Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tapasztalt blw-s anyukák...

Tapasztalt blw-s anyukák segítenének? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Kislányom 8hónapos múlt

1,5 hónapja kezdtük a hozzátáplálást blwvel. Az elején szépen "evett", csippentett és egész sok a pocakba is jutott

Viszont mostanában a kedves úgy döntött, hogy márpedig az ő kezei tiszták maradnak, így csak azt eszi meg kézzel amivel nem tudja összekenni magát (pékárúk, buláta, babacsinta stb..)

Ez kb 1hete megy így, így az ebédet (legyen az bármi) előretöltött kanállal eszi. A gyümölcsöket (ami mancsos pl barack) pedig úgy, hogy én fogom a gerezdet ő pedig a kezemet és úgy húzza a szájához

Volt még így valaki? Ez nagy "baj"?


2021. szept. 9. 17:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
64%
Most már mindennek új fantázianeve van? Mi baja lesz a gyereknek attól, ha megfogod a kanalat és megeteted? :DDDDD Lelkisérült lesz akkor is? :DDDD
2021. szept. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Nem, nem új "fantázia név"

A blw egy hozzátáplálási mód

És pont az a lényeg, hogy NEM etetem a gyereket

Azt és annyit eszik amennyit jónak lát

2021. szept. 9. 17:57
 3/27 anonim ***** válasza:
58%
De miért??? Ezt kérdezem én, hogy miért baj, ha eteted?
2021. szept. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Nem baj, csak én/mi ezt választottuk

Nem pürézek és nem etetek

Alaposan utána olvastam a blw_nek és magaménak éreztem az elejétől

A lányom is együtt működő volt így maradtunk is ennél


Szóval nem baj ha etet az ember, csak az már nem blw

2021. szept. 9. 18:03
 5/27 anonim ***** válasza:
88%

Nàlunk zökkenőmentesen ment a BLW, ugyhogy csak elmèleti tanàcsot tudok adni.

Szerintem az előretöltött kanàllal semmi gond, amìg sajàt maga fogja. A gyümölcsöt felszúrnàm valamira, ami nem veszèlyes-pl. egy hàzi fagyi kèszlet pàlcàjàra-ès akkor a ,,nyelènèl" fogva tarthatja.

2021. szept. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%
Villára nyugodtan mehet a barack. Blw-nél az eszközhasználat is korábban kezdődik. ;)
2021. szept. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
36%
Talán nem kellene erőltetni ezt az életveszélyes baromságot. A gyereked okosabb, mint te.
2021. szept. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk is volt ilyen időszak, így hamar tanult meg evőeszközzel enni. Előretöltött kanál teljesen jó. Én időnként adtam neki maszatos dolgokat, hogy lássam, vevő-e rá. Banánt, almát, szőlőt (stb) ette, de mondjuk barackot nem, így azt attam neki pürésítve kásában.

Szóval ez nem baj egyáltalán. :)

Olyan korszak is volt, hogy szinte nem evett semmit, max 2-2 harapást egész nap, én hagytam ilyenkor. Mostmár jó sokat eszik, jó étvágyú, nem válogatós (20 hónapos).

2021. szept. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
82%
Illetve adhatsz neki villát, nekünk gyerek étkészlet volt (mostmár csak a rendessel hajlandó enni), a villa tompább volt, de rendes fém. Egyszer picit megszurta magát vele, de megtanulta, többször nem volt gond, ügyesen használja.
2021. szept. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

A villát ő is használja, de a gyümölcsöket nem hajlandó úgy elfogadni, hogy bármire is felszúrom

Kedves 7es

Kérlek fejtsd ki miért is életveszélyes baromság a blw:)

2021. szept. 9. 19:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!