Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Vannak itt olyan Anyukák...

Vannak itt olyan Anyukák akiknek szintén keveset eszik a babájuk? Mit lehet ilyenkor csinálni, hogy nagyobb legyen az étvágya? Nem lesz baj ha keveset eszik?

Figyelt kérdés
17 hónapos a kislányom és szerintem nagyon keveset eszik. Nem válogatós mert mindent szeret megkóstolni csak egyszerre keveseket eszik , szinte csak csipeget. Reggelire iszik egy kis kakaót, a dm-eset ami babáknak való, aztán velem eszik egy kis joghurtot vagy valamilyen gyümölcsöt. Néha később még eszik egy dm-es gyümölcs szeletet de mostanában már azt sem. Ebéd az ami borzasztó. Pár kanállal csak. Uzsonnára szintén kicsi gyümölcs vagy joghurt. Vacsi az már jobb mert van , hogy megeszik egy egész virslit nekem ez már jónak számít vagy ha egy fél üveg babakaját megeszik annak is örülök. Másnak is van így a babája? Kisebb az átlagnál , 8,5 kg kb de fejlődik szépen meg ki is vizsgáltattuk semmi baja csak aggaszt, hogy ilyen kicsiket eszik .

2020. dec. 30. 10:42
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
78%

Már pedig nem vagy az. Mi az, hogy szaladgálsz utána a kajával? Etetőszékbe beteszed, bekötöd, elérakod a tányérját meg evőeszközt és egyen. Ha nem eszik, mehet a dolgára, de ne etesd össze-vissza, majd uzsira megeszi a főttet. Este is felesleges a babakaja, ha éhes, megeszi amit kap.


Képzeld el, mi lesz ha ott lesz a pici is. Szoptatsz és közben rohangálsz a nagy után tömni őt? Nem fogsz tudni kettő felé szakadni. Nekem 13 hónap van a 2 nagyobb gyerekem között, tudom, miről beszélek. 😊 Kapd össze magad egy kicsit, ne a gyerek irányítson.

2020. dec. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem mindig kell menni utána csak ha megyek akkor az plusz 2-3 kanál a normál evés után. Ha jól eszik nem megyek utána csak engem nyugtat meg ha többet eszik. A kis súlya miatt vagyok ennyire rágörcsölve sajnos. 13 hónap? Hú az kemény lehet.. hogy bírtad? Köztük 21 lesz de így is félek..
2020. dec. 30. 20:43
 33/34 anonim ***** válasza:
74%
De nincs is kis súlya! Ha ehhez a csöpp magassághoz több lenne, gurulna!
2020. dec. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
56%
Nem volt vészes, pedig a kisebb betegen született, vele sokat kellett kórházba menni az elején, utána kontrollokra. Következetesen ki kell alakítani egy jó napirendet, ami mindkettejüknek jó és neked is kerül bele egy kis pihenőidő. 😊
2020. dec. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!