Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy kezdjek el kenyeret adni...

Hogy kezdjek el kenyeret adni ha még nincs foga? 6-7 hónaposan adott a férjem és majdnem megfulladt a baba. De nem tudom már mit adjak neki enni, hogy álljunk át ?

Figyelt kérdés

8 hós most.

Adnék ilyen -olyan kenyeret de félek nehogy megfulladjon.

Már voltunk pánikba 2x is 6-7hósan amikor próbalgattunk adni neki és nagyon rosszul viseltuk, a férjem ordítozott velem.


2021. szept. 17. 09:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
73%

Én gabona peppel vezettem be. A zab glutén mentes hacsak nem szennyezett gluténnal.

A blw nem minden gyereknek való, ha a ti gyermeketek öklendezik és fullad és Ti se vagytok blw pártiak, akkor bizony várni kell a darabossal. Nálunk ez a 11 hónapig tartott, addig csak pép. Amúgy kicsit olvass utána a hozzátáplálásnak meg amit írsz és kérdezel abból az jön le, hogy nem jártatok eléggé utána.

2021. szept. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
77%

Mi 4 hósan kezdtük a hozzátáplálast, 6hósan kiflit kapott. Egy fel kiflit egészben, elcsócsálta. 7hósan már kenyeret is kapott. Kenyérhéjat, egy kb 10mc-s darabot. Illetve katonákr/falatokra összevágva, felvagottal, parizerrel.

Nálunk is volt felrenyelés, talán 2x, ez ezzel jár. Nagyon kell figyelni, nem bepánikolni.


Az első foga 9 hónaposan jött ki, addigra szó szerint mindent evett

2021. szept. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Az öklendezést remélem nem kevered össze a fuldoklással. A fuldoklásnál nem sok hang van, vagy sípol, kékül a gyerek feje, az öklendezésnél meg olyan hangot ad ki, mint amikor épp valaki hányni kezd és max piros lesz a gyerek feje.


Az öklendezés teljesen természetes reakció, így küldi vissza a teste a túl nagy falatot, hogy nyammogja még egy kicsit, és az a terület a nyelved hátulján ami miatt te is öklendezel, ha ledugod az ujjad a torkodon, az a babáknál elörébb van, így sokkal hamarabb kezdenek öklendezni.

Az én gyerekem se tudott sok mindent kezdeni a sima kenyérrel, ellenben jól csócsálta szopogatta a pirítóst.


Ujjnyi csíkot vágj, hogy meg se próbálja egyben lenyelni, és így szopogatni tudja.


A férjed meg ne ordítson veled, normális az ilyen?

2021. szept. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
92%
Reszelj egy kis háztartási kekszet a gyümölcspépbe. Ennyi.
2021. szept. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hozzá fog, hogy tudjon puha dolgokat rágni, harapni.


A hangsúly a puhán van.



A garatreflexük magyon elöl van, emiatt öklendezés gyakoribb, majd rendeződik.

Ez védi őket a fulladàstól

2021. szept. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Persze hogy nem vagyok képben azért kérdem !

Utánna járni.. akkor se tudom mert az én babám másabb.

A védőnő nem érti pl.hogy miért nem alszik eleget, engem hibáztat-mert nem 3 óránként etetem stb.miatt ami nem tőlem függ ha a baba leveseket eszik.

És igen, kivagyok készülve mert kb annyit vagy ha nem kevesebbet alszik mint én.

Utánna járni ezeknek és olvasgatni max.10utan tudnék mert 9kor alszik el (-Reggel korábban ébred-)

És higyjetek el nincs erőm energiám.

Nappal annyit alszik hogy akkor gyorsan eszek vmit. 10-max 30perc között.

Aki akar segít , és annak NAGYON hálás vagyok 💓,

aki nem nem.

2021. szept. 17. 15:22
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
de eddig nem gondoltál arra hogy utána kéne nézni a dolgoknak? rengeteg könyv, weboldal, videó van hozzátáplálásról, plusz a védőnőtől is kérhetsz segítséget, vagy ismerőseidtől akiknek van gyerekük. anyukád, anyósod mindketten felneveltek legalább egy gyereket
2021. szept. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz utánajárni, akkor mit vársz? Te ismered a babád, te tudod, hogy mi működhet nála.

Ha nem fordítasz erre energiát, nem lesz jobb, nem lesz megoldás.

Ha nincs időd olvasni, tedd be youtubeon, és hallgasd.

Mi itt hiába írunk bármit, nem tudjuk helyetted megoldani, ráadásul itt is ugyanúgy olvasni kell, akkor meg már olvashatod a szakemberek cikkeit is, akik ezzel foglalkoznak.

Pl ott a kiskanál kommandó, tök jó oldal, segítség lehet.

2021. szept. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Írd legy szíves, mi okoz pontosan problémát, és próbálunk segíteni. Nem vagy egyedül, segítünk!
2021. szept. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!