Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen ételekkel keztétek a...

Milyen ételekkel keztétek a hozzátáplást? Melyiket szerette?

Figyelt kérdés
Mi elkezdtük a kóstolgatást,de csak az alma,keksz és körte ami eddig izlett neki. A többit nem volt hajlandó enni. Milyen recepteket készítetteket? Kezdek tanácstalan lenni már így az elején.

#étel #baba #recept #evés #Hozzátáplás
2022. júl. 27. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Almával és őszibarackkal kezdtük először. Egyikért sem rajongott. Ami először ízlett is neki, az a sárgarépa volt. Majd az édesburgonya, sütőtök, és közben jöttek újra a gyümölcsök
2022. júl. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Előfordul, hogy 1-1 ízt többször is kell kóstoltatni vele. Lehet, hogy a répát 14x nem volt hajlandó megenni, de 15-jére tömi majd.

Én krumplit, almát, barackot, répát, körtét kóstoltattam vele eddig. Az első kettő nem tetszett neki, nem baj, mentünk tovább. Most csak ismerkedünk az ízekkel, nem kell egyből mennyiségeket ennie, a fő tápláléka még az anyatej.

Mennyi idős egyébként?

2022. júl. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy hét múlva 6 hónapos lesz. Már 3 hete elkezdtük a kóstolgatást. Eleinte minden ízből próbáltam csak a "lét" adni. Vagyis megfőztem,pürésítettem jó hígra. De csak az alma,körte ízlet neki. Próbáltam répát,burgonyát,édesburgonyát de köpi ki. Lehet az elkészítési módja nem elèg jó? Alma+ répa sem ízlett neki.
2022. júl. 27. 12:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Almával kezdtük mi is, meg répa, krumpli, édesburi, ilyenek. A banán volt az első, ami kicsit talán jobban csúszott, de ami igazán ment, az a babacsinta meg a bundás kenyér, ezek azóta is nagy kedvencei (már 2 éves) :D Aztán meg a tészták ilyen-olyan szószokkal. Az ilyen klasszikus, egy-összetevős dolgokat nagyon sokáig nem ette jó szívvel, pedig én nagyon próbálkoztam vele eleinte, de feladtam, mikor láttam, hogy a paradicsomos húsgombócot egyből tömi magába két kézzel tésztával, a natúr paradicsom és uborka meg reggeliről meg ott árválkodott a tányérban érintetlenül (megnyalva/elhajítva).

Olyan 1 éves kora után kezdett el egyébként mennyiséget is enni, addig inkább csak alkalmi falásai voltak, ha valami éppen a nem létező fogára valót sikerült elé raknom teljesen véletlenül.

2022. júl. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csinálhatsz pl müzlit is a kekszből és almából, vagy energia golyókat. A kekszet összetoröd az almát pépesíted vagy baba almaszószt veszel és azzal ,,megragasztod”
2022. júl. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 5 hónapos, tápszeres, ezeket ette már 4 hónapos korától: alma, édesburgonya, őszibarack, szilva, krumpli, sárgarépa, először külön pépnek, majd később kombináltam ezeket. Üvegesből evett már sütőtököt, alma-céklát, alma-sárgabarackot, meg 4 hónaposnak való Hipp vegyesfőzeléket. Abszolút mindent megevett eddig, max olyan volt, hogy fancsali arcot vágott, nálunk ez az alma volt. Almával kezdtem amúgy, majd édesburgonya, sima krumpli.
2022. júl. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__etele..


Itt lehet sokan elavultnak írták a védőnőm által összeírt táblázatot, de nálunk teljesen bevált.

Annyi hogy az allergéneket egy éves kor előtt jó ha leteszteled. (Tej,mogyoró,apró magvas gyümik), de ne úgy képzeld el hogy kanál számra tömtem bele. Jelenleg 17 hós és mindenevő, nulla allergia egyenlőre, szereti a tejet, anyatejes volt, de leválasztottam 16 hósan, persze fokozatosan. Nonstop eszi a dinnyét,tonhalat,húsokat,tésztákat,ttejfölös ételeket.

2022. júl. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7-es azt a kérdést is én tettem fel 😅 sok hasznos dolgot írtak hozzá. A táblázat is megvan,csak a probléma,hogy nem akarja enni a dolgokat.

Elkészítési mód kellene,recept. Hátha másképp csiálom és megeszi,mert így nem akar,pedig mindet próbáltam szinte ami kb az életkorához megfelelő

2022. júl. 27. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!