Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tapasztalt blw-s anyukák...

Tapasztalt blw-s anyukák segítenének? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Kislányom 8hónapos múlt

1,5 hónapja kezdtük a hozzátáplálást blwvel. Az elején szépen "evett", csippentett és egész sok a pocakba is jutott

Viszont mostanában a kedves úgy döntött, hogy márpedig az ő kezei tiszták maradnak, így csak azt eszi meg kézzel amivel nem tudja összekenni magát (pékárúk, buláta, babacsinta stb..)

Ez kb 1hete megy így, így az ebédet (legyen az bármi) előretöltött kanállal eszi. A gyümölcsöket (ami mancsos pl barack) pedig úgy, hogy én fogom a gerezdet ő pedig a kezemet és úgy húzza a szájához

Volt még így valaki? Ez nagy "baj"?


2021. szept. 9. 17:02
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
75%

Én nem a 7-es vagyok, akit megszólítottál.


Az én véleményem az, hogy Neked bejön, neki nem. Ezt hívják alkalmazkodásnak. Erőltetheted, de ez se 1 évesen, se 10, se 30 évesen nem lesz eredményes. Arra kéne figyelni, hogy neki mi az, ami kényelmes, és nem arra, hogy neked mi az elég trendi anyuci viselkedés. Akármilyen 3 betűs menő elveket követhetsz, ha a gyerek nem akarja. Ezt kéne felismernie minden kezdő anyukának, hogy a gyerekét figyelje és ne a fórumokat, meg a Hogyan nevelj gyereket könyveket. RÁ figyelj!

2021. szept. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Nos, mivel a háttértörténetet nem ismered így elmondom

Amikor 6 hónapos volt a lányom, ugyan ismertem a blw módszert, de megpróbáltam a pürét anyósom nyomására, mert elbizonytalanított

Viszont a lányom teljesen elutasító volt (és a mai napig is az) a pürékkel szemben

Így én a lányomat figyeltem, és nem erőltettem a pürét

2héttel később kapott falatkákat amit kitörő örömmel fogadott és jóízűen megevett

Azóta sem válogat mindent megeszik, csupán az étkezés módjában talált kivetni valót, az pedig nem más, minthogy ragad/piszkos a keze

És ez nem tetszik neki, ezért is kértem segítséget:)

2021. szept. 10. 10:36
 13/27 anonim ***** válasza:
60%

És ha most meg észreveszed, hogy enné a pürét?

Csak azért, mert anyósodnak kedvezne a fordulat, meg sem próbálod?

2021. szept. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Mivel krumplipürét pl eszünk és mindig meg van kínálva látom, hogy esze ágában nincs megenni


Meg amúgy is... egy 8hónapos gyereket aki szépen eszi a darabosat miért szoktassak át a pürére?

2021. szept. 10. 10:53
 15/27 A kérdező kommentje:

Akik tanácsot adtak azoknak pedig köszönöm

Egyenlőre eszik így, aztán meglátom mi lesz

A gyümölcsöket megpróbálom először mindig felszúrva kinálni, aztán majd ő dönt, hogy a kényelmes😅

2021. szept. 10. 10:56
 16/27 anonim ***** válasza:
55%

Még vársz valamit, hogy kiemelted?

Ajánlom a blw-s fb csoportot.

Egyébként ez az odahúzom anya kezét nyilván az önállóságot hátráltatja.

2021. szept. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
62%

Szia! Szerintem is írj a blw-s facebook csoportba, nagyon segítőkész mindenki sok tapasztalattal.


Nálunk is volt egy ilyen időszak, amikor minden "szötymős"dolgot elutasított, rázta a kezét és elégedetlenkedett. :D Akkor barack helyett bogyós gyümölcsöket, banánt, avokádót kapott, de mindig újra próbáltam a barackot is. Megnyugtatlak, 1 éves lesz, és jelenlegi kedvence az őszibarack, tiszta maszat lesz, de nem bánja. Szerintem kicsit pihentesd a maszatolósakat, majd kínáld megint. Ha kanállal ügyes, az nem baj! Az pedig, hogy etetteti magát veled, kényelmi dolog, igazából csak az ellustulás miatt nem szokták javasolni, mert aztán a babacsintát is úgy akarja majd. Egyébként szerintem ez anyafüggő, ha nektek így jó, segítsd ezzel, nagyon nagy bajt nem csinálsz, max minden kajánál bepróbálkozik. :)

2021. szept. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
24%
Elképesztő ostobaság. Egy kiszolgáltatott emberi életről beszélgetünk. Nincs önálló döntés ilyen idős korban.
2021. szept. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
75%
A kiszolgáltatottság nem egyenlő a döntésképtelenséggel. Hogyne tudná eldönteni, hogy a répa vagy a brokkoli ízlik inkább neki? Vagy hogy jóllakott, és nem szeretne többet enni. Attól még, hogy kisbaba, lehetnek preferenciái, és hallgathat a teste jelzéseire. Vagy elkezdheti tanulni azokat.
2021. szept. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert miattatok tart itt a világ, ahol. Jöhet az a 0 %.
2021. szept. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!