Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » T! adtok a 2 éven aluli...

T! adtok a 2 éven aluli gyermeketeknek csipszet, meg ahhoz hasonló termékeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mi nem, emiatt kérdezem. Látom viszont (pl. tegnap szülinapom), hogy sokan kb. már mindent adnak a kicsiknek (nagyobbaknak), aminek a többsége tele van sóval, cukorral stb...



Ti hogyan álltok a kérdéshez?


Akik tartózkodnak ezektől a termékektől, mit szoktatok mondani, ha valaki furán néz emiatt rátok?


márc. 25. 09:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
54%
Mi itthon nem eszünk ilyeneket. Vendégségben nem tiltom el tőle, nem is lehetne megtenni, ha körülötte minden gyerek azt eszi.
márc. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
37%
Az 1-es vagyok: ha máshol van ilyen, akkor nem tiltom, de eddig minden esetben az lett belöle, hogy a gyerek kiköpte, mert annyira sós-túlfüszerezett volt neki, egyáltalán nem ízlett meg.
márc. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
66%

Fél éves kora óta kap. De ezt úgy képzeld el, hogy mondjuk eszik az apja és akkor kap belőle egy csipetet. Most egy éves, ha apa vagy én előtte eszünk olyant akkor abból kap egy harapást és ennyi. Direktbe nem kap.

Inkább a zöldség gyümölcs vonalra és a főtt ételre vagyunk ráállva. Néha szokott dmes köles golyót kapni vagy barna rizs golyót de annak jó az összetétele. Vagy Lidl, dmes gyumolcspürét joghurtba keverve csemegeként.

márc. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
49%

3 éves a kisebb, 10 a nagyobb.

Sosem voltak tiltva az édessegtől, sőt mindig van is itthon.

Ameddig mértékkel eszi és eszik normálisan egészségesen, változatosan addig kaphat.

El sincs zárva.

A kisebb szavajárása hogy tudom-tudom először rendes ennivaló...😃

márc. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk a férjem és a 13 éves lányom is nagy nassolós. És hiába mondom nekik, hogy akkor egyenek, amikor a kicsi nem látja, ez általában nem jön össze.

Így igen, szokott kapni. Nem sokat, általában 1-2 darabot.

Gumicukrot, ilyesmit nem.

Chipset nagyon ritkán, csokit kicsit gyakrabban.

Vendégségben általában ugyanúgy hagyom neki, hogy megkóstoljon dolgokat.

Nálunk a gyerekorvos is ad csokit minden gyereknek a vizsgálat után.

Nyilván oda se minden nap jár az ember, ennyi belefér szerintem.

A hangsúly azon van, hogy egyrészt egyen normálisan, másrészt meg a mennyiség.

márc. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
25%
Nálunk sincs itthon ilyesmi, ha mentünk valahova, akkor meg nem tudta mi az, és nem kért belőle. Viszont a tesómék folyamatosan ilyesmit adnak a gyerekeiknek tízóraira meg uzsira, kövér is mindkettő, mint a hízós malac. Egyszer együtt voltunk valami családi dolgon és ebéd előtt hisztiztek a gyerekei, hogy az asztalon lévő csipszet nyissa ki nekik. Az enyém is kérte, hogy ehessen belőle, de mondtam, hogy hú nagyon finom ebéd lesz, ne vegye már el az étvágyát, utána ehet, ha még kér, de utána nem kért már, mert teleette magát. A tesóm gyerekei meg bőgtek, hogy volt répa a levesben mert az fújos...
márc. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
27%
Kapott, igen. Mértékkel kell adni
márc. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
36%

Soha nem erdekelt, ki , hogy nez, nezzen, ahogy akar, miert erdekel mas velemenye ?


3 eves korig nem adtam semmi szemetet (sos, cukros, meg a virsli es tarsai vagohidi hulladekok stb.) , mar 8 eves, mi egeszsegesen etkezunk. Szinhus / hal, szenhidrat, zoldseg. Etkezesek kozott es etkezesek utan gyumolcs. Napi 6-7 fele zoldseg gyumolcs igy megvan, ezt tartom is minden egyes nap 8 eve.

Kulfoldon elunk, itt mondjuk az ovodai es iskolai etkezes is szinvonalas, 4 fele menubol valasztunk elore, minden nap 2 fele parolt zoldseg a hus / hal / vagy vegetarianus alternativa melle.


A gyerek azt eszi amihez szoktatjak, amit adnak neki.

Es igen, persze eszik chipset, csokit, de nem minden nap, es kizarolag foetkezes utan napi egyszer. Lehet egeszsegesen etkezni, de a magyar etkezesi kultura (is) a beka feneke alatt, es hat ugye pont ezert vilagvezeto az orszag elhizasban, es korai halalozasban.

márc. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
19%

Direktbe nem, próbálom kitolni egészségesebb ételekkel, amíg lehet.

Ettől függetlenül tesóktól lopott már, de sajnos ez alig elkerülhető.

márc. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
42%
Mi bajod a sóval és cukorral? Természetes anyagok. De így legalább élére, hogy amikor már hozzá juthat ezekhez, tomje magába eszetlenul. Mint a jó gyerekek, akiket sehova se engednek egyetemi, kolisként meg... Inkább egészséges merteket tarts fenn.
márc. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!