Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért van az hogy régen...

Miért van az hogy régen állítólag már 1évesen szobatiszták voltak a gyerekek, most meg az sem baj ha 3évesen nem az?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem fér a fejembe,és nem értem! Akár anyámat,akár anyósomat vagy a nagyszülőket hallom. Anyám szerint én másfél évesen,anyósom szerint a férjem már 1évesen szoba tiszta volt.

De ugyan ez van az evéssel is. A párom már 2hónaposan krumplit evett,én meg tehén tejet ittam úgy ahogy az állatból kijött.

Sokat gondolkozok ezen,hogy tényleg igaz e,vagy csak "el van "ferdítve",de abból mi hasznuk van ha hazudnak?! Az a cél hogy "stresszeljék az embert???



2012. ápr. 12. 23:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szobatiszták voltak, és valóban lehet valami a kényelmetlen textilpelenkában. Viszont abban is, hogy ez bizony a szüleiknek is kényelmetlen volt. Brutál lehetett kézzel, tárcsás mosógéppel mosni a számtalan pelenkát, kifőzni őket, vasalni... Nagyon sok idő és munka. Így elkezdték őket rászoktatni a bilizésre. Nem lettünk lelkibetegek. Megtanultuk, hogy úgy könnyebb, kényelmesebb, ha nem a pelenkába intézzük a dolgunkat, ráadásul anyu is örül és agyondicsér. A mostani gyerekek is képesek rá. A barátnőm a fiával kínlódott a szobatisztaságra nevelésnél. Megfogadta, hogy a második gyerkőcöt, miután ülni tud, rendszeresen ráülteti a bilire minden kényszer nélkül. A kislány nem volt másfél éves, és teljesen, éjjel-nappal szobatiszta lett.

Úgy gondolom, hogy egy jó adag gazdasági megfontolás van a gyereknevelési trendekben sajnos.

Tápszergyártók örülnek, ha sokáig kerülöd a tehéntejet. (én is ezt csináltam, 2 éves koráig nem kapott a fiam, most meg tejérzékeny...)

A pelenkagyártók örülnek, ha úgy érzed, hogy a kondicionálás mint tanulás árt a gyerekednek a szobatisztaságra nevelésnél, és hagyod, hogy majd 3 éves kora körül magától rájöjjön a dologra.

És a szoptatási kiegészítők gyártói is örülnek:(

2012. ápr. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is azt mondták, hogy 1 évesen szobatiszta voltam. Aztán a régi fényképek közül előkerült pelenkás képek tömege, kb 2!! éves lehettem. Ennyit erről.

Sok nagyszülő azért mondja, hogy ő ebben is jobb volt. Nem kell mindent elhinni.

Azt meg megnézném, hogy friss tehéntejet ittál. Én voltam már 10 éves, amikor falun ittam, hát majdnem elhánytam magamat, arról nem beszélve, hogy tele van baktériummal a friss tőgyből kijövő tehéntej. A zsírtartalma, hát...

Én fenntartással kezelem ezeket a beszólásokat.

2012. ápr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
46%
12-es vagyok, és nem igaz, hogy nem volt pelenka, én 76-ban születtem, azaz 36 éve és már akkor volt LIBERO.
2012. ápr. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Pedig ittam friss tehén tejet! Arra nem emlékszem természetesen hogy 2hónaposan,de 2évesen igen!

Mind a 2nagyszülőmnek volt tehene,falun nőttem fel.


Nekem akkor is túl nagy a "szakadék" a régen és a most között,evés és szobatisztaság terén!

2012. ápr. 13. 10:43
 15/18 anonim ***** válasza:
a 13 éves lányom másfél évesen szobatiszta lett teljesen magától, a kicsiről, aki most három éves nemrég könyörögtem le a pelenkát :)
2012. ápr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A 13. válaszolónak: az elsö gyerekem 77-ben született, a második 82-ben. Akkor ugyan már létezett libero, de annyira drága volt, hogy nem engedhettük meg magunknak, a textilpelenka sokkal olcsóbb volt, mert csak egyszer kellett megvenni, utána már nem.
2012. ápr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Igaz nem friss a kérdés, de szeretnék hozzászólni:

Szobatisztaság: Ma ismét reformkorát éli a mosható pelenka. Mi is ezt használjuk itthonra. Nem úgy kell elképzelni, mint a régi textilpelenkákat, ezek modern pelenka formára vannak varrva, mindenféle csinos mintában és színben kaphatók. Igaz, hogy nekünk átlagan 3 órát bír egy ilyen pelus, míg az eldobható fajta egy egész éjszakát is kibir. DE! A kisfiam 20 hónapos, és magától kezdett kéreckedni a wc-re / bilire. (Mivel érzi, hogy pisil és a pelus pisis lesz. Az eldobhatóban nem érez semmit, mert az beszívja a nedvességet) Természetesen vannak balesetek, de jól haladunk.

Tapasztalatom szerint kevésbé sebesedik ki a baba popsija a textil pelenkában, mivel azt gyakrabban cseréled és természetes közegben van. És a mosás sem olyan, mint azt általában gondolják... A lényeg, hogy szerintem nyári időszakban egy éves kora után már próbálkozhat az anyuka a biliztetéssel. (eröltetés nélkül). Ha nem sikerül a szobatisztaság, a következő nyáron már feltételezhetően fog. Személy szerint nekem fura, hogy sok gyerek még az óviba is visz a biztonság kedvéért pelust.

Regen az volt az elvárás, hogy korán legyenek szobatiszták, most más. Mindössze ez a különbség.

Tejtermék meg: ahogy egy elöző is írta, régen az volt adható és kész. Én pl. csak tehén tejet kaptam, anyukámnak egyáltalán nem volt teje és állítólag az ekcémám ezért alakult ki.

Azóta fejlődött az orvostudomány, ellenzik a tehéntejet. De ez nemcsak a baba étrendjében van így. Ott van a szója, vagy a margarin, amiről 5 éve még esküdöztek, hogy milyen jó, most meg pont az ellenkezőjét hallani.

Igy igen nehéz eldönteni, hogy végülis mi lesz jó a babának.

Ehhez meg hozzájönnek a gyártók anyagi érdekei is.

2012. máj. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Teljesen igazad van a kérdéseiddel A régebbi gyerekek sem voltak táltosok, hogy ennyivel előbb, és önként megértették volna a pelenka szerepét, meg azt, hogy az anyának dolgozni kell mennie. Ha téged izgat ez a kérdés, szerezz be könyvtárból, vagy beszélj idősebb dadussal, óvónővel, aki valóban emlékszik ezekre a dolgokra. A nagyszülők erősen eltúlozzák az emlékeiket.

2012. júl. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!