Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért szorítja össze az ajkàt...

Miért szorítja össze az ajkàt a babám ha közeledik a kanál?

Figyelt kérdés

6 hónapos a kisbabám, 5 és fél hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, annyira várta az első héten imádta amikor a kanál közeledett felé nagyra nyitotta a szájat és csak úgy nyammogott.

Ha d-vitamint is adtam neki kanállal, kicsi kora óta alig várta egyből nyitotta a száját.

Szépen haladtunk a hozzátáplálással, de pàr napja szorítja össze az ajkát ahogy közeledik a kanál...

Nagyon elkezdett nyálazni és az ökle mindig a szájába, mindennel maszírozza a kis ínyét.

Fogzásra gondolok, DE a cicit és a cumisüveget akkor miért fogadja el?

És az üres kanalat ha odaadom (persze fogom én is), miért rakja befelé a szájába és rágja azt is?



2021. márc. 15. 19:54
 1/5 anonim válasza:
100%
Ahogy mondod,fogzik a kis drága. Vegyél neki nyugtató gélt és azzal kenegesd,enyhíted neki. Vegyél olyan ragókát,amit a hűtőbe is betehetsz,hogy hadd rágcsálja. Valószínű kissé fáj neki,ha ki kell nyitnia a hamizáshoz a száját. a cicit és a cumisüveget azért fogadja el,mert azzal enyhíti a viszkető fájó érzést. Minél pépesebbre próbáld csinálni neki a hamit vagy folyosabbra,hogy cumisüvegből is tudja inni. Esetleg műanyag kanállal add neki az ételt,ne fémkanalat használj. És nem fognak a fogai később tönkre menni...én személy szerint így csináltam. Ha rászoktatod a fogmosasra és erre oda is figyelsz,sokáig megmaradnak a tejfogai és olyan 6 éves kora körül fog neki az első kiesni és nő helyébe másik..de nem szaladok ennyire előre. Sok sikert nektek:)
2021. márc. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ, akkor megnyugodtam, hogy tényleg a foga nem pedig a hozzátáplálással van baj.

Kenem neki géllel, hűtőrágókàt is rágcsálja naponta többször, és szilikonvégű kanalunk van azzal biztosan nem sértem meg neki.

2021. márc. 15. 20:11
 3/5 anonim válasza:
100%
Igazán nincs mit, akkor már mindent megtettél ez ügyben. Esetleg próbálkozz gyümölcsösebb ízekkel is, bár gondolom már túl vagytok azon is. Lehet édesszájú lesz :D Persze ez is benne van, hogy esetleg felismeri amit már kapott és az nem ízlik neki, de ha mindennel ezt csinálja, akkor valószínűbb, hogy fáj neki. Lehet érdemesebb más gélt kipróbálni
2021. márc. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Anaftin babyvel kenem, de most rendeltem dologelt.

Persze van erősebb is de azt majd már, ha nagyon fáj neki.(dentinox)

Most még csak az kanalas evéssel van gondunk nem is nyügös, de sose volt sírós fajta.

Édesszájú igen :)

Olyanokat próbálok csinálni, ami nagyon ízlett neki, azokból kis csellel lemegy egy pár kanál.

Megnevetettem, kinyitja a szájat és gyorsan belekanalazom, ekkor már nincs panasza szépen elnyammogja.

2021. márc. 15. 21:42
 5/5 anonim válasza:
100%
Cuki, ügyesek vagytok,jó lesz ez,enyhül majd neki idővel. Nekünk az anaftin jobban bevált,mint a dologél. De lehet nektek a dologél lesz jobb. Minden jót nektek :)
2021. márc. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!