Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha hozzátáplált babát vittetek...

Ha hozzátáplált babát vittetek nagyszülőkhöz, hogyan volt megoldva az evés?

Figyelt kérdés

Szóval mikor már több mindent evett a babátok, akár már darabosan is.

Az én szüleimhez gyakran megyünk. Apám alig bírta kivárni, hogy végre etethesse az unokát. Mindig készült neki házi pürékkel, főzelékkel, vagy olyat főzött, amit ehetett már.

Karácsonykor mentünk anyósékhoz is a 10 hónapos fiunkkal, anyós le volt döbbenve, hogy már eszik több mindent, darabosan, és hogy bátran adok is neki abból, ami van. Azt hitte, azokból ő még nem ehet.

Nálatok mi a gyakorlat? A nagyszülők készültek babaétellel vagy vittetek otthonról? Esetleg meg szokták kérdezni? Tőlünk nem kérdeztek amúgy előre semmit, de én sem, mivel tudtam, mit főznek minden karácsonyra, és hogy abból majd tudok neki adni.



jan. 1. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Vészhelyzetre mindig tettem be valami olyant, amit ehetett. Egyébként anyósom is felnevelt 2 fiút, meg az én gyerekemen kívül is van unokája, akikkel foglalkozott szóval úgy gondoltam meg tudja majd oldani a helyzetet magától is.
jan. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Amikor már többmindent evett, akkor mindig volt nálam Kubu püré, kölesgolyó, babakeksz, idény gyümi (ezek közül vagy hasonlókból 1-2) plusz víz, és ha nagyon nem akart/tudott enni abból, ami vendégségben volt, akkor kapott a táskából. Általában volt valami, amit tudott ott enni, de nem azért, mert készült bárki. A 4 nagyszülőből egyiket sem érdekelte, hogy mit eszik a gyerek.
jan. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Mindig tettem be; ha mást nem, akkor egy üveges bébiételt.
jan. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Az én szüleim egészen lazán vették a hozzátáplálást, ha rajtuk múlik, már pár hónaposan leturmixolták volna neki a pörköltet is (de sosem szóltak bele). Én is tudom, hogy mi szokott lenni náluk, valamit mindig találtam, amit ehetett a menüből a gyerek.

Anyósom a keményebb dió. Lassan 2,5 éves a gyerek, de most karácsonykor is mondta, hogy főz neki külön sajtos tésztát (ő jött egyébként hozzánk..), mert azt már biztosan ehet. Ő az elejétől fogva mindig készült babakompatibilis kajákkal, akkor is, amikor teljesen szükségtelen lett volna, és még tavaly ilyenkor, másfél évesen is rácsodálkozott, hogy jó ég, már ehet paradicsomot? Biztos ez? Ő akkor is külön kis lábosban főzött a gyereknek, amikor simán megette volna a mi ebédünket is.

jan. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyóssal nem tartjuk a kapcsolatot, így csak anyámékhoz járunk.

Anya 5 gyereket felnevelt már (13 a legkisebb öcsém), így nála nem kérdés ez a téma.

Sosem vittem semmi kaját, náluk mindig volt mit ennie a gyerekeknek. Igaz én kb 1 hónapig püréztem mind a 2vel. Utána már darabosat kaptak.

jan. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Úgy másfél éves korukig vittem, utána meg már mindhárom mamának volt annyi rutinja, hogy főztek gyerekbarát kajákat is, amiből tuti hajlandó enni egy 2 éves. Értsd nem csak pacal meg csípős csili.
jan. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Vagy én vittem üveges bébi ételt vagy ők vettek ott helyben, hogy ne kelljen cipelni. De főzni is szoktak neki, azért avval tisztában voltak, mit ehet és mit nem.
jan. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk is anyós a nehezebb eset, azt sem fogadta el úgymond, hogy gluténérzékeny vagyok, nem érdekli az egészségügyi háttér, letudja azzal, hogy válogatós meg finnyás vagyok. A gyereknek se veszi figyelembe se az ízlését se azt, hogy mit ehet, ami oké, nem is várom el, csak mellé ne tenne folyton megjegyzéseket. Ahogy fentebb írta valaki a turmixolt pörköltet, na ezt ő is megcsinálta volna már a hozzátáplálás előtt, mert mi az, hogy nem ehet ilyet, csak túlféltem...
jan. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
Vittünk üveges bébiételt tartaléknak, de általában nem volt rá szükség.
jan. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk ez sosem volt ilyen kardinális dolog. 6 hónaposan kezdtem kóstoltatni, 7 hónaposan már vegyesen ette a kiskatonákat meg a püréket. Egyik nagymama sem főz fűszeresen, sósan, zsírosan, így akárhová mentünk mindig mindenből kapott, és kap a mai napig a kisfiam. Most 10 hónapos.
jan. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!