Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Elkezdhetem a hozzátáplálást?...

Elkezdhetem a hozzátáplálást? Más orvosa is ellenzi?

Figyelt kérdés

Kisfiam egy hét múlva lesz 4 hónapos.

Két hónapig szoptattam, de aztán kórházba kerültem, két hétig távol voltam tőle, a stressz és emiatt elment a tejem. Lényeg, hogy egy hónapja teljes tápszeres. Jól viseli, fejlődik tőle.

A gyerekorvos ellenzi, hogy ha betölti a 4 hónapot, elkezdjek neki ételeket bevezetni, szerinte várni kell vele még.


Más orvosok hogy állnak ehhez?



2022. ápr. 3. 06:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%

Érdekli, hogy mit csinálsz, persze, hogy nézi. Ha pálinkát innál, azt is "kinézné". Gondolom nem adnál neki.

Tud-e ülni, tartja-e magát, ha kozelited a falatot, nyitja a száját vagy inkább kilöki a nyelvével. Ezeket kell nézni szerintem.

2022. ápr. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
73%
A mi orvosunk nem ellenezte, sőt a védőnő kifejezetten ajánlotta, hogy elkezdjük 4 hónaposan.
2022. ápr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
72%

Fiam 3 eves lesz holnap, lányom 6 hónapos. Anyatejesek (voltak) megis elkezdtem 4 honaposan velük.

Fiammal amiatt, mert jöttek az idény gyümölcsök, kar lett volna kihagyni. Mellette a kortarsainál jóval nagyobb/nehezebb volt, látszott, hogy a tej mar nem elég neki. Doki nagyon támogatta, a védőnő meg a gyámügyet akarta rámküldeni mert veszélyeztetem.


Lanyom a másik veglet. Ő meg hiába cicizett rengeteget, nem hízott/nőtt úgy. Vele is a doki ajanlotta, védőnő kézzel/lábbal tiltakozott.

Most 6 hónapos, 2 étkezés kiváltva, a súlya/magassága pedig megugrott.


En tápszert a világert nem adtam volna emiatt, ahogy a védőnő akarta.

2022. ápr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
49%

Minek kell ennyire rohanni? Minek kell egy fejletlen gyomrot terhelni? Nem ráér?

Elég akkor elkezdeni, mikor stabilan tud ülni, megszűnik a nyelvkilökő reflex.

"kinézi a szádból", mert érdekli mit csinálsz, hisz megfigyeléssel tanul. De ez nem azt jelenti, hogy felkészült rá.

2022. ápr. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
25%
Aztán meg ha allergiás lesz a gyerek mindenki hibás lesz csak te nem igaz? Miért kell siettetni? 4 hónapos, alig született meg, éretlen az emésztőrendszere.
2022. ápr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
40%
Kinézi a szádból? Oké akkor adj neki kávét, vodkát pacalpörköltet is hiszen azokat is kinézné. Nyílik neki a világ, minden érdekli, ez ennyi. Nem azt jelenti hogy enni akar.
2022. ápr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!