Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Kislányom 8,5 hónapos. Mászásból kiül oldalra, de támaszkodva ül, önállóan nem tudja magát tartani. Az etetőszékünk dönthető, abban etetem, de teljesen függőleges helyzetbe nem tudom állítani, mert a lányom elcsúszik oldalra. Védőnő szerint el kellene kezdenem kínálni falatokat neki (kortárs ismerős babák falatoznak már), de így, hogy nem ül stabilan, félek elkezdeni. Akárhol utánaolvastam, mindenhol az első dolog a biztonságos eveshez a megfelelő tartás. Ti meddig vártatok? Meddig várnátok? Lassan egy hónapja ül támaszkodva. Mivel kezdtétek a szilárd falatokat? Leginkább olyan anyukák véleményét várom, akik püréztek először (hiszen a blw teljesen más tészta).
2021. dec. 21. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Mi püréztünk, és kb egyévesen kapott a kisfiam először szilárdat. Aztán olyan 16 hónaposan tért át a csak szilárd étkezésre, amikor bölcsis lett. Addig 90% püré, 10% falatok.
2021. dec. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fiam 9,5 hónapos volt mire tudott stabilan ülni. Addig én is dönthető etetőszékben etettem, de már elég korán adtam neki főtt répát, cukkinit, krumplit, almát ..stb ujjnyi hasábokra vágva. Szépen elmajszolt mindent, nem nyelt félre, nem volt gond, hogy még nem ül teljesen egyenesen. Persze a püré volt még egy darabig a fő és csak kiegészítésnek kapta a falatkákat. Most 13 hónapos kb azt eszi amit mi.
2021. dec. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem meg is várhatod, amíg stabilan megtanul ülni, ha bizonytalan vagy. Nem hiszem, ha bármi hátránya pár hét miatt.

Ha mégis elkezdenéd, akkor nagyon puhára főtt krumplit, répát adhatsz neki.

2021. dec. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A fiam későn kezdett el ülni,majdnem egy éves volt már. Addig én sem tudtam etetőszékbe rakni. Sajnos a nagyobb falatoktól még ma is előfordul,hogy öklendezik. Most egyelőre még mindig a kisebb darabosat eszi,de már nem pürézünk. Bár vele az alapprobléna az,hogy mindent egyben akar betömni,így én adagolom neki a falatokat is mert ha eléteszem,két marokkal tömi be a kaját aztán fúl meg.. így egyessével adom neki és úgy eszik. Ha lesz másik gyerek,tuti hamarabb kezdem neki a darabosat mert így el van maradva sajnos. 16 hónapos
2021. dec. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A férjem szerint is túlparázom :) De két ünnep között itthon lesz ő is, akkor lehet, hogy belevágunk valami jó puhára főtt zöldséggel. Ha itthon van velem valaki, kevésbé félelmetes :D
2021. dec. 22. 10:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy jótanács, bár tudom, könnyű mondani: próbálj ne nagy ügyet csinálni belőle, nem rettegni, legyen az étkezés jó hangulatú, láza, kellemes program. Ha a gyerek azt érzi, hogy te szétfeszülöd magad, ő is stresszes lesz és ezt a hangulatot fogja társítani az étkezéshez. Hajrá! 1-es voltam
2021. dec. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok, nézi még a kérdést valaki ?:) Legyőzve minden félelmem a héten kapott a lányom kisujjkörömnyi banán és répadarabokat, szépen elmajszolta. Közben az ünnepek alatt elkezdett ülni is (éljen!), úgyhogy feltettük az etetőszék tálcáját, nagyon élvezi, hogy ott csücsülhet. Próbáltam a tálcára tenni a kis falatokat, de nem tudta felszedni (nem is tudom, mit gondoltam, hisz a csippentő fogás később jön), így én adogattam a szájába. Szerintetek mennyit várjunk a nagyobb falatokkal? Vagy próbáljuk ki a hasábokat rögtön? Még ilyen elolvadós pufira gondoltam, hogy azt meg tudná fogni.
2021. dec. 30. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!