gyümölcsöt eszik azok akik fogyni akarnak meg diétáznak. A gyümölcscukor is cukor.


A lényeg h mindenki úgy eteti a gyereket ahogy akarja de ha ilyen kivételesen eteti valaki akkor ahhoz nagyon melyen a témába kell lennie mert különben sokat árthat neki.

A kérdező nem akar rosszat a gyerekének, csak neki ez bevált. Ami nem jelenti h a gyereknek is befog.

2020. okt. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
86%

Na kezdődik a régi nóta: aki nem vega/vegán az csokival meg kinder pingvivel tömi a gyereket, meg cukorral. Megkérdezném, hol az összefüggés, de mindegy, értelmes válasz nem érkezne rá, mert ti csak ennyi tudtok. Aki eszik húst is, az elhízott kövér disznó, aki mindenhez cukrot eszik. Jó, köszönjük.

Abban meg nem tudom mi a "ráerőltetés" ha kap húst IS, mert hát ember, azaz mindenevő, és a húsfogyasztás egy természetes folyamat ugyebár. A növényevő kisállat sem azért eszik növényt, mert az anyja "rákényszeríti" hanem mert nekik ez a természetes.

Abba meg már bele sem megyek milyen következményekkel járhat a jövőben, ha egy életkorban nem vezetik be az allergéneket a gyereknek. Mindegy, nektek ez mind magas....Még írjátok le vagy ezerszer hogy "mindenhúsevődagadtéscsakcsokiteszik" az megy. Más nem. Hús úgyis egyenlő a csokival.

2020. okt. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
14%

Csokiba levo cukor egyenlo gyumolcscukor, aki diétázik ne egyen gyümölcsöt... jézusom

A nagy magyar szakértelem:D

2020. okt. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
89%

"Mi a fszt képzeltek vega anyukák, azt hisztitek, hogy a gabonák, teljes kiőrlésű lisztek, hüvelyesek, zöldségek, gombák, gyümölcsök, víz, teák majd jót tesznek a gyereknek??? "



Mert miből gondolod, hogy aki nem vegán az nem ismeri a fent említett dolgokat? Hogy nem adja, hanem helyette pudinggal tömi a gyereket???

Te magadtól vagy ilyen korlátolt ostoba ember vagy súgnak?

2020. okt. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!