Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor adtatok vízen kívül más...

Mikor adtatok vízen kívül más italt az anyatejes babának?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éves a fiam. Nem iszik túl sok vizet, hiába kínálom, gyakran kiköpködi. De mivel szoptatom, és van elég pisis pelus, így a mennyiségen nem görcsölök többnyire.

Apám viszont folyton azzal jön, hogy szegény gyerek még teát sem kóstolhat. Miven én nem teáztatom, még natúr teával sem kínáltam meg soha. (Minket már újszülöttként cukros teával itattak, ez volt a szokás, azt akarna neki is adni.)

Kellett volna, mármint persze édesítés nélkül adnom már? Ti mit és mikor adtatok először folyadékként?

Hiába iszik keveset, nem akarom ízesített vízzel, gyümölcslevekkel itatni, hogy aztán majd a sima vízre rá se nézzen.

Mi sem iszunk mást itthon.



febr. 6. 22:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

“A csőrös pohárból meg elegem van, mert maga akar inni belőle, de bohóckodik, és magára borítja, öltöztethetem át minden ivás után, mert csurom víz a bodyja.“


Ez ilyen, de ha nem hagyod próbálkozni, nem tanulja meg.

febr. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
50%

Nekem is anyám aztmondta adjak a gyereknek babateát..

Én nem tudom, de az ősök fejébe belevan rögződve az a hülye tea??

Nincs szüksége erre egy gyereknek.

Facsarj citromot a vízbe.

100%os alma vagy narancslevet adok a gyerekemnek tízóraikor vagy uzsonnakor de ezt sem mindennap, a vizet megissza

febr. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
8as válaszodra válaszolva mig va. 6 pisis pelus meg minimum 1 kakis pelus nem kell aggódnod.
febr. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
1 évesen sehogy nem kell ízesíteni a vizet.
febr. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
67%

A fiam már lassan másfél éves lesz, reggel-este még szopik (mennyiség kb. a nullához tarthat, de igényli), viszont még mindig nem kapott mást, csak vizet, meg este langyos/meleg tehéntejet.

Eleinte ő is alig ivott vizet, annyi volt a baja tőle össz-vissz, hogy a hozzátáplálás elején kicsit viaskodott a kakával, volt ugyan minden nap, de eléggé erőlködnie kellett hozzá.

Viszont már jó ideje iszik sokat, szerencsére igényli ő is, kéri, mikor megszomjazik, szerintem a te babád is ráérez majd hamarosan :)

A teának semmi értelme szerintem sem, a 100% gyümölcslevek pedig meglepő módon szintén nem javasoltak, szóval húzom, amíg tudom, csak vízzel :)

Az meg a másik, hogy szeretném, ha megszokná, hogy inni akkor kell, ha szomjas, nem akkor, mikor kedve támad valami "fincsihez", hátha így megelőzöm a későbbi "édes lötty mániát"...

febr. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
87%

Én meg szoktam kínálni azzal, amit én is iszom. 80%-ban víz, és akkora korában, mint a tied, nem ivott belőle semmit. Most már 2 és fél, és issza a vizet, sőt rendszeresen kér inni.


A fürdővízből viszont egy csomószor ivott. Merít egy játékkal és megissza. Ha adok neki vizet fürdés közben, beönti a fürdővízve, majd merít és csakazértis azt issza.


A levest úgy adom, hogy külön pohárban a levét, azt is megitta. A kedvence a párolt zöldség leve, szokta mutogatni a tálban, hogy öntsem ki neki.


Ha mást iszom vagy épp van, azzal is megkínálom: gyümölcstea cukor nélkül, tej, kakaó (ritkán), gyümölcsturmix, gyümölcslé (ritkán), szörp (ritkán). Attól még ugyanúgy issza, kéri a vizet is.

febr. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugodtam. 🙂

Hagyom próbálkozni az ivással, kínálom, és meglátjuk.

febr. 7. 07:00
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 2 évesen nyáron egy kis higított gyümilét, teát, mert baromi meleg volt és a sok víztől már nekünk is béka nőtt a hasunkba 😅 Már 6 és 4 évesek, mai napig vízivók, ha betegek lecsúszik a meleg tea vagy néha gyümilé, szörp, de alapjáraton a vizet szeretik.

Szerintem ha még szopik is felesleges mást adni, simán rákap és nem fogja meginni a vizet. Én először hagytam, hogy a vízivás legyen az elsődleges ha szomjasak, aztán lehet ismerkednina többivel.

febr. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Enyem tapszeres, de soha semmi mast nem iszik vizen kivul. 1 eves.
febr. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!