Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Vannak itt olyan Anyukák...

Vannak itt olyan Anyukák akiknek szintén keveset eszik a babájuk? Mit lehet ilyenkor csinálni, hogy nagyobb legyen az étvágya? Nem lesz baj ha keveset eszik?

Figyelt kérdés
17 hónapos a kislányom és szerintem nagyon keveset eszik. Nem válogatós mert mindent szeret megkóstolni csak egyszerre keveseket eszik , szinte csak csipeget. Reggelire iszik egy kis kakaót, a dm-eset ami babáknak való, aztán velem eszik egy kis joghurtot vagy valamilyen gyümölcsöt. Néha később még eszik egy dm-es gyümölcs szeletet de mostanában már azt sem. Ebéd az ami borzasztó. Pár kanállal csak. Uzsonnára szintén kicsi gyümölcs vagy joghurt. Vacsi az már jobb mert van , hogy megeszik egy egész virslit nekem ez már jónak számít vagy ha egy fél üveg babakaját megeszik annak is örülök. Másnak is van így a babája? Kisebb az átlagnál , 8,5 kg kb de fejlődik szépen meg ki is vizsgáltattuk semmi baja csak aggaszt, hogy ilyen kicsiket eszik .

2020. dec. 30. 10:42
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
36%

Az enyém is ilyen volt. Most 8 évesen sem sokkal jobb a helyzet, de teljesen egészséges, ami a sok kövér gyerekről nem mondható el.

Én a helyedben adnék neki tápszert (ha elfogadja). Legalább naponta kétszer, de akár háromszor is (úgysem fog sokat inni belőle egyszerre). Étkezés után, hogy egyen azért mást is.

2020. dec. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
84%

Átlagos 17 hónapos 79,7 centi és 10,4 kg.

Ahhoz nyilván nagyon kicsi, de nem csak súlyban, hanem magasságra is.

Viszont ha a súlyát a magasságával veted össze, pont 50 % percentilist kapsz, azaz az azonos magasságú gyerekek átlagosan pont ennyit nyomnak. Teljesen arányos gyerek.

Az már teljesen más tészta, hogy a magassága és a súlya egy átlagos 10 hónaposé.

Ha vizsgálták, hogy nincs valamilyen felszívódási betegsége (gyanús pl: ha puffad és sokszor megy a hasa), akkor simán lehet amiatt, hogy ti kicsik vagytok.

[link]

2020. dec. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudsz vele mit csinálni. Eszik amennyi jól esik neki. Ha jó husba van akkor ne aggódj. Látszik az rajta mérés nélkül is ha sovány nagyon. Az én fiam 16 hós és ő sem eszik nagy adagokat. Nálunk is már nagy szó, ha eszik 1 egész virslit. Viszont jó húsban van. Én sem vagyok egyébként olyan nagy étkű. Inkább többször eszek kicsit
2020. dec. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!:) nem csak mi vagyunk így úgy látom:) jó húsban van meg egy állandóan pörgős , mozgékony kislány . Jó a kedve , vizsgálatokon is minden rendben volt vele.
2020. dec. 30. 12:37
 15/34 anonim ***** válasza:
85%

Hagyd, hogy éhes legyen ebédre.


Telítődik a gyomra, amire ebédidő lesz.


Reggelire felesleges a kakaó és a joghurt.

Igyon reggel kakaót (bár én ezt nem pártolom) vagy egyen egy kis reggelit (szendvics, tükörtojás, bármi...) És ebédig ne csipegessen.

Uzsira jobb a gyümölcs és a joghurt.


Gyümölcsszelet viszont tök felesleges. Az arra jó, ha mondjuk kirándultok és gyorsan csillapítani kell az éhséget.


Vannak rossz evő gyerekek, azoknál fontos, hogy a fő étkezésre éhesek legyenek. Náluk főleg nem ajánlott, hogy csipegessenek.

