Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan vezessem be a szamócát,...

Hogyan vezessem be a szamócát, ha a gyerek öklendezik tőle és kiköpi?

Figyelt kérdés

Már darabosat eszik. A barackot, meggyet, málnát, stb simán megeszi, de a szamócát egyszerűen nem hajlandó a szájába sem venni már.


Ha összetöröm magában, vagy más gyümölccsel, akkor sem eszi meg.

Egyszer kapott a mamánál epres vitatigris pürét, azt viszont betolta. Azzal be lehet vezetni?


2023. máj. 30. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Az én kislányom is kiköpte többször, aztán egyszer csak megszerette, most a top kedvencek között van. Próbáld újra később.
2023. máj. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Akkor ne vezesd be. Semmi nem történik, ha csak később kap.

Én pl.10 évesen ettem először ananászt, avokádót meg huszonpárévesen, nem lesz baja ha nem kap még, amíg nem fogadja el.

A ht táblázat a legkorábbi időpontot mutatja, nem azt hogy mikor kötelező ezt vagy azt enni.

2023. máj. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor később rápróbálok majd, hátha.


1-es,a kislányod mennyi idősen szerette meg?

2023. máj. 30. 17:51
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Hát ha nem szereti, nem ízlik neki akkor sehogy. Ahány ember annyi ízlés, babák is ilyenek.

Off téma, de:

Ezt a beveztést amúgy nem értem.

Tényleg van még ember aki 3 naponta egyesével kóstoltat a gyerekkel (ha csak nincs allergia hajlam családi alapon)? Mitől féltek ennyire? Nálunk mindenből kapott a gyerek, ami ízlett neki és életkorának megfelelő, nyilván cukrosat, fűszereset nem, de nem szarakodtunk ennyit. Sem allergiája semmi baja nincsen, egészséges normális gyerek.

2023. máj. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4, van. Egyik gyerekemnél MINDEN, de minden hasfájást, puffadást okozott. Meghajtotta vagy épp szorulást okozott, teljesen random, kiszámíthatatlan módon (pl: hashajtó tulajdonságú gyümölcs szorulást)...stb. Nála bizony úgy haladtunk, mint a csiga. Annál is lassabban.

Másik gyerekem meg egyáltalán nem volt érzékeny, de mivel az elsővel megjártuk, nála is lassan kezdtük, majd kb. 1 hónap után miután láttuk hogy nála nincs gond, hagytuk az óvatoskodást. Onnantól kb. azt is ette, amit mi, darabosan.

2023. máj. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Minden normális szülő egyesével és először kis mennyiségben vezeti be a hozzátáplálás kezdetén az ételeket.
2023. máj. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
Aha 🤣🤣 ok... akkor 28 évesen talán eljuttok a kenyérig is.
2023. máj. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kérem, nem veszekedést akartam.

Csak arra voltam kíváncsi, hogy ha 1-1,5 éves kora után sikerül rávennem csak, hogy megkóstolja az nem gond-e. Mert olvastam olyan kommenteket, hogy be KELL vezetni az allergéneket, mert később nagyobb eséllyel alakulhat ki allergia.

2023. máj. 30. 20:14
 9/11 anonim ***** válasza:
37%
De ha kiköpi, nem tudod megetetni vele. Majd próbáld meg időnként, hátha egyszer elfogadja , de nem történik semmi ha most nem eszik meg fél kilót belőle.
2023. máj. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Én is ezt olvastam most hogy 1 éves kor előtt ajánlott bevezetni mindent hogy kisebb eséllyel alakuljon ki érzékenység, ugyanakkor 6 hónapos kora előtt nehogy elkezdd (hiába mondja a gyerekorvosok fele már 4 hónaposan- enyém is már akkor mondta hogy el lehet kezdeni). És ugye lassanként meg 3 napig adni egyfélét, így 6 hónap alatt kell a világon mindent a szájába adni, de lassan...

Szerintem a világon nincs akinek sikerült mindent az aktuális nagykönyv szerint betartani. De nem is fog semmi nagy gondot okozni ha picit későbbre csúszik.

2023. máj. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!