Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha hozzátáplált babát vittetek...

Ha hozzátáplált babát vittetek nagyszülőkhöz, hogyan volt megoldva az evés?

Figyelt kérdés

Szóval mikor már több mindent evett a babátok, akár már darabosan is.

Az én szüleimhez gyakran megyünk. Apám alig bírta kivárni, hogy végre etethesse az unokát. Mindig készült neki házi pürékkel, főzelékkel, vagy olyat főzött, amit ehetett már.

Karácsonykor mentünk anyósékhoz is a 10 hónapos fiunkkal, anyós le volt döbbenve, hogy már eszik több mindent, darabosan, és hogy bátran adok is neki abból, ami van. Azt hitte, azokból ő még nem ehet.

Nálatok mi a gyakorlat? A nagyszülők készültek babaétellel vagy vittetek otthonról? Esetleg meg szokták kérdezni? Tőlünk nem kérdeztek amúgy előre semmit, de én sem, mivel tudtam, mit főznek minden karácsonyra, és hogy abból majd tudok neki adni.



jan. 1. 16:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy természetesen alakult... Mindig megkérdezik mit főzzenek, ha megyünk, ez kiegészült azzal, hogy mit vegyenek a gyereknek.

A biztonság kedvéért mindig volt a táskámban egy-két babakaja, de sosem volt rá szükség.

jan. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
37%

Blw-ztünk, a kezdetektől azt eszi, amit mi. A só mennyiségére figyeltem, illetve a néhány tiltott dologra, meg az olyan praktikákra, mint pl a levesbe cérnametélt helyett caiga tészta megy, és spagetti helyett inkább orsót, pennét, stb használunk, mert azzal jobban boldogul.

Anyum jóval sósabban főz, mint én, így a gyerek adagját kivettük sózás előtt..

Ő az első gyerek a családban, aki nem pürén és etetve nőtt fel, így eleinte furán néztek rám, de elfogadták, azóta meg mindenkinek ezzel dicsekednek, hogy milyen ügyes.

Most volt 2 éves, karácsonykor is csodájára járt a család, hogy milyen szépen, tisztán (mondjuk a hétköznapokon előszeretettel maszatol :D) evett a menüből kanállal és villával. Az unokatesókat ilyen idősen még nem hagyták, hogy ne koszoljanak.

jan. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindig viszek “vésztartalèkot”, de mindig van mit ennie ott is. Mikor csak kezdtük a hozzátáplálást megkèrdezték mit eszik már és anya úgy főzött, anyósomnak meg mondtam milyen üvegest vagy gyümölcsöt stbt tud venni neki, mert ő főzés terén annyira nem magabiztos.
jan. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!