Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hány % legyen a hús a baba...

Hány % legyen a hús a baba ebédjében? Jégkockatartóval mérem.

Figyelt kérdés
2021. jan. 16. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Én úgy szoktam, hogy a kb 170 grammos ebédből 20-25 g husi.
2021. jan. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Nálunk 20-25 %.

Én is jégkocka tartózok, 1 kockához rakok 3-4 kocka mást, ebédre nálunk legtöbbször csak párolt zöldség van a húshoz.

Ha apa etet, akkor kb fele-fele, mondom, hogy nem jó neki, de ő örök húsevő, szerinte kell a sok hús a gyereknek a fejlődéshez.

2021. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Sosem mértem... Jézusom.. 170grammos ebéd.. Miért kell mérned? Valami baja van a babának??


Főztem neki főzeléket, abba a védőnő ajánlása alapján 1 jégkockányi csirkemellet tettem, meg egy kiskanálnyi olajat.


Evett, amennyit kért. Úgyis szopott utána.

2021. jan. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi.

#3 nem grammra méregetem, csak arányaiban.

Írtam is, hogy jégkockatartózok mindent. És az alapján hány kocka legyen ez meg az. Aztán abból a keverékből persze annyit eszik, amennyit szeretne, de az arány számít, úgy tudom.

A fele fele az szerintem rengeteg. Kész babakajákban 10% körül van, azt keveslem. Én is ilyen 20-25%-ra gondoltam.

2021. jan. 17. 06:30
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Amit te eszel az jo neki. Csak ne legyen fuszeres nagyon.
2021. jan. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A nagyobbik aventes pohárba, ami 170g, kedves hármas, innen tudja a legtöbb anyuka :) 1 jégkockányi husit raktam, de az a nagyobb fajta kocka volt, tudjátok, amikor egy alumínium tálban van egy műanyag rács. A súlyát sosem mértem. Én pont abból indultam ki, hogy ha a bolti kajában is csak mutatóban van hús, akkor elég lesz.
2021. jan. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Nem mérem grammra, de ha ránézel az ebédjére, megtudod saccolni, hogy az kb mennyi. Azért írtam, hogy "kb". Nem akartam jégkockákra bontva írni, mert van amelyik nagyon pici, van amelyik nagyobb kockás. Honnan tudjam, a kérdezőnek milyen van? De szerintem így is tud következtetni, hogy mennyi kell.
2021. jan. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Aventes pohár? Nekünk nem volt cumisüveg, meg ilyesmi, lehet, azért nem tudom, milyen az aventes pohár. De megvoltunk nélküle :).
2021. jan. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
Nekünk sem volt cumisüveg, hiába örvendezel magadnak, én is csak szoptattam. Az aventes poharat pluszban vettem, mert baromira praktikus tárolócucc, és pont egy babaadag főzelék fér el benne.
2021. jan. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
23%

Nem örvendezek, félreértetted.


Csak sosem méregettem a lányom ebédjét, és nem vettem ilyesmiket, hogy aventes pohár. Ezért nem ismerem.


Szerencsére a lányom jóevő volt mindig, pedig beteg volt.

2021. jan. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!