Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit tegyek ha nem megy a ht?...

Mit tegyek ha nem megy a ht? Egyszerűen nem sikerülnek jól a pépek, a baba sem szereti enni. Ht alfabéta vagyok, a gyümölcsöket se eszi a baba.

Figyelt kérdés

Ha csak kiosztani jösztok nem olvasom.

Segítséget kérek vagy vki ha volt hasonló helyzetben hogy oldotta meg?


Már egy csomó pépet kidobtam.

Alig van időm és azt is erre töltöm.

Amit a boltba veszek abbol is 2-3 falatot ha eszik jó esetben, de legtöbbször kidobott pénz.


Nem akarok sírni a védőnő előtt mert ha kérdezek -annyira kivagyok már ettől az egésztol hogy - sírni fogok mert annyira zavar hogy nekem ez nem megy és nagyom szegyellném. És rettentően idegesít. Annyi minden összejött most.


Vmi egyszerűen elkészíthető kajákat írjatok .

Estére pl.mit javasoltok?


2021. szept. 17. 17:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


[link]


Ezeket mindet olvasd el! Én ezekből okosodtam 🙂

2021. szept. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Az enyém csak hipp bébiételt ette meg, dm-ben van mindenféle rizspép, gabonapép, vízzel kikevered és ne dobjál ki mindent, hűtőben eláll 1-2 napot, nagyon szerette sütőtök, édes krumplit, most van szezonja.
2021. szept. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
34%

Egyébként az etetőcumi ilyenkor nagy segítség. Abba bátran bele teheted a gyümölcsöt a főtt zöldséget.

De én is az apró falatokat tudom javasolni.

Vannak babák akik nem vevők a pépekre. Amúgy minél később fogsz neki a darabosnak annál nehezebben fog tudni rágni.

2021. szept. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Sárgarépa, krumpli, brokkoli, petrezselyemgyökér, zöldbab, karfiol, édeskrumpli, sütötök, vagy ami éppen még eszedbe jut (megesetleg amit magadnak fözöl), a lényeg, hogy puha legyen, de ne szétfött, és tényleg nagy darabok, amiket meg tud markolni, fogni és kilóg egy része a kezéböl.

Meg lehet tényleg a ti kajátokbol kivéve is, pl. levesböl vagy fözelékböl sürítés elött.

Kenyér/kifli nem feltétlen ezekhez kell, lehet küln étkezéseként is, de adhatod úgy is.

Viszont egyszerre csak kevés fajtát adj elé és csak egy-egy darabot mindenböl, mert különben vagy ledobál mindent, vagy betömi a szájába, ha túl sok darab van elötte.

2021. szept. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Az én lányom nem szereti a pépeket, kb. 9 hós volt, mikor beraktuk az etetőszékbe, puha szilárdakat eszik (BLWzte magát). Én is etetem puha szilárddal, meg a kezébe is adok.
2021. szept. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Nagy lájk mindenkinek a 10nek is

❤️

2021. szept. 17. 20:55
 17/23 anonim ***** válasza:
Ha szoptatsz ne adjak neki tápszert. Esetleg ha olyasmit adnal amit meg tud fogni (pl. puhára párolt zöldség, levesben főtt répa pl ami tényleg puha stb) hagyd hadd fogja meg vegye a szájába. Kinald fel neki és ne törődj vele ha nem eszik. Ha nem eszik, hát majd legközelebb volt. Sztem nagyon stresszel ez téged így őt is. Ereszd el. Hidd el egy ember sincs aki felnőttként is kizárólagosan szopna. :) Nyugi.. enni fog csak lehet ő nem az a klasszikus pures baba.
2021. szept. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Régen volt már, 5 éve de én szerettem kitalálni. Parosításokat neten is találsz. Az én fiam pl jó evő lett de 9 - 10 hónapig nem tűnt úgy hogy az lesz. Szóval nem feltétlenül jelent a nehéz kezdés nehéz folytatást. Nekem az a e t parolo nagy segítsegemre volt. Pont kB fél - egy adag lett készen. Én ízeket is csempésztem bele, ami fűszert élhetett, bazsalikom levél pl.


Úgy csináltam hogy volt pár alap mint a krumpli rizs gabona, amit válogattam, hozzá mindig más zöldség. Így egy repaval máris volt 3 féle kaja, meg egy hozzávalóval újabb 3 vagy 6 féle. Ebben a korban a cékla is bejohet nekik.


Lehet, hogy a darabos jobban bejon neki tényleg. Paszternak, repa, fehér répa, cukkini.


Nálunk pl mindent jobban evett ha almát kevertem hozzá. Szomszédnál a banán vált be 😃


Húst pl nagyon kis mennyiségben fogadta el. Viszont tudom, hogy az is hasznosult mert előtte nagyon szorulásos volt.

2021. szept. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Kiderült az volt a gond hogy felkellett vágni a nyelvét.

Azért nyelt folyamatosan félre és semmi sem ment ahogy kell-a szopás sem.

Most várom hogy beforrjon neki a heg, gyümölcsöket nem adok és remélem jobban fog enni..


Ötlet mindig jöhet ..

2021. okt. 7. 04:17
 20/23 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy kiderült a probléma.

Megkérdezhetem, hogy miért akarsz egy szoptatott babának tejpépet adni? Hisz ott a tejed.


Nyugodtan próbálkozz a pépekkel. Nálunk a sütőtökös krumpli trappista sajttal nagy kedvenc volt.

Mindig jókedvvel kínáld, ne legyél stresszes! Tudom, könnyű mondani.


Én 2 évig szoptattam. Szophatott étkezés után, ha akart.

Hidd el, enni fog előbb-utóbb!


Jégkockaformába lefagyaszthatod a csirkemellet, akkor csak hozzá kell dobni a péphez egyet (persze külön főzd meg).

2021. okt. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!