Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan szerettetètek meg...

Hogyan szerettetètek meg babátokkal a zöldségeket?

Figyelt kérdés

Krumplit, sütőtököt,rèpát,èdesburgonyát evett már de nagyon nem izlik neki,hogy szerettesem meg?

Mindig tettem bele gyümölcsöt így megkóstolta.


2021. dec. 7. 12:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Adjál neki változatosan, és közben fog kiderülni,

hogy mit szeret a legjobban.

Tehát ne erőltesd, hogy megszeresse. fordítva: kísérletezd ki,

hogy mi az, amit szeret.

Hogy mit kívánsz, mit szeretsz, az nem feltétlenül jelenti azt,

hogy válogatós vagy. Van, amit azért utálsz, mert a szervezeted

elutasítja.

Én pl. fejfájást kapok némelyik étel szagától is.

2021. dec. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Aztán lehet, hogy mert most még új ízek, szokatlanul erősebb

ízek. De később megszereti.

Türelem, türelem, türelem.

2021. dec. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy nem erőltettem
2021. dec. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Magában nem ette meg itt se. Almával, banánnal, sinlac-kal voltak kisebb-nagyobb sikerek.
2021. dec. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Ezek közül én is csak a krumplit eszem meg.

Ahogy oviba került nyitottabb lett és már olyanokat megeszik, amik gondolatától is hánynom kell

2021. dec. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

Én szerencsés vagyok, a lányom odavissza van mindenféle zöldség-gyümölcsért nyersen-főve-sülve. Nagy kedvence a párolt zeller és a kigyóubi😁

Mondjuk a sikert annak könyvelem el, hogy ő egyből az ételek eredeti állapotával találkozott, így tudta mit eszik


Tehát sosem püréztünk. Így nem volt az, hogy színhez kötötte az ízt. (Pl pürésítve a brokkoli és a spenót is zöld, a spenót nem ízlett, így ezután semmi zöldet nem eszik meg, ezzel szemben elé raktam a spenótfőzeléket nem jött be, viszont odaadhattam utána a párolt brokkolit rózsákra szedve, mert nem csak színhez köti az ízeket)

2021. dec. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
6-os, a párolt brokkoli milyen színű nálatok? :D Mi az összefüggés a püré és a színek között? Ha pürésíted a sárgarépát, ugyanúgy naranccsárga, mintha párolod. Spenót ugyanúgy zöld. Stb.
2021. dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Gondolom úgy értette, hogy a gyermeke a spenótot a színe alapján simán összekeverte a brokkolival, ha pürésítve volt.

Viszont,ha egyben adta oda a brokkolit,akkor annak elég más az alakja párolva, így a gyerkőc is felismerte,hogy a szín ugyanaz, de a forma nem, szóval valószínűleg nem az utált spenót került elé.

Én így értelmeztem.

2021. dec. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen így értettem 8as:) lehet kicsit furán fogalmaztam:D mondjuk azt nem értem, miért vagyok lepontozva😅 (6os voltam)
2021. dec. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Köszi a magyarázatot! Nem én pontoztalak le. 7-es voltam
2021. dec. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!