Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit tegyek,hogy ne egyen...

Mit tegyek,hogy ne egyen éjjel az egy éves lányom?

Figyelt kérdés

Múlt héten volt egy éves,mindig anyatejes votk,tápszert sosem kapott (próbáltam áttérni rá kilenc honapmkorul,hogy aludjak én is végre valamit, sikertelenül). Mindig is sokszor ébredt és legalább haromszor-negyszer szopizott is. Múlt idő,mert kb egy hete az van,hogy éjszaka is kéri a kaját. Nappal eszik iszik rendesen. Nagyjából egy hete az (éjjel)három óra körüli szoptatás helyett kaja kell neki (kettő és négy óra között valamikor). Nem bírom már ezt a nem alvast,azt hittem ha nem szoptatok jobb lesz,de ez így még rosszabb. Egy hete kb két három órát alszom,azt sem egy reszletben( azerlott ez kb öt hat óra volt,ugyennyi részletben) a férjem nem mindig tud hozzá kelni,mert dolgozik,plusz segglyuknyi a lakás,úgyhogy ha akarom ha nem én is (és ő is)ébredunk.


Nem tanacskérő poszt, hanem inkább tapasztalat! Biznek benne hogy átmeneti állapotról van szó. Akinek volt hasonlo,mikor lett vége,és.mi segített?


febr. 28. 07:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%

Éjjel ne adj neki enni, semmi szükség ilyenre rászoktatni.

Este adj neki több, tartalmasabb vacsorát.


Ha éjjel eteted, egyre rosszabb lesz, mert teljesen leszokik az alvásról

febr. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem adtam neki. Szépen elmondtam, hogy éjjel legfeljebb vizecske van. Figyeltem rá, hogy a vacsorája laktató legyen, szóval éhes nem lehetett. Volt két sz.r hetünk, mert próbálkozott de aztán elfogadta. Arra is figyeltem egy ideig, hogy legyen 3 nagy és 2 kisétkezés amit szigorúan az evés helyén fogyaszthat el, tehát az etetőszékben ülve. Sehol máshol nem kapott enni.
febr. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mit adjak neki? Tartalmasat adok szerintem.

Egy hete érdekli egyébként a naormal kaja is,amit mi eszünk.

Jelenleg babakajat kap,egy éveseknek valót,meg abból,amit mi eszünk,de egyelőre abból csak csipeget. Este hétkor is kap enni,meg kilenckor is igényli még.

Tej italokat sem fogad el egyáltalán pedig lehet az segítene.

Mit kellene adni neki,amit el is fogad?

febr. 28. 07:59
 4/24 A kérdező kommentje:
Mindig az etetőszékben eszik az asztalnál,ezzel nincs gond.
febr. 28. 07:59
 5/24 anonim ***** válasza:
71%

Ne pépeket adj, hanem amit ti is esztek és darabosan.

Este kapjon valami szendvicset vagy hasonló valamit, amiben minden van, és ne csak csipegessen.

febr. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Segíteni nem tudok,nálunk evett még hajnalba 1 évesen 1x biztos még,tápszert kapott,na de nem pépes meg üveges ételt. :D Vagy hogy kell ezt elképzelni,hajnalba elkezded etetni az etetőszékbe? Na,ezt én biztosan nem csináltam volna. Nonszensz. És ha szoptatod hajnalba?
febr. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

5. Azt is kap,mármint szendvicset...mint írtam is. De lenyomni nem tudom a torkán amit nem eszik meg. Még nem eszik egyaltalan talán darabokat,egy hete kezdett érdeklődni is. Kis falatokat kap,nyammog belőle. Ezért nem szeretnék tanácsot,mert bár köszönöm,de elmegy egy kérdés válasz irányba...magyarázkodni meg ne haragudjatok de nulla kapacitásom.

Nem pépéseket kap,az egy éves kajak nagy része darabos,legalábbis itt. Cukormentes is,mielőtt belém állítja valaki a villát...

febr. 28. 08:11
 8/24 A kérdező kommentje:

Szoptataok is hajnalban

..igen úgy kell elképzelni hogy beleuktetem az étkező székbe és megetetem..ha nem ez van akkor nyoszorog ami egy idő után uvoltesbe csap át. Szép hogy hagyjuk de egyrészt megszakad a szívem,de amin segíteni semt udok az hogy körös körül szomszédok vannak,vékonyak a falak és nem tudom meddig toelralnak a hajnali uvolteseket.

febr. 28. 08:13
 9/24 A kérdező kommentje:
"ne csak csipegessen"- ezt hogy kell elképzelni,nyomják le a torkán? Ha nem hajlandó nem eszik. Egyébként elég sokat eszik,a babakajabol (amindarabos,és életkorának megfelelőt) elég mennyiséget eszik,este is.
febr. 28. 08:15
 10/24 anonim ***** válasza:
57%

9!


Nyugi,a monitor előtt mindenki nagyon okos. De tanácsot azt nem ad, hogy csináld... 🤣


Amúgy én 2 évig szoptattam, 1.5 éves koráig éjjel is evett. Utána meg itta a vizet,nyüglődött. 6 éves koráig nem aludt át egyetlen éjszakát sem.

febr. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!