Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Az orvos mondani fogja ha...

Az orvos mondani fogja ha elkezdődhet a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Május 1én lesz 6 hónapos a babám. Eddig csak tápszert kapott, nem kóstoltattam vele még semmit, de hogy ez hogy van, hogy az orvos mondani fogja h na mehet vagy már el lehetett volna kezdeni? Lehet kicsit hülye kérdés. Ti mikor kezdtétek és az orvos mondta e h kezdjétek?
2021. ápr. 13. 21:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Meg egy csomó helyen olvasom h 4-5 hónaposan már kóstoltattak almát pl.
2021. ápr. 13. 21:29
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Én 4-5 hósan kostóltattam, a doki azóta sem mondott róla semmit, 2 éves a fiam😂😂 A védőnő szokott ajánlásokat tenni, de a te gyereked úgy eteted ahogy jónak látod.
2021. ápr. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Ez most komoly kérdés?
2021. ápr. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
Nekem védőnő adott táblázatot. Tápszer és babáknál ha jól emlékszem már 4 hónapos kortól lehetett kezdeni a hozzátáplálást.
2021. ápr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Nekem mondta, hogy 6 honapos kortol kezdhetem. Igy is kezdtem. Enyem szoptatott baba. De tapszeres babanal 4-5 honaposan is el szoktak kezdeni. Nem vagy elkesve nyugi :) semmi nem tortenik, ha megvarok a 6 honapoty de akar holnap is kostoltathatsz vele mar. Eleinte ugyis csak a kostoltatas a lenyeg, hogy szokja az izeket, tehat egy-ket kiskanal. Majd fokozatosan novelhedd a mennyiseget.


En krumplipurevel illetve repapurevel kezdtem. Nezz utana melyek a szekletfogo es szekletlazito etelek. Nalunk a repa nagyon megfogta a szekletet, rogton szekrekedese volt, azota nem adok neki tisztan repat, csak valamivel egy kicsit. Minden nap adok neki egy kis szekletlazito etelt is, es igy teljesen normalis, nincs szekrekedes. A legjobb szekletlazitok a sutotok, korte, szilva.


Keress egy szimpi tablazatot, olvasgass utana, es hajra :)

2021. ápr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Az orvos tőlem csak azt kérdezte hogy mikor kezdtem meg. Szép lett volna ha visszakérdezek, hogy erre vártam hogy a doki mondja, hogy lehet.

Bátran kezd el,gyümölcsöt is adhatsz elsőre. Tényleg 1 kanálban kell gondolkodni az elején. Utána hamar ráérez az ember mit hogyan kell. Védőnő segít ha elakadsz

2021. ápr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Utána olvasok a témának és belevágunk.
2021. ápr. 13. 21:47
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
Kisfiam ho vegen lesz 5 honapos, akkor szeretnem elkezdeni, az a terv, h egyelore 1 fajta zoldseggel probalkozok 3 napig mindig, aztan kombinalom oket, ugyanez a gyumolcsokkel, majd ezutan johet a husi.. Mindent puresiteni fogok par csepp olivaolajjal a zsirban oldodo vitaminok jobb felszivodasa erdekeben. Nekem a doki adott papirt es ott igy van javasolva, szepen idorendben mit mikor kellene bevezetni..
2021. ápr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is 6 hónaposan kezdtem. A lányom vegyesen evett,de én szerettem volna kivárni a fél éves kort.

Egyébként nekem mondta a gyerekorvos, hogy kezdhetem.

2021. ápr. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!