Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8 hónapos vega babádnak miket...

8 hónapos vega babádnak miket eszik egy nap?

Figyelt kérdés

Nagyon kérlek, hogy az írjon, aki a kérdésre válaszol, mellőzzük a "hús hús" hozzászólásokat.


Miket eszik egy nap 8 hónapos körüli babád? Egészséges ötletekre lennék kíváncsi. Tuodom, hogy változó, hogy ilyenkor mennyit esznek, de kíváncsi vagyok. 🙂


2020. okt. 20. 08:34
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
29%

Ahham, 30-as, mondj valami egyedit inkább.


Állati zsírra konkrétan nincs szüksége a szervezetnek, és állati fehérjére sincs, ugyanis képes komplettálásból önmaga összerakni a teljesértékű fehérjéket. Minden ember szervezete így állítja elő, a tied is, nem egy az egyben a bevitt állati fehérjét használja fel, hisz annak aminosavtartalma nem egyezik meg azzal, amire az embernek szüksége van, ezért elöször lebontja, majd felveszi belőle a szükséges tápanyagot.


A többi általad felsorolt vitamin es nyomelem mind megtalálható növényekben, kivéve a B12, amit az iparosítással kiírtottunk a földből, ami maradt még, azt meg lemossul vízzel. Megjegyzem, pont emiatt az állatok sem tudják már felvenni, ők is injekció formájában kapják ipari termelésben.


De még mindig nem kaptunk választ rá, hogy élnek évezredek óta vegák és vegetáriánusok anélkül, hogy mind meghalnának egy évesen hiánybetegségekben?

2020. okt. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
41%
Az a baj h a kérdező eldöntötte egy életre a gYerekének h nem ehet húst, ha most nem eszik később nem fogja tudni megemészteni, allergia szeru kiütések stb. (Egy anyuka mesélte h a gyerekének csak kiszedték a húst a levesből és allergiás reakciója lett)
2020. okt. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
44%

32-es, ez azért nem így működik, a hús nem allergén, amit feltétlenül be kell vezetni. Nem lesz baja később a gyereknek, ha mégis eszik, illetve anyuka nem mondta, hogy máshol nem ehet majd húst a gyerek.


Én nem vagyok vega, de mi sem eszünk heti 2-nél többször húst, tejet meg pláne nem, nálunk azt nem kap. De feltételezem, másnál mondjuk olívaolajat vagy tönkölylisztet vagy csicseriborsót nem kap a gyerek, ez egy ilyen dolog.

2020. okt. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
52%
A hús allergia létező dolog és ugyanolyan veszélyes is lehet, mint például a mogyoró allergia is.
2020. okt. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
68%
En gyerekem magatol nen eszik hust. Mit csinaljak ? Lenyomjam a torkan?
2020. nov. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
34%

35# igen vannak gyerekek akik nem eszik a húst picinek se. 🤷🏻‍♀️ Enyém se ette, pedig én időben elkezdtem a hozzátáplálást, és most se eszi.🤷🏻‍♀️

Doktor annyival lerendezte majd eszik ha akar”, ha addigra óvodás/iskolás és akkor, nem fogom tiltani, amíg nem eszi, úgy érzi nincs rá szüksége nem erőltetem. Kérdezve van tőle, mutatva, tudja mi, mire való mégse kéri.🤷🏻‍♀️

Megfelelő étrend-kiegészítő vitaminok adagolásával (létezik vega hús) kostoltatásával, elkerülhető a húsallergia, külföldön rengetegen nevelTék így régen is a gyereket, nem lett húsallergiájuk 😅🤷🏻‍♀️, babának nem adtak neki, iskolában megízlett a gyereknek, onnantól ette egy ideig, jobban érezte magát hús nélkül, szóval ez ilyen szakadozó korszak volt. Családtag lett az illető akiről írtam, és egészséges felnőtt lett belőle 🙂.

Mellesleg megjegyezném, a vegán” babák se halnak éhen, szemet nem lesz több nyavajájuk mint pl:. Allergia..

ezekről is biztosan van kutatás, csak utána kéne olvasni 😉.

2020. nov. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
0%

34# húsallergia🤣🤣 az akkor is kialakulhat ha etetve van vele, köze nincs hozzá🤣

Fény/nap allergén emberekre mégis mit mondasz? De most komolyan? Ők voltak a vámpír babák?🤣

Vagy fém allergiásokra? Ezek mind-mind később is kiüthetnek, nem anyuka tehet róla.

2020. nov. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
0%
#1 Jogos a felvetést. Én egy saját rabszolgát fogok adni a gyermekemnek (eleinte az én utasításaimat fogja követni, később a gyermekét), majd később, felnőtt fejjel eldöntheti, élni-e kíván ilyesmivel a továbbiakban.
2020. dec. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!