Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Blw közben nem féltek hogy...

Blw közben nem féltek hogy félrenyel a baba egy nagyobb falatot?

Figyelt kérdés

Nem rég adtam a kislanyomnak egy negyed almát, cuppogjon rajta egy kicsit, alul van már 2 foga. De leharapott egy nagyobb darabot, s elkezdett öklendezni, vörösödni. Nem a puha omlós fajta alma volt, hanem a keményebb (red chief), ha ez számít valamit.

Mégis hogy mertek akkor karikázott répát, vagy egy brokkolit a kezébe nyomni? :D én félek hogy félre nyeli..


2021. jan. 16. 08:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
Nem mindenki félti a gyerekét.
2021. jan. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Biztos hülye feltételezés de gondolom párolva kapják.
2021. jan. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Arra van az öklendező reflex, hogy ne nyelje félre. Amúgy én is félek, de direkt ezért adok neki puha dolgokat, amit a kis ínyével el tud "rágni" - nyers almát csak egészben adok, inkább párolva adom a gerezdeket, a répával, brokkolival ugyanez. Illetve én nem karikázva adom, hanem kis hasábokra vágva, egyrészt könnyebben megfogja, másrészt talán könnyebben tudja szabályozni, hogy mennyi megy be. Mondjuk mi még csak most kezdtük pár hete, szóval nagy tapasztalatom nincs, de egyelőre trükkös helyzet még szerencsére nem volt.
2021. jan. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Illetve javaslom, hogy lépj be a BLW-s fb csoportba meg olvasd el a blw.hu-n az infókat, nekem sokat segítettek.

#3

2021. jan. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23%
Felelőtlenség.
2021. jan. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Eddig csak pürét kapott, de annyira nézi mit eszünk mi, hogy gondoltam kipróbáljuk. Nem tudom mégegyszer merném e. Hiába olvasgatok róla, azt írják különböztessem meg az öklendezést és a fulladást. Hát jó.
2021. jan. 16. 08:53
 7/15 anonim ***** válasza:
38%
Tedd fel magadnak azt a kérdést, hogy származik-e bármilyen előnye a későbbiekben annak a gyereknek, akinek csecsemő korban ilyen hülyeséggel kockáztatják az életét.
2021. jan. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Ne hallgass a károgókra. Bár én egyáltalán nem akartam blwzni, de a babám igen XD az elején ő is sokat öklendezett, de ez nem probléma, ezzel előzi meg, hogy félrenyeljen nagyobb darabot. Ki tudják köpni azt, ami túl nagy. Egyszer sem nyelt félre, csak vizet, de mindig ügyesen köhög. 9 hónaposan már mindig szilárdat evett, kivéve a tejpépek. Most 11 hónapos, kanállal eszik a tányérból, gyümölcsöt is akadály nélkül eszi, nagyon okos mert előre hozza a fogaihoz és ott harapja kisebb darabokra, majd őrli meg az inyével.
2021. jan. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

A Blw-nél ennek megelőzésére konkrét szabályok vannak, hogy MIT HOGYAN MEKKORÁRA vágj, hogy ne járj így.

Nyers almát pl kezdetben tilos cikkekre. Pont ezért, mert túl kemény es túl nagyot haraphat.

Lépj be az fb-s csoportba, mert a blw annál több, mint hogy bármit odavágok elé.

2021. jan. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem a módszer a rossz, te csináltál hibát. A gyereknek nem nyers dolgokat adunk, hanem puhára fött/párolt ételeket.
2021. jan. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!