2020. dec. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
47%
Nekem azt tanácsolták, ha nem eszi meg amit reggel adok neki,ne adjak neki mást. Majd ha éhes lesz ugyis megeszi,viszont ha kap joghurtot, ezt meg azt,akkor ne várjak csodát. Be is vált amúgy
2020. dec. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Az van nálunk, hogy reggel én a gyümivel próbálkozom legelőször. Szőlő, banán , mandarin , kiwi, mikor mi van ugye . Áfonyát is pl imádja. Van amikor egész jól is eszik ezekből . Aztán van amikor mint ha unná és nem eszik vagy csak kicsit. Én szoktam mostanában reggel joghurtot enni ( terhes vagyok és nem mindig tudok mindent. Volt, hogy a banánt köptem ki mert nem tudtam megenni pedig szeretem) kislányom meg mindenbe belekóstol amit én, mi eszünk. Úgyhogy a joghurt végülis nem is direktben neki van , hanem nekem csak kér belőle. De az első neki mindig a gyümölcs,kenyér , kalács, rántotta. Vésőnő mondta még, hogy legyen 2 óra úgy, hogy nem eszik semmit . Próbálom is ezt tartani csak pl ha megyünk boltba a lidl-be van egy nagyon finom zsemle amit imád és már mutatja, hogy kér és megy a hiszti ha nem kap. Tudom nem így kellene de mászik ki a babakocsiból ha nem kapja meg , meg sír szóval kap kicsit akkor nyugi van de ilyenkor ugye ebédre már tudom , hogy alig fog enni de nem tudok mit csinálni. Olyan is van ha nem megyünk és nem zsemlézik , eltelik 2-3 óra, hogy nem eszik és akkor is van , hogy nem sokat eszik. Mindig az kell neki amit mi eszünk az meg általában leves meg valami főétel, savanyú mellé. Levesből a répát meg a zöldségeket elég jól eszegeti. Aztán másodikból a férjeméből néha husi hal de nem mindig, meg krumpli rizs, savanyú. Na azt nagyon szereti , cékla, savanyú ubi az nagyon megy. Én most sajnos nem eszek husit a terhesség miatt így az enyémből csak a köretet tudja enni meg a savanyút, salit. Uzsira szintén próbálom a gyümölcsöt de van hogy pár szem szőlő és megy dolgára. De ha mi eszünk valamit akár süti, palacsinta bármi abból is kér. Ha nem adok sír. Van , hogy elbújok úgy eszem meg egy csokit vagy amit nem akarok neki adni ami nem jó neki . De mindig elbújni se tudok mert jön utánam😁 vacsira meg mi is ha eszünk valami kenyeret felvágottal sajt tojás zöldség ebből is csipeget de a végén ledobja a kutyának. Nem mindig tudom amúgy mi az elég neki és lehet én aggódom már túl aztán később még jöhet a babakaja kicsit ízesítve ha úgy érzem kevés volt amit a miénkből a normálisból evett. Szóval én próbálom változatosan etetni őt meg nem teletömni szarokkal de minden kell neki amit én, mi eszünk és igen az nem mindig csak az egészséges mert eszünk néha sütit stb. Hosszú lett, bocsánat de így legalább kiderül, hogy azért az a célom, hogy egészségesen és változatosan egyen .
2020. dec. 30. 14:08
 18/34 A kérdező kommentje:
*védőnő😁 nem vésőnő😁
2020. dec. 30. 14:09
 19/34 anonim ***** válasza:
67%

Látom, hogy a lehető legjobbat szeretnéd, de szerintem keress fel egy dietetikust. Akár online.

Pl. Reggel gyümölccsel kezdeni nem a legjobb. Jól felviszi a cukrát, azután hirtelen leesik, naná, hogy éhes lesz ebéd előtt. A gyomorsavról már ne is beszéljünk.

Hátha összeállít egy olyan étrendet, amivel eléritek, hogy többet egyen.

Fe ahogy olvasom nem a mennyiség a gond.


Miért a tiétekéből eszik? A saját tányérjára kell tenni ugyanazt, amit ti esztek, ha azt szereti. Ha tudod, hogy csak a savanyúságot eszi meg, akkor vagy ne adj vagy mond meg neki, hogy ennyi van és kész.

Attól még, hogy te nem eszel húst, a gyereknek csinálhatsz...


Most már tényleg nem értem, hogy mi kerül az ő tányérjába? Írd már le légyszi 1-2 nap miket adsz neki.


Kellene a napi rutin az étkezés téren is. Reggel leültök és együtt, mindenki a saját tányérjából eszik. Ebednél szintén.

2020. dec. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Dietetikus az jó ötlet lehet, köszi. Ja de saját tányérból eszik csak úgy értem , hogy azt amit mi. Önállóan is próbál már azt szereti is. Leül velünk az asztalhoz a kis etetőszékébe és úgy eszünk. Persze van, hogy nem marad meg ott és akkor jön, hogy az ölemben ül vagy ha ott sem marad akkor megyek utána. Reggeli: gyümölcs, vagy kis kalács, kenyér , rántotta. Mikor mit eszik meg. Az én joghurtomból attól függ mennyi, hogy mennyit evett a neki szántból. Kakaó másfél deci kb de nem mindig issza meg már ezt sem. Később néha a kisírt zsemle a boltban. Ebéd: leves, répa, más zöldségek. Utána néha a második attól függ mennyit zöldségezik. Krumplipüré, rizs, paradicsomos spagetti, húst kap csak azt az apjától. Halat van , hogy nagyon jól eszi van , hogy nem. Változó. Uzsi: gyümölcs, de van olyan is , hogy az ebédből kap újra. Mikor mihez van kedve. Sokmindent szeret csak nem mindig van kedve mindenhez. Egyik nap jól eszik valamiből másik nap nem. Vacsi: felvágott, sajt, zöldség, kenyér vagy virsli. Később néha babakaja főzelék ha előbb nem evett jól. Persze, hogy jót szeretnék neki..
2020. dec. 30. 14:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!