Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Napi menü ötleteket szeretnék...

Napi menü ötleteket szeretnék kérni 1 eves kor felett tudnatok ötleteket adni nálatok h néz ki egy hét? Reggeli tízórai ebéd uzsi vacsi ?

Figyelt kérdés
Kicsit megallt nálam a tudomány és nagyjából ugyanazt kap az utóbbi időben a kislányom reggelire szendvics vagy virsli, tízórai gyumi pure ebéd vagy bebietel vagy amit főztem uzsonna keksz kifli gyumipure vagy Banán vacsi ebéd maradeka vagy szendo, es ma rajottem hog halal uncsi a kajaja szegenynek...és nem csodálom h a kutya gyomraban végzi... HELP

#menü #Mitegyenagyerek
2022. júl. 7. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanazt eszi, mint mi. Tízórai általában banán es / vagy sutok sajtos rudat vagy neha belefér egy pogácsa. Uzsi szinten idénygyumolcs vagy natúr görög joghurt gyümölcsökkel vagy osszeturmixolva fagyasztott malnaval pl. Vacsorára általában vagy “hideget” eszünk vagy fahéjas zabkasa / tejbegriz gyümölccsel, esetleg gombás melegszendvics, házi pizza. Reggelire mi ezeket valtogatjuk: fahéjas zabkasa / tejbegriz plusz gyümölcs, smoothie bowl (pl banán, fagyasztott málna, egyéb gyümi, natúr görög joghurt, zab,pici chia mag osszeturmixol), kenyer/kifli/zsemle/abonett valamilyen feltéttel:pikok felvágottak plusz sajt es zöldségek, főtt tojas, tojas krem, Avokado toast tükör tojással, avocado krem, tonhal krem, omlette, dm mogyorovajas -szilvalekváros (cukormentes)kenyer plusz banán, körözött, tukortojas es zöldségek, szalonnás tojas, melegszendvics, palacsinta (neki külön készítek túró krémet:túró, natúr görög joghurt, mazsola, kis banán edesitesnek)

Elsőre ennyi jutott eszembe, de mi a hozzataplalas kezdetétől blw-ztunk, szóval a mi kajanjat valtoztattuk kicsit (semmi cukor vagy edesito, minimális so, semmi műkaja)

2022. júl. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez miért uncsi, te változatosabban eszel? Egyáltalán miért nem eszi azt, amit ti? Pürékre már rég nincs szüksége, összekockázod, szépen megeszi.

Ha nem változatos, akkor a saját étkezéseteket kellene megreformálni!

2022. júl. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
1 évesen bébi étel? Miért nem azt eszi amit ti? Nem együtt vannak az etkezesek?
2022. júl. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem eszik rendesen a mi kajankkbol csak csipeget de nem lakik jól tőle...


1-3 eves korig univer darabos bebietelt adok


Hát igazából mi is elég uncsin eszünk van h 3 napig ugyanaz van pl ebédre mert lassan fogy... és arra következtettem h azért dobálja le mert unja :(

2022. júl. 7. 21:32
 5/8 A kérdező kommentje:
Ma úgy kapta a vacsit h szedtem neki túrós tésztát és közben etettem én is bebietellel mert fele a szekben végezte meg a földön másik felét megette. Nem tudom mit csinálok rosszul. A darabossal is nekem kéne etetnem? De szeret egyedül enni.. csak sok végzi a földön
2022. júl. 7. 21:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Minek etetted bébiétellel? Jó a túrós tészta, nyilván ha önállóan eszik a 3/4-e a földön landol, ez ilyen, majd javul a veszteség aránya idővel, hogy jóllakjon minden negyedik falat mehet tőled.

Nem kell a darabossal etetni, főleg, ha szívesen eszik így.

2022. júl. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Elso válaszoló vagyok. Ha neked “idegileg” belefér (ez változó, h kinek hol van a határ), akkor hagyd, hadd egyen egyedül, azt es annyit, amennyit szeretne. Igaz, ahogy említettem, az en kisfiam az elejétől fogva darabosat evett “önállóan” (nyilván ez 7 honaposan nem késsel/villával 🥲) . Szerintem fontos az, hogy maga fedezze fel a texturakat, színeket, ízeket, főleg egy evesen. Ha szeretne egyedül enni, akkor -ahogy irtam, ha neked belefér- hadd tegye a saját tempójában. A kisfiam általában 30-40 perc míg elfogyasztja a reggelit/vacsorát/ebédet (főleg, ha spagetti van, mert szálanként eszi 🤣) Ha eldobja, akkor a végén fel is kell szednie. Ilyenkor addig “kergetem”, amíg össze nem szedi illetve van, h segíteni kell neki, de következetességgel megérti majd a lényeget, h bizony ha koszt csinál, akkor vállalni kell a takarítást. Ha nagyon eldurvul a helyzet, akkor en el szoktam tole venni a tányért es mondom neki, h látom, h mar nem szeretnél tovább enni… általában akkor dobál, ha befejezte, azonban van, h poenbol is. Az en kisfiam másfél eves, meg mindig vannak dobalos napjai; kb 10-12 honaposan kezdte ezt. Egy eves kor korul van egy ilyen időszak, amikor mindent is dobálnak.

Szerintem is felesleges a bebietel egy ekkora babának. (Kisdednek). Az nem feltétlen baj, h több napra főzöl ebédre vagy vacsorára, de a reggeli es koztes kis étkezések lehetnek emellett változatosak. Nem tudom, h a hozzataplalas mellett ő anyatejes vagy tapszeres baba, de azokból is össze fogja gyűjteni, ami szükséges a szervezetének.

Fontos, h ha van valami tészta, még ha nem is eszi meg, legyen melle valami zöld, saláta féle. Lehet, a Ti etkezeseitek is meg lehetne nézni, mit tudtok változtatni. De ahogy mondtam, egye azt, amit ti. Nyilván ne a mákos gubát vagy édes paradicsomlevest, hanem ti alakítsatok a menüt hozzá. Ajánlom Okos Timi könyvét / insta oldalát, illetve van Fb-on blw receptek oldal is; ott is találsz olyan fogásokat, amik jók az egész családnak

2022. júl. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó! Sokat segítettél
2022. júl. 7. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!