Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem szereti a gyümölcsöt?

Nem szereti a gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
Elkezdtem a kostoltatást az alma levével első 2 nap nem volt semmi gond, majd ahogy a pépet adtam neki a 3. kanál után sírásba fulladt az etetés! Következő nap szintén! Megpróbáltam a barackot mivel az édesebb, de ugyanaz a reakció! Gondoltam hagyom még egy hónapot hátha nem érett meg a dologra! Viszont ma több gyerekes ismerős tanácsára készítettem neki répapürét! Ezt szó szerint imádta! Minden kanálnál nyitotta a száját, szépen edte! Létezik, hogy nem szereti a gyümölcsöt? De az orvos szerint 2 hónapig csak gyümölcsöt adhatnék neki! Szerintetek most mit csináljak? Köszönöm a válaszokat! 😊

2018. febr. 18. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomó gyümölcs túl savas a gyerekeknek, a zöldségek ezért is izlenek jobban.


Nem lehet, hogy az almalé másfajta alma volt, mint most az almapép? Mert az egyes fajták közt is nagy különbségek vannak.

2018. febr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jogos, a savasság lehet ok. De én még azt is el tudom képzelni, hogy nem szereti a nagyon cukrosat. Én próbálkoznék más gyümölcsökkel, amit lehet adni az adott korban, illetve másféle almával, hiszen alma és alma között is óriási különbség van.
2018. febr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa az orvos, hogy 2 hónapig csak gyümölcsöt adj.. nekem a fiam refluxos volt és kifejezetten a zöldségeket mondták. Sokáig nem is adhattam neki nyers gyümölcsöt. Az almát próbálhatod párolva adni, de ha nem eszi, nem kell erőltetni.. adj nyugodtan zöldségeket, a répán kívül mehet a krumpli, sütőtök, cékla is.

Mennyi idős amúgy? Nekem a 7 hónaposom nem akar enni, úgyhogy van ilyen. Nem lesznek örökké 100% anyatejesek/tápszeresek. :)

2018. febr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Első: Én is a savasságra gondoltam! Az almalét és a pépet is ugyanabból az almából csináltam, de próbáltam másik fajtát is másnap, egyik sem volt jó! Mindig édesebb almát használtam! A répa viszont még szerintem is finom lett! 😜
2018. febr. 18. 21:03
 5/11 A kérdező kommentje:
Második: Több almát próbáltam, de egyik sem ízlett neki! Egyenlőre maradok a zöldségnél aztán újra próbálom a gyümölcsöt! 😊
2018. febr. 18. 21:05
 6/11 A kérdező kommentje:
Harnadik: Sajnos nekünk korán kellett kezdeni 19 hetes most, tápszeres és nem hízik jól és nagy kínlódás az etetés, nem igazán akarja megenni a tápszert, pedig már többet próbáltunk! Azt mondta a doki hogy főzeléket és zöldséget csak 6 hósan adjam! Az almát kapta nyersen és párolva is több fajtát, de se így se úgy nem volt jó! Ellenszegülök az orvosi utasitásnak és kap zöldséget! Olyan jó volt látni, hogy végre ízlik neki valami! 😊 Az jutott eszembe, hogy a családban sok az ilyen-olyan allergiás és lehet azért mondta, hogy csak gyümölcsöt! 🤔
2018. febr. 18. 21:12
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi külföldön élünk. Itt eleve zöldséggel kezdik a hozzátáplálást. Az itteni védőnő szerint a gyümölcs túl savas és cukros.

Mi is répával kezdtünk, aztán burgonya. Az alma burgonyával ízlett a babának, magában nem szerette.

2018. febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

Azért pont a répával óvatosan,azt gyakran nehezen emésztik, így ne csodálkozz ha visszaköszön a pleusba.

De az almához is tehetsz egy kis krumplit,répát, barackot, sütőtököt.

2018. febr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hetes: Több ismerősöm él külföldön és mind azt meséli, hogy csak zöldséggel kezdik! Úgy látszik csak nálunk gyümölcs pártiak! Nem is értem miért! 🤔
2018. febr. 19. 07:24
 10/11 A kérdező kommentje:
Nyolcadik: Eddig szerencsére nem köszönt vissza a répa! Meglátom mi lesz ma! Lehet ha keverem sokkal szívesebben megeszi majd az almát! Jövő héten lehet kiprobálom az alma répa korból! 😊
2018. febr. 19. 07:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!