Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor adtatok vízen kívül más...

Mikor adtatok vízen kívül más italt az anyatejes babának?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éves a fiam. Nem iszik túl sok vizet, hiába kínálom, gyakran kiköpködi. De mivel szoptatom, és van elég pisis pelus, így a mennyiségen nem görcsölök többnyire.

Apám viszont folyton azzal jön, hogy szegény gyerek még teát sem kóstolhat. Miven én nem teáztatom, még natúr teával sem kínáltam meg soha. (Minket már újszülöttként cukros teával itattak, ez volt a szokás, azt akarna neki is adni.)

Kellett volna, mármint persze édesítés nélkül adnom már? Ti mit és mikor adtatok először folyadékként?

Hiába iszik keveset, nem akarom ízesített vízzel, gyümölcslevekkel itatni, hogy aztán majd a sima vízre rá se nézzen.

Mi sem iszunk mást itthon.



febr. 6. 22:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%
Meg lehet kínálni mással is mint víz, csak természetes legyen. Pl citromot facsarni a vízbe egy keveset. Vagy natúr tea, természetesen cukor nélkül.
febr. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Semmi szüksége teára. Ez csak egy buta berögződés a múltból. A víz és az anyatej tökéletesen elegendő.

A lányom pl nem szereti a teát. A vizet szereti, meleg italból a tejet. Mióta bölcsis, kakaót is szokott kérni, de azt csak majdnem hidegen issza meg.

febr. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként ne tudd meg mennyit hallgattam....adj neki vizet. Szegény gyerek....anyatejes babáról beszélünk, aki akkor eszik iszik amikor akar. Egy időben volt neki adva 6 hónapos kora előtt, csak hogy megnyugodjanak. Őszintén ezt a részét bánom, hogy hagytam, igaz nem ivott sokat , de biztos tudod milyen rossz amikor megkérdőjelezik az anyaságod. Most a cukros csokis dolgokon megy a vita.

Amugy kb 6 hónapos kora óta kap az étkezésekhez vizet.

Most 11 hónaposan kezdte el igényelni is.

Vízen kívül eddig frissen facsart narancslevet kapott, natúr borsmenta teát amikor beteg volt, kamilla teát szintén amikor beteg volt, citromos vizet.

febr. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A citromos vizet kipróbálom, mit szól hozzá. Sajnos maximum pár korty vizet iszik alkalmanként, szerintem édeskevés. A csőrös pohárból meg elegem van, mert maga akar inni belőle, de bohóckodik, és magára borítja, öltöztethetem át minden ivás után, mert csurom víz a bodyja.
febr. 6. 22:47
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
2, a kakaót én sem szeretem melegen. A legjobb jó hidegen😄
febr. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Jaj engem is kérdezgetnek hogy teát kap e ..7 hónapos. Megmondtam hogy nem. Max vízet iszik és kész. Anyám is nyomatja hogy ő nagy nehezen raszokatott minket a babateára. Oke mondom én vizet adok. Minek itassam főlrg ha nem kéri? Nem debil az a gyerek, tudja mit szeretne. Csináld ahogy gondolod ne foglalkozz mással. Nyilván majd az én nevelesembe is bele lehet kötni 20év múlva, de most így látom jónak és kész.

Mennyi törtenetet hallottam idösektől hogy az orvos meg a védőnő eröltette az itatást meg etetést 3 hónapos kortól..szegeny babák meg nem akarták. Bebeszélték az anyukáknak hogy azt úgy kell. Inkább hagyjanak ezekkel a régi jótanácsokkal bekén.

febr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ha anyatejes és elég neki pár korty akkor elég. Hidd el inna ha kellene neki a víz. Szerintem elég folyadékhoz jut főleg ha sok a pisis pelenka.
febr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Most arra pörögtem rá, ekkora gyereknél mennyi az elegendő pisis pelenka? 🫨 Mert neki olyan 5-7 között változik.
febr. 6. 22:54
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

“Sajnos maximum pár korty vizet iszik alkalmanként, szerintem édeskevés.“


Dehogy kevés, hiszen ott van mellette az anyatej. Ha kevés lenne, nem pisilne.

febr. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az elég.
febr. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!