Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » T! adtok a 2 éven aluli...

T! adtok a 2 éven aluli gyermeketeknek csipszet, meg ahhoz hasonló termékeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mi nem, emiatt kérdezem. Látom viszont (pl. tegnap szülinapom), hogy sokan kb. már mindent adnak a kicsiknek (nagyobbaknak), aminek a többsége tele van sóval, cukorral stb...



Ti hogyan álltok a kérdéshez?


Akik tartózkodnak ezektől a termékektől, mit szoktatok mondani, ha valaki furán néz emiatt rátok?


márc. 25. 09:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%

Nem, de nálunk eleve soha nincs ilyesmi, mi sem eszünk soha ilyeneket, szóval esélye sincs.

Engem nem érdekel, ki hogy néz, magánügye.

márc. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm a válaszodat! De ha mentek valahová, társaságba, szülinap, bármi, ott van az asztalon sok minden. A nagyobb gyerek megérti, hogy nem ehet belőle, nem is akar, hisz nem ismeri. Na de egy pici totyogó...
márc. 25. 09:38
 3/22 anonim ***** válasza:
79%
Lehet megkovezni de én volt hogy adtam neki egy keveset. Nem ördögtől való. Nyilván nem rendes étel helyett és napi fél zacskóval de néha néha vagy ha ilyen esemény volt én nem tiltottam.
márc. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

1 éves kor felett már zömében azt eszi mindkét gyerek, amit mi. Nálunk nem szokott chips meg hasonlók lenni itthon, legrosszabb esetben is néha sima sós pufi, de ha elmegyünk vendégségbe alkalomadtán, nem dőlök a kardomba, ha esznek belőle, olyankor mi sem csak a szokásos kajákat esszük. A kicsinek (16 hónapos) a chips még amúgy nem túlságosan "gyerebe", nincs is elég foga, hogy rendesen elrágja, a nagy meg már lassan 4 éves, ő az oviban úgyis kap mindenfélét, nála már mondhatni "mindegy", a norma itthon továbbra sem ez. Ugyanez a helyzet az ilyen-olyan szülinapi, karácsonyi édességdömpinggel. Ünnepekkor belefér, a mindennapokban nem tömöm őket édességgel, a desszert általában valamilyen gyümölcs szokott lenni, nagy ritkán hétvégén együtt készítünk valami nyalánkságot, de az 1-2 nap alatt el is fogy, szóval nem egy rettenetes mennyiség úgysem, és ott általában amúgy is érdekesebb a közös sütés-főzés, mint a végeredmény :D


Amikor esetleg olyasmivel kínálják őket, ami számomra valamiért elfogadhatatlan (mittudomén, pl kólát vagy ilyesmit kínálnának nekik, még egyikük sem ivott), akkor csak annyit mondok, hogy mi nem iszunk ilyesmit, inkább mást kérünk. Ha valaki furán néz ránk, akkor nézzen, ő dolga, nem veszem fel.

márc. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
16%
Szerencsére nekem nem igazán eszi a chipset a lányom. Helyette inkább pufit és hasonlókat rágcsál. Most példáúl rákapott a cukormentes kekszeimre.
márc. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
47%

Én úgy fogalmaznék, hogy nem tiltottam, de mivel nálunk sosincs, így elvétve találkozott vele.

Egy pici totyogót meg elviszem onnan és nem eszik belőle, ha nem akarom. Nem értem a problémát.

márc. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
30%
Nem vagyok benne biztos, hogy kisgyereknek jobb a cukormentes keksz a rendes cukrostól…
márc. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
26%

Nálunk van a gyereknek (14 hós) külön nasi, hogyha mi rágcsálunk valamit, akkor ő is tudjon. (Pufi, meg a gyümölcsös hippes macik, bár mennyiséget nyilván nem eszik belőlük, max 5-6 szemet) Ha megyünk valahova, viszünk neki külön a sajátjából.

Amit még szokott kapni néha napján az kb. egy fél tejszelet

márc. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
63%
Itthonra nem veszek chipset. Ha máshoz megyünk és meg akarja kóstolni, nem tiltom. Ha sokat enne belőle, aggódnék a sóbevitel miatt, de nem szokott. Szerintem a teljes tiltás többet árt.
márc. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
22%
Nem azt mondtam, hogy cukormentessel tömöm, hanem rákapott önszántából. Azaz, ha eszek vagy látja, hogy van itthon, akkor kér. Azt is írtam mint láthatod, hogy eszik pufit és társait is, de a chipset nem kedveli. Most ebbe miért is kellett belekötni?
márc. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!