Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit tegyek ha nem megy a ht?...

Mit tegyek ha nem megy a ht? Egyszerűen nem sikerülnek jól a pépek, a baba sem szereti enni. Ht alfabéta vagyok, a gyümölcsöket se eszi a baba.

Figyelt kérdés

Ha csak kiosztani jösztok nem olvasom.

Segítséget kérek vagy vki ha volt hasonló helyzetben hogy oldotta meg?


Már egy csomó pépet kidobtam.

Alig van időm és azt is erre töltöm.

Amit a boltba veszek abbol is 2-3 falatot ha eszik jó esetben, de legtöbbször kidobott pénz.


Nem akarok sírni a védőnő előtt mert ha kérdezek -annyira kivagyok már ettől az egésztol hogy - sírni fogok mert annyira zavar hogy nekem ez nem megy és nagyom szegyellném. És rettentően idegesít. Annyi minden összejött most.


Vmi egyszerűen elkészíthető kajákat írjatok .

Estére pl.mit javasoltok?


2021. szept. 17. 17:27
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Pl.a rizses pépeket nem szereti . Csak krumplis pépeket tudok ami még okés de nem adhatok minden nap krumplis ezt-krumplis azt.

Pl. Reggelire adok krumplis majkeremet tojassargajaval.

Egyszerűen nincs ötletem . A kenyerhez túl kicsi

2021. szept. 17. 17:29
 2/23 A kérdező kommentje:
Már 9hós
2021. szept. 17. 17:31
 3/23 anonim ***** válasza:
82%
Próbálj neki falatokat adni nem pépet. Már nyugodtan lehet. Amúgy meg jobb ha nem görcsölsz rajta. Én is tiszta ideg voltam tőle hogy nem eszik. 2 éves még most is sokszor alig alig falatozik. Már elengedtem. Ha éhes eszik ha nem nem. Éhen halni nem fog nyugi
2021. szept. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Nekem is későn kezdett el enni a gyerek, ne izgulj ezen


Én egyszerű tejpépekkel kezdtem. Lehet kapni, dobozos milupa vagy bármi más.


Amikor az már ment, akkor fokozatosan kevertem hozzá a pépet. Egyik nap egy kanál alma püré, kövi nap már 2. És így tovább.

Nézd meg a táblázatot mikor mit lehet adni, pl tojást én nem adtam neki addig míg a zöldségeket gyümölcsöket nem vezettem be.


Illetve én a legtöbbet vettem, nem magam készítettem, legalábbis az elején, amikor már megjott az étvágya, akkor kezdtem magam készíteni neki az ételeket.


A pépet lehet sűríteni tápszerrel, anyatejjel is, nem muszáj krumplival, nézz neten recepteket, rengeteg van

2021. szept. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

A pépeket felejtsd el, a kenyérhez sem tú kicsi!

Egyébként add neki a megfözött zöldségféléket nagy darabokban és engedd, hogy a kezébe véve maga egye. Eleinte csak játszik vele, de - mint minden mást is - ezejet is idövel a szájába teszi és egyre többet meg fog enni belöle.

De ne csak egyfélét adj egyszerre, hanem legalább 3-4-et, és engedd, hogy maga döntse el, melyikre van éppen kedve. (Nem azt mondom, hogy minden nap százfélét kell fözni, hanem csak azt, hogy több mindent eredeti állapotában adj oda neki).

Adhatsz neki kenyér- meg kiflicsücsköt is, azt is el tudja szopogatni, meg adhatsz neki tésztát is, ha már egyébként kapna. A rizst fözd összeragadósra és engedd, hogy azzal is próbálkozzon.

Egy ideig a környék etetés után úgy fog kinézni, mint a szemétdomb, minden tele lesz lepotyogott étellel, de szép lassan egyre ügyesebb lesz, és örömmel fog enni majdnem mindent.

2021. szept. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket nagyon


4es: a dobozos milupat pontosan hogy adjam?

Én szoptatok, így soha nem vettem ilyet.

Kérlek írd le melyiket javasolod és azt hogy kell? vízzel elkeverni, és fokozatosan mit keverjek hozzá?

2021. szept. 17. 17:40
 7/23 A kérdező kommentje:
5 : oké , kipróbálom x
2021. szept. 17. 17:42
 8/23 A kérdező kommentje:

5 : es mi legyen az a 3-4 féle?

Mondtam hogy sajnos abszolút nincs ötletem hogy pl.mi legyen? Gyümölcs is legyen közte és milyen fajta?

És nem akarok senkit se idegelni de a részletek is érdekelnek

2021. szept. 17. 17:45
 9/23 A kérdező kommentje:
Tehát megfőzött zöldség pl.sargarepa és mondjuk kenyércsücsök és azon kívül mi?
2021. szept. 17. 17:47
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

Rá van írva a dobozába hogyan kell elkészíteni. Ez a neve hogy tejpép, de egyébként most olvasom hogy már 9 hos, kipróbálhatod azt is amit írnak a többiek! Főzz vagy párolj vajon zöldséget, pl répa, brokkoli akár, kis sóval, hogy legyen íze, krumpli, édesburgonya, ez mind mehet, jó puha legyen az a lényeg. Akkorára vágd, amekkora a pici ujja, nekem anyum anno így mondta. Kényelmesen a kezébe tudja venni. Probalgasd, mert van olyan gyerek aki semmi esetre se eszi a pürét, egyből darabossal kezd.


Az enyém pl sokáig pürét evett, darabossal kinlodtunk, minden gyerek más. Probalgas mindent amit már 9 hosan lehet adni. Kis húslevesben főtt zöli, vagy puhára főzött alma, körte ilyesmi.


Van a neten valami manó menü nevű weboldal, ott is rengeteg javaslat, receptek vannak, keress rá!

2021. szept. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!