Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért jó, ha mócsingol a gyerek?

Miért jó, ha mócsingol a gyerek?

Figyelt kérdés
Miért előnyös, ha nem próbálom rávezetni a szép evésre a gyerekemet, hanem örömködök, hogy turkál és tiszta kajadarab minden? Miért kell neki egy saját torta, amit jól szétbarmolhat?
2021. máj. 12. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Mert ez is egy tanulási folyamat. Megtanulja az ételek állagát, kinézetét. Persze lehet akár 3 éves koráig is etetni, de én örülök neki, hogy hagytam kísérletezni és másfél évesen már tud kanalat, villát használni. Én pedig nyugodtan ehetek vele együtt.
2021. máj. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Minden ember más, én se tudom mi a jó ebben, de annyi embert szórakoztat, hogy belemászik a baba a szülinapi tortájába, hogy elfogadtam, ez valami össznépi szórakozás, még rólam is van ilyen kép, pedig 40 éves vagyok. Nem kötelező csinálni, én se hagytam, hogy belemásszon a kajába.
2021. máj. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Mindennek megvan a maga ideje.


Az első, hogy megtanulja hasznàlni eszközként a kezét, az étkezésben is és megtanulja az egyes ételek állagát( tudja mennyire kell rágni)

Saját maga vegyen annyit a szájába, amennyi neki kell, nem az eszközről, ha sok akkor is bemegy.


Idővel jön a szépevés is.

2 évesemre akkor adok előkét ha magam is szalvétát terítenék ( bolognai, gulyás..)

Nagyon ritkán eszi le magát.. villát kanalat szépen kezeli, gyerekkéssel még bohóckodik, de gyakorol

Ő a mócsingolós baba volt

2021. máj. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Olyan nincs, hogy kézzel eszik, de normálisan? Képes rá, ha nem hagyom mócsingolni?
2021. máj. 12. 13:11
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
A lányom kétéves múlt. Szépen eszik kanállal, villával, de korábban ő is mócsingolós volt, az ételbe turkált. Van, hogy most is inkább a kezét válassza, de már nem mócsingol, hanem szépen kiveszi és a szájába teszi.
2021. máj. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem egyszerűen meg kell tanulnia. Én azért hagyom mócsingolni, mert szórakoztatja, és közben próbálkozik. Sajnos elég beteges a kapcsolatom az ételekkel, evészavaros vagyok, és ezzel próbálom megelőzni hogy nála is ez legyen a helyzet.


Mondjuk direkt nem túratom az ételt vele, inkább csak hagyom hogy megfogja a kanál tartalmát vagy az apró falatkákat elmorzsolgassa. Még kicsi az én babám, de a darabos kajákkal így nagyon gyorsan megbarátkozott komolyabb öklendezés és fuldoklás nélkül.


Az egyéves kori tortamaszatolás viszont taszít, neki ha lesz, akkor ugyanúgy falatkázni fog, nem összemajszol egy egész tepsi süteményt.

2021. máj. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%
Sose turkálta az ételt, szerintem taszítja, szépen eszik evőeszközzel, magát sem eszi le már nagyon régóta, most 4 éves, de mivel a főtt ételt nem eszi meg, gondolom ez más gyereknél máshogy van és talán ezért nem nyúlt bele a főzelékbe.
2021. máj. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Ti, akik helytelenül használjátok ezt a szót, keressetek már rá a jelentésére!


A mocsing megrághatatlan inas húst jelent. Másodrendű jelentése a férfi himvesszo régies elnevezése.


Miért használtok olyan szót aminek bem tudjátok a jelentését?


Amiről ti beszéltek az a pacsmagol esetleg, de a maszatol lenne a helyén való.

2021. máj. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nekem a mócsingolás jelenti azt amire itt a kérdésben gondoltam, semmi egyéb hímvesszőt. :D Pacsmagolni az arckrémet szoktam az arcomra, maszatos meg a tükör vagy a fehér papír szokott lenni. Amin én elborzadtam, az nem kis maszatolás, hanem komplett menü a padlón és minden egyéb helyen, főleg a gyerek összes testrészén szétkenve.


Egyébként szeretném, hogy felfedezze magától az ételeket stb., szóval darabosan kezdem majd el a hozzátáplálást, csak már az elejétől jó lenne kulturáltan csinálni, erre keresnék megoldást vagy bíztató szavakat.

2021. máj. 24. 20:28
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"csak már az elejétől jó lenne kulturáltan csinálni, erre keresnék megoldást vagy bíztató szavakat."

🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Én csak egy jó tanáccsal tudok szolgálni: Engedd el!!!

2021. máj. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!