Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8 hónapos vega babádnak miket...

8 hónapos vega babádnak miket eszik egy nap?

Figyelt kérdés

Nagyon kérlek, hogy az írjon, aki a kérdésre válaszol, mellőzzük a "hús hús" hozzászólásokat.


Miket eszik egy nap 8 hónapos körüli babád? Egészséges ötletekre lennék kíváncsi. Tuodom, hogy változó, hogy ilyenkor mennyit esznek, de kíváncsi vagyok. 🙂


2020. okt. 20. 08:34
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
68%

#22 mi lenne ha nem égetnéd magad tovább a nagyon értelmes benyögéseiddel?? Nem, senki nem azt írta, hogy a gyümölcscukor az az a cukor ami a csokiban van. Tanulj meg szöveget értelmezni a saját anyanyelveden.

A gyümölcscukor fruktóz, és vannak gyümölcsök amiknek igen magas a fruktóz tartalma, szóval marhára nem ajánlatos azzal tömnöd magad, ha már egyszer diétázol. Arról nem is beszélve, hogy a májad a fruktózt zsírrá alakítja át, míg pl az egyszerű cukrot energiává, és ahogy előttem jól leírta a válaszoló, azt pl felhasználja a szervezeted mind egyes sejtje. Nem, ezzel nem azt mondom, hogy zabálj töménytelen mennyiségű egyszerű cukrokat (glükózt), míg mielőtt ebbe is belekötsz, hanem hogy nézd meg milyen és mennyi gyümölcsöt eszel, ha már diétázol.

Te agyoniskolázott.

2020. okt. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
1%
Te égeted magad kedves, én pontosan tudom mit beszélek. :)
2020. okt. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
75%

Pont úgy nézel ki :D

Nem tudsz különbségeket tenni cukrok között

Szerinted aki eszik húst az törvényszerűen pudingokkal meg egyéb bolti vackokkal tömi a gyerekét.

Igen, a helyzet magaslatán állsz, valóban.

2020. okt. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
2%
Akinek nem inge nem veszi magára.
2020. okt. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
🤦‍♀️
2020. okt. 20. 15:39
 26/38 anonim ***** válasza:
72%

Ne ti legyetek a vegánság marketingesei, rossz a stratégia nagyon. Szerintem trollok vagytok, nincs ilyen fokú sötétség. (Van, tudom. :((() Örülök, hogy az én időmben nem voltak ilyen idióta divatirányzatok és normális szüleim voltak.


Üdv,

nem kövér/gyerekkorában nem cukorral és kindercsokival tömött/zöldséget és húst is kiegyensúlyozott mértékben evő 28/N

2020. okt. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
41%

"Na kezdődik a régi nóta: aki nem vega/vegán az csokival meg kinder pingvivel tömi a gyereket, meg cukorral. Megkérdezném, hol az összefüggés, de mindegy, értelmes válasz nem érkezne rá, mert ti csak ennyi tudtok. Aki eszik húst is, az elhízott kövér disznó, aki mindenhez cukrot eszik. Jó, köszönjük."


Tudod, az ilyen jellegű válaszoknak nem az a lényege, hogy szerintünk aki nem vega, az csak sz*rral eteti a gyerekét (bár sajnos de, a szülők nagy része ezt teszi), hanem az, hogy amíg ennyi helytelenül táplált, elhízott, a szülők által egészségügyileg veszélyeztetett gyerek van, addig teljesen abszurd folyton a vega anyukákat kipécézni, meg olyanokat mondogatni neki, hogy a gyámügynek kellene közbelépni. Hát nagyon sok olyan esetet tudnék még felsorolni, mikor a gyámügy beavatkozhatna.


Pláne azért hülyeség ez az egész, mert az eü-i szervezetek már rég elismerik, hogy csak növényi értrenden is lehet teljesen egészségesen élni, nem mi tehetünk róla, hogy a magyar anyukák tájékozottabbak az Álarcos énekes szereplőivel, mint a táplálkozástudományi eredményekkel kapcsolatban. Mondjuk, szerintem józan paraszti ésszel sem nehéz felfogni, hogy vega/vegán emberek milliói nőnek fel évszázadok/ezredek óta és nem fogyatékosok meg nem halnak éhen, sőt, számos rendkívüli intelligenciával megáldott is van közülük a művészektől kezdve a matematikusokig.


Erre mondom, hogy mindenki a sepregessen előbb a saját háza táján, mert lehet, ő is csinál olyat a gyerekével, ami miatt már ráhívná a gyámügyet.

2020. okt. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
60%

Most teszed tönkre a gyereked emésztőrendszerét, máját, veséjét és úgy az egészségét. Egy gyereknek szüksége van a húsban, halban, tojásban és egyéb állati eredetű ételekben található aminósavakra, vitaminokra és nyomelemekre.

TILOS kényszeríteni egy gyereket a vegán életmódra. Ha majd nagyobb lesz, és úgy dönt, hogy ő vega, vagy vegán akar lenni, vagy az éppen aktuális "egészséges" trendi étrendet követi, akkor hagyd neki. Most még NE!

2020. okt. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
16%

28-as, vegát írt, nem vegánt.


Amúgy mi az a vitamin meg nyomelem, ami csak a húsban van meg és szüksége van rá egy gyereknek?


Esküszöm nem értem, hogy nem pusztulnak tömegesen a világ vega gyerekei.

2020. okt. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
81%
Állati fehérje és zsírok, b1, b2, b6, b12, folsav, vas (tudom, spenót), niacin, az idegrendszeri fejlődéshez ebből jópár nélkülözhetetlen. Sajnálom vegánok, ez tény.
2020. okt. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